Brak prądu na świecach sdi

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Brak prądu na świecach sdi

Post autor: poloSDI » pn sty 04, 2016 20:45

Trochę jestem rozczarowany tym forum.Coś mi się zdaje że ci co wiedzą to siedzą cicho bo jak za dużo wiesz to warsztatu do nich nie przyjedziesz.Problem był prosty po lewej stronie na górze nad przekażnikami jest bezpiecznik 40A.Nie widać go trzeba tam zajrzeć i był przepalony.Duży bezpiecznik jest też w komorze silnika,widoczny na zdjęciu.
Podobny problem można rozwiązać najpierw kontrola bezpieczników.Można odłączyć czujnik temperatury ten 4 pinowy.Komputer głupieje i daje ciągłe zasilanie na świece żarowe.Czasami pada przekażnik 103 a steruje nim przekażnik 109.
Napięcie na świece idzie tylko jak temperatura z czujnika temperatury cieczy (widoczne tylko w programie)jest poniżej 5 stopni.Potem świece też grzeją ale coś reguluje prądem podawanym na nie.Wiadomo wraz z nagrzewaniem się silnika coraz mniej grzeją powodując równiejszą pracę silnika.Pomarańczowa kontrolka z pulpitu świec żarowych o niczym za bardzo nie informuje.Wskazuje jedynie ze jest dobra komunikacja z sterownikiem.To że się ona zapala nie znaczy że jest podawane napięcie na świece.Należało by sobie dorobić dodatkową kontrolkę informującą że pojawiło się napięcie na listwie.
W innym wypadku człowiek może kręcić nie świadomy do padnięcia akumulatora.Pozdro.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Brak prądu na świecach sdi

Post autor: matisim » pn sty 04, 2016 22:26

Nie wiedziałem, że trzeba pisać tak kroczek po kroczku. Bezpieczniki to chyba każdy potrafi sprawdzić w pierwszej kolejności bez pytania się na forum. Rozpiskę znaleźć który bezpiecznik do czego to nie problem.
Ja jak miałem taki problem to studiowałem wszystkie fora, schematy i co tylko było możliwe żeby sprawdzić od A do Z i znalazłem bo materiałów na ten temat jest od groma...

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Brak prądu na świecach sdi

Post autor: poloSDI » pn sty 04, 2016 23:13

W sumie jak się wie to wszystkie problemy są proste.Napięcie było na bezpieczniku w komorze silnika więc nie załapałem że jest drugi w dodatku tak schowany,choć w ciągu dnia to widać.Dla tego pytałem jak to działa gdzie to leci dalej.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Brak prądu na świecach sdi

Post autor: matisim » pn sty 04, 2016 23:30

Zobacz co napisałem stronę wcześniej odnośnie tego przekaźnika w komorze silnika....

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Brak prądu na świecach sdi

Post autor: wesol » wt sty 05, 2016 09:52

Zreszta dziwne pytanie. Pierwsze co to sie sprawdza bezpieczniki i kabloteke. Zawsze mowie e kabloteka w aucie weiczna nie jest. Niezwykre pomocne sa na forach takie akcje jak np kiedys co mialem AHF'a ze np od klapy gaszacej to peka kabelek tu od wtyczki elektorzaowrka jakies 10-15 cm dalej w meszlu. TO sie juz tyle razy sprawdzilo ze szkodoa o tym pisac. Tak samo patrzac w autodate czy gdziekolwiek indziej to grzanei swieczek to tak prosta sprawa ze nie wiedze problemu by nawet moja żona odnalazla przyczynę.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Brak prądu na świecach sdi

Post autor: poloSDI » wt sty 05, 2016 23:18

Skoro to takie proste to wyjaśnijcie mi jeszcze raz jak po kolei od plusa z akumulatora biegnie prąd.Czemu w komorze miałem na bezpieczniku napięcie jak pod kierownicą był spalony?



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Brak prądu na świecach sdi

Post autor: matisim » wt sty 05, 2016 23:33

Bo ten przekaźnik w komorze silnika jest od podgrzewacza? I nie ma nic wspólnego z grzaniem świec w silniku?

Czy o jakimś innym bezpieczniku mowa? Bo z tego co wiem to pod maską żadnych innych bezpiecznikow nie ma



poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Brak prądu na świecach sdi

Post autor: poloSDI » śr sty 06, 2016 01:54

Tu było napięcie na bezpieczniku gdzie wchodzi czerwony przewód
https://photos.google.com/share/AF1QipM ... Rsa2IzZVZn
Od dołu ma jakies sterowanie



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Brak prądu na świecach sdi

Post autor: matisim » śr sty 06, 2016 09:32

No to tam masz sterowanie świecami podgrzewacza więc nie ma nic wspólnego z grzaniem świec w silniku. To jest osobny układ, inne kable inny temat.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Brak prądu na świecach sdi

Post autor: poloSDI » śr sty 06, 2016 11:21

Jakiś podgrzewacz płynu? Nawet nie wiedziałem że coś takiego mam.I daje to coś? czy nawet lepiej sobie nim głowy nie zawracać?



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Brak prądu na świecach sdi

Post autor: matisim » śr sty 06, 2016 22:52

Wg mnie daje sporo. Ale z tdi gdzie one chyba o wiele dłużej się grzeją.na mrozie bez podgrzewacza można czekać i czekać aż szyba odparuje, a jak jeśl sprawny to oblecę wszystkie szyby, wsiadam i po kilkuset metrach jest już pół szyby przejrzystej. Kiedyś miałem dwa takie zamontowane na osobnym włączniku ale nie było tak wielkiej różnicy żeby to zostawić na dłużej.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 207 gości