kopci na bialo

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szymo58
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 01, 2016 12:25

kopci na bialo

Post autor: szymo58 » pt sty 01, 2016 12:33

Witam mam problem.

Auto na wolnych obrotach po przygazowaniu od okolo 3 tysiecy w gore kopci na bialo. Na mniejszych obrotach problem nie wystepuje. Tego dymu jest dosc duzo prawie jak z komina :blush:

Oleju przez 3 tysiace km jakby ubylo troche ale nie wiem czy to ma cos wspolnego z tymi objawami choc olej silnikowy spalony moze robic bialy dym ? Plynu chlodniczego nie ubywa nic wiec na 90 % nie uszczelka glowicy
Samochod porusza sie normalnie ,zolta kontrolka silnika niepowoduje trybu awaryjnego i ograniczenia mocy.

Od paru dni swieci ni sie zolta kontrolja silnika . Wiem ze bez podpiecia pod kompa to wrozenie za co check engine odpowiada ale taki okres ze ciagle swieta i nie mam gdzie sie podpiac .
mysle ze uda sie to zrobic jutro albo w poniedzialek

Przed tym ktos moze ma jakies pomysly co moze byc nie tak ?



spawak87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: czw lip 16, 2015 22:32

kopci na bialo

Post autor: spawak87 » pt sty 01, 2016 14:20

Przy odpalaniu też kopci na biało ?



szymo58
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 01, 2016 12:25

Re: kopci na bialo , wyciek

Post autor: szymo58 » pt sty 01, 2016 15:15

Nie 0 dymu podczas odpalenia . Tylko po przegazowaniu na wolnych obrotach w okolicacch 3.5 tysiecy obrotow. Podczas jazdy ciezko to zauwazyc bo rzadko kiedy tak krece silnik ale nie zauwazylem tego podczas jazdy

Zapach tego dymu jest dziwny taki smierdzacacy jakby cos nie dopalone paliwo.

Gdy na kanale wszedlem zobaczyc czy sa wycieki oleju bylo troche mokro sporo kroplo oleju przed skrzynia biegów (ale skrzynia sucha) oraz na rurze co idzie do wydechu mocne zabrudzenia.

Obrazek

co wy na to ? to zdjecie z pod maski udalo sie tak wsadzic telefon. skąd moze kapac olej na te rure ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 43 gości