Brak prądu na świecach sdi

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Brak prądu na świecach sdi

Post autor: poloSDI » ndz sty 03, 2016 01:04

Witam.Ostatnio miałem problemy z odpalaniem i okazało się że auto od jakiegoś czasu odpala tylko z kompresji.AEY 1,9SDI
Sprawdzam próbówką do gniazd w listwie i kontrolka się nie zaświeca.Zdjąłem obudowę z przekaźnika chyba 103 ten jasny do świec i ręcznie go zwierając dalej brak napięcia na listwie.
Nie wiem jak to działa:
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... YM8_386lQZ
Na bezpieczniku jest napięcie ale na dole styki dwa i trzy nie pojawia się.Nawet zwieranie ręczne przekaźnika nic nie daje.Teraz wyczytałem że czujnik temperatury można odłączyć i sprawdzić.Ale chyba nic tonie da bo na tych dolnych stykach nie pojawia się napięcie.
Proszę o jakieś w miarę proste wyjaśnienie jak się zabrać do tego,co po kolei sprawdzić.
Dziękuję.



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Brak prądu na świecach sdi

Post autor: ROBAL_26 » ndz sty 03, 2016 10:56

poloSDI, powinien po każdym przekręceniu choć na chwilę załączyć świece , a kontrolka na liczniku zapala się ??? sprawdzałeś bezpieczniki na aku 2-gi od prawej strony ten przykręcany S163 50A ? nie te zielone i w środku numer 34 - 10A i 43 - 10A .

Poniżej masz link do stronki ze schematami ,dla twojego silnika jest na str 38 i opisy są również .ok
http://www.dubi.net/auto/Instalacja_GOLF_IV.pdf

:bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Brak prądu na świecach sdi

Post autor: wesol » ndz sty 03, 2016 11:22

Pamietaj o tym ze plus powinien byc juz na przekazniku na przekreconym kluczyku zawsze ale sterowanie przez ECM tym przekaznikiem odbywa sie przez kluczowanie masy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Brak prądu na świecach sdi

Post autor: poloSDI » ndz sty 03, 2016 12:57

Niestety w linku nie ma mojego silnika AEY.Kontrolka na desce pomarańczowa świec żarowych po przekręceniu się zapala.Jednak w momencie świecenia jej powinno być napięcie na listwie do świec żarowych.Kontrolka z żarówką powinna się zapalić lub choć mignąć na chwilę.Nic takiego się nie dzieje.
Napięcie dochodzi do tego bezpiecznika https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... YM8_386lQZ
Nóżka dwa i trzy brak napięcia mimo róznych działań.
W środku w aucie mam mniej więcej takie bezpieczniki
http://i1.imged.pl/skrzynka-bezpiecznik ... ordoba.jpg



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Brak prądu na świecach sdi

Post autor: matisim » ndz sty 03, 2016 13:12

to co pokazujesz na zdjęciu, w komorze silnika to jest od podgrzewacza więc to Cie nie interesuje.

Standardowy problem to zasilanie przekaźnika. Sprawdź go na krótko czy działa, musisz dać zasilanie na niego,sygnał z ecu i zobaczyć czy na wyjściu pojawia się napięcie- w skrócie 4 kable. Jeśli działa na stole to szukaj czego brakuje w skrzynce w tym gnieździe tego przekaźnika, miernikiem sprawdzisz czy jest stały prąd, czy po przekręceniu kluczyka jest sygnał z ecu. Możesz też sprawdzić taki gruby kabel chyba czerwony z białym paskiem który wychodzi z skrzynki- to jest zasilanie listwy, daj tam prąd na krótko i sprawdź czy dochodzi do świec.
Jeśli jesteś trochę ogarnięty w schematach to wszystko znajdziesz w necie jak sprawdzić przekaźnik itp bo wszystko jest na forum.
Ja miałem taki przypadek że wszystko było sprawne tylko nie było sygnału z ecu- wymiana na inny i zaczęło działać :-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony ndz sty 03, 2016 14:37 przez matisim, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Brak prądu na świecach sdi

Post autor: Klaudek » ndz sty 03, 2016 13:12

Przekaźnik słychać po przekręceniu kluczyka?

W skrzynce bezpieczników od świec masz dołożony po prawej nad skrzynką. Chyba 53. :bajer: Sprawdź go na początek albo podmień z innym, kilka 53 chyba jest w skrzynce.



poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Brak prądu na świecach sdi

Post autor: poloSDI » ndz sty 03, 2016 14:21

Momencik tu pod tym linkiem są zdjęcia z mojego samochodu.Wcześniejsze były skopiowane z internetu.
Jak by co mam jeszcze drugie podobne auto arosa sdi agp więc jest szansa coś podmienić.Choć wolał bym tego nie robić.
https://photos.google.com/share/AF1QipM ... Rsa2IzZVZn
Przekaźnik z wycieraczek jest wyjęty gdyż same się załączają i to następna zagadka do rozwiązania w późniejszym czasie.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Brak prądu na świecach sdi

Post autor: matisim » ndz sty 03, 2016 14:38

Przekaźnik 103 odpowiada za załączanie świec, do niego dochodzi sygnał z ECU.

poloSDI pisze:Przekaźnik z wycieraczek jest wyjęty gdyż same się załączają i to następna zagadka do rozwiązania w późniejszym czasie.

Wymień manetkę od wycieraczek.



poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Re: Brak prądu na świecach sdi

Post autor: poloSDI » ndz sty 03, 2016 14:43

ROBAL_26 pisze:poloSDI, powinien po każdym przekręceniu choć na chwilę załączyć świece , a kontrolka na liczniku zapala się ??? sprawdzałeś bezpieczniki na aku 2-gi od prawej strony ten przykręcany S163 50A ? nie te zielone i w środku numer 34 - 10A i 43 - 10A .

Poniżej masz link do stronki ze schematami ,dla twojego silnika jest na str 38 i opisy są również .ok
http://www.dubi.net/auto/Instalacja_GOLF_IV.pdf

:bigok:
Dzięki .Kontrolka się zapala.Nie ma tu do AEY.
wesol pisze:Pamietaj o tym ze plus powinien byc juz na przekazniku na przekreconym kluczyku zawsze ale sterowanie przez ECM tym przekaznikiem odbywa sie przez kluczowanie masy.
Rozumie że mogę wyjąć przekaźnik 103 i sprawdzić w tablicy przekaźników czy jest napięcie tam gdzie wchodzi ta złota nóżka?
matisim pisze:Standardowy problem to zasilanie przekaźnika. Sprawdź go na krótko czy działa, musisz dać zasilanie na niego,sygnał z ecu i zobaczyć czy na wyjściu pojawia się napięcie- w skrócie 4 kable. Jeśli działa na stole to szukaj czego brakuje w skrzynce w tym gnieździe tego przekaźnika, miernikiem sprawdzisz czy jest stały prąd, czy po przekręceniu kluczyka jest sygnał z ecu. Możesz też sprawdzić taki gruby kabel chyba czerwony z białym paskiem który wychodzi z skrzynki- to jest zasilanie listwy, daj tam prąd na krótko i sprawdź czy dochodzi do świec.
Jeśli jesteś trochę ogarnięty w schematach to wszystko znajdziesz w necie jak sprawdzić przekaźnik itp bo wszystko jest na forum.
Ja miałem taki przypadek że wszystko było sprawne tylko nie było sygnału z ecu- wymiana na inny i zaczęło działać :-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Nie wiem jak to sprawdzić.Nie chcę dawać napięcia tam gdzie nie jestem pewien bo coś skopce.
Klaudek pisze:Przekaźnik słychać po przekręceniu kluczyka?

W skrzynce bezpieczników od świec masz dołożony po prawej nad skrzynką. Chyba 53. :bajer: Sprawdź go na początek albo podmień z innym, kilka 53 chyba jest w skrzynce.
To były zdjęcia z netu.Moje dałem w poście wyżej.



poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Re: Brak prądu na świecach sdi

Post autor: poloSDI » ndz sty 03, 2016 14:47

matisim pisze:Przekaźnik 103 odpowiada za załączanie świec, do niego dochodzi sygnał z ECU.

poloSDI pisze:Przekaźnik z wycieraczek jest wyjęty gdyż same się załączają i to następna zagadka do rozwiązania w późniejszym czasie.

Wymień manetkę od wycieraczek.
Ok dzięki.To zrobię później.Na razie jest wyjęty przekaźnik z wycieraczek i się same nie załączają.Po daniu manetki do max góra chodzą a przełączając na dół zatrzymuje je.Przy czym trzeba trafić aby zatrzymały się na dole.Ale to temat na potem.



poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Brak prądu na świecach sdi

Post autor: poloSDI » ndz sty 03, 2016 14:56

Czyli wszystko wskazuje na to aby sprawdzić czy jest podawane napięcie na przekaźnik 103 .W takim razie która nóżka po przekręceniu stacyjki ma być zasilana?
Ale coś mi tu nie pasuje bo po zamknięciu zworki ręką dalej nie ma napięcia na listwie od świec.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Brak prądu na świecach sdi

Post autor: matisim » ndz sty 03, 2016 15:12

na przekaźniku masz oznaczenia:
30- + zasilanie
85- masa
86- sygnał z ECU
87- wyjście



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Brak prądu na świecach sdi

Post autor: ROBAL_26 » ndz sty 03, 2016 15:36

poloSDI, nie zauważyłem że masz polo a nie golfa .ok


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Re: Brak prądu na świecach sdi

Post autor: poloSDI » ndz sty 03, 2016 19:17

matisim pisze:na przekaźniku masz oznaczenia:
30- + zasilanie
85- masa
86- sygnał z ECU
87- wyjście
Dzięki sprawdzę jutro.
ROBAL_26 pisze:poloSDI, nie zauważyłem że masz polo a nie golfa .ok
Liczą się dobre intencje ,dzięki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 259 gości