Napinacz paska wieloklinowego z afn do 1z

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dziobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 11:08

Napinacz paska wieloklinowego z afn do 1z

Post autor: Dziobo » ndz gru 27, 2015 17:12

Mam w golfie silnik 1z, w którym napinacz paska, tulejki jak i pewnie też ramie wyjeździły już swoje i czas je wymienić. Temat troche kosztuje ale zauważyłem ostatnio, że np. w audi a4 z afn który budową niewiele odbiega od 1z zastosowany jest napinacz innego typu. Wygląda jakby rolka była zintegrowana ze sprężyną napinającą dzięki czemu nie potrzeba żadnego ramienia do mocowania rolki. Taki napinacz wychodzi taniej i napewno jest mniej upierdliwy bo jest prostrzy w budowie. Numer napinacza z afn to 028 903 315 M, wygląda to tak https://www.motointegrator.pl/produkty/ ... -evr-56305" onclick="window.open(this.href);return false;

Pytanie czy można taki napinacz z afn zastosować w 1z? Ewentualnie co by trzeba było zrobić żeby mocowaniem pasował do 1z?



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Napinacz paska wieloklinowego z afn do 1z

Post autor: VW_seller » ndz gru 27, 2015 21:28

napinacz do golfa 3 1z kosztuje ze 60zl to aż tyle kosztuje ? :panna:
http://allegro.pl/napinacz-pasek-klinow ... 86108.html" onclick="window.open(this.href);return false;
z a4 nie pasuje ,do tego w a4 masz inny patent bo jest wiskoza przez to takie coś jest . szczerze w 1z w golfie III lepiej jest to rozwiazane ,także nie szukaj cudów . już po świętach :helm:


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Dziobo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw wrz 08, 2011 11:08

Re: Napinacz paska wieloklinowego z afn do 1z

Post autor: Dziobo » ndz gru 27, 2015 21:37

VW_seller pisze:napinacz do golfa 3 1z kosztuje ze 60zl to aż tyle kosztuje ? :panna:
http://allegro.pl/napinacz-pasek-klinow ... 86108.html" onclick="window.open(this.href);return false;
z a4 nie pasuje ,do tego w a4 masz inny patent bo jest wiskoza przez to takie coś jest . szczerze w 1z w golfie III lepiej jest to rozwiazane ,także nie szukaj cudów . już po świętach :helm:
Sam napinacz tak jak piszesz, nie jest drogi, ale z tego co pamiętam to na 90% sama łapa napinacza też jest już wytarta a to już droższy temat. A druga sprawa, że do czwartku muszę to naprawić bo mam dłuższą trasę do przelecenia a nie wiem czy łapę i tulejki dostanę w aso od ręki.

A możesz rozwinąć co ma wisko wspólnego z tym napinaczem? Nigdy się temu dokładniej nie przyglądałem..



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Napinacz paska wieloklinowego z afn do 1z

Post autor: VW_seller » ndz gru 27, 2015 23:28

3 dni temu sprzedałem całą łapę w napinaczem w bdb stanie za 100 takze jak poszukasz to znajdziesz .szkoda kombinowac


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Napinacz paska wieloklinowego z afn do 1z

Post autor: darwaz » pn gru 28, 2015 11:59

Tulejki są od ręki w ASO, do tego uszczelki też. Ja swój napinacz regenerowałem. Oddałem do ślusarza który mi za 20zł naspawał wytarte miejsca a potem to przetoczył i wyszlifował. Do tego nowa rolka i napinacz działa jak nowy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości