[mk3 1Y] Świece żarowe nie grzeją

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Nexus15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 03, 2015 12:01

[mk3 1Y] Świece żarowe nie grzeją

Post autor: Nexus15 » pt sty 15, 2016 18:26

Witam.
Problem polega na tym iż, po przekręceniu kluczyka kontrolka od grzania świec żarowych świeci 2s a potem miga 10s gaśnie gdy słuchać specyficzne cyknięcie. Samochód nie chce odpalić. Dzieje się tak od niedawna, przedtem po przekręceniu kluczyka kontrolka świeciła 5s po czym gasła (nie migała) i samochód od razu odpalał. Wymieniłem przekaźnik dziś bo był lekko nadpalony i nadal to samo, sprawdziłem bezpiecznik od świec żarowych o dziwo znajduje się tam 80A. Nie za duży? Nie widać żeby był naruszony. Co do bezpieczników to mam pytanie... Otóż jest tylko jeden bezpiecznik od świec żarowych ? U mnie to chyba ten nad przekaźnikami czy gdzieś jeszcze jakiś występuje? Macie jakiś pomysł co może być nie tak ?
Samochód to Golf 3 1.9 zwykły diesel z roku 1997.
Ostatnio zmieniony pt sty 15, 2016 20:58 przez Nexus15, łącznie zmieniany 2 razy.



poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

[mk3 1Y] Świece żarowe nie grzeją

Post autor: poloSDI » pt sty 15, 2016 19:38

Ja mam w sdi 40A.Czyli mogło coś popalić w instalacji.U mnie jest jeden.
Patrząc na kontrolki nic się nie dowiesz.
Pierwsze czy jest podawany prąd na świece żarowe?
Czy są sprawne świece żarowe?
Musisz mieć takie coś albo dwa kable i żarówka.
http://allegro.pl/probnik-samochodowy-t ... 98727.html
Wiesz jak to się sprawdza czy nie?Ściągasz listwę ze świec żabka na plus akumulatora a próbówka kolejno do czubków świec.Jak się nie zapali na którejś to jest do wymiany.
Potem żabka na minus akumulatora probówka w fajkę świecy.Przekręcasz stacyjkę i ktoś patrzy czy się zapala.I tak po kolei.
Jak się zapala wszędzie to ok.Jak nie wszędzie to przerwa na listwie.Może się zapalać i nie gasnąć tym się nie przejmuj.
Jak masz temp.cieczy powyżej 5 stopni to świece nie grzeją.



Nexus15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 03, 2015 12:01

[mk3 1Y] Świece żarowe nie grzeją

Post autor: Nexus15 » pt sty 15, 2016 20:32

Dzięki za pomoc jutro wszystko sprawdzę i napisze.



Nexus15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 03, 2015 12:01

[mk3 1Y] Świece żarowe nie grzeją

Post autor: Nexus15 » sob sty 16, 2016 16:50

Problem rozwiązałem okazało się ze nie łączył przekaźnik. Stary przekaźnik się nadpalił a także wejście w skrzynce bezpieczników się z topiło i po prostu nie łączył. Problem rozwiązałem po przez rozebranie skrzynki bezpieczników i wyczyszczenie wejścia, a tak ze sprawdziłem świece okazało się ze dwie nie grzały wymieniłem cały komplet i wszystko gra :) Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.



poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

[mk3 1Y] Świece żarowe nie grzeją

Post autor: poloSDI » sob sty 16, 2016 20:05

To fajnie.Pozdrowienia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości