[MK3 TD] Układ chłodzenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

medin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 19:15
Lokalizacja: Tychy

[MK3 TD] Układ chłodzenia

Post autor: medin » pt wrz 29, 2006 15:20

Witam.
Mam problem z płynem chłodzenia,mianowicie jak śilnik jest zimny to ilość płynu w zbiorniczku wyrównawczym jest na minimum,przy goracym silniku jest lekko ponad maximum jak tylko wyłącze silnik to płyn automatycznie spada do minimum.
Nie mam ubytku płynu,po przeiechaniu 4tyś km dolałem moze setke plynu.
Samochud mam zalany płynem Petrygo.
Bardzo was prosze o pomoc i rade temperature silnika mam dobra jest leko ponizej 90stopni.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt paź 06, 2006 18:19 przez medin, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pt wrz 29, 2006 16:16

medin, tak samo mam w mk2 TD. Jak silnik zimny jest minimum jak rozgrzeje się jest pełny stan. Kiedyś na zimnym uzupełniłem płyn do maxa, a on i tak sobie wylał przez korek !! Auto mi się nie grzeje nawet jak jadę dłuższy czas 150 km\h, więc stwierdziłem że tak ma bo jak by miał za mało to by kontrolka od wody mrygała po odpaleniu auta ;). Auto też mam zalane petrygo.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

gugi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 19:28
Lokalizacja: halinów

Post autor: gugi » pt wrz 29, 2006 17:21

mam pytanie czy jak silnik chodzi to idzie na max a jak nie chodzi to spada jezeli płyn spada do pozimu minimum po pewnym czasie to jest normalne kup dobry płyn i wystarczy (zimowy ) a jeżeli spada uaomatycznie pozgaszeniu silnika to raczej uszczelka padła nie musi tobie ubywac płynu
jeszcze jedno pytanie czy samochód sie grzeje ???



medin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 19:15
Lokalizacja: Tychy

Post autor: medin » pt wrz 29, 2006 18:42

silnik ma normalna teperature powyzej 80st nie raz dochodzi do 90st jak mu dam po garach ale po wyłączeniu silnika płyn automatycznie spada do miniymum



gugi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 19:28
Lokalizacja: halinów

Post autor: gugi » ndz paź 01, 2006 21:26

medin pisze:silnik ma normalna teperature powyzej 80st nie raz dochodzi do 90st jak mu dam po garach ale po wyłączeniu silnika płyn automatycznie spada do miniymum
jeżeli spada po wyłączeniu to mozliwe że poszła tobie w naj lepszym wypadku uszczelka w takim miejscu gdzie obiawem jest wywalanie plynu.
by to potwierdzić odkręć korek w zbiorniczku wlącz silnik i przegazuj go zobacz co się dzieje jak zacznie wywalac wodę to jest to
jeśli tankowałeś opał to zmień na olej napędowy stare silniki tego nie wytrzymoja sprawdziłem na wlasnym samochodzie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości