Golf 4 TDI ALH Nie ma mocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lewan25
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt sty 31, 2014 13:43
Lokalizacja: Kępno

Golf 4 TDI ALH Nie ma mocy

Post autor: Lewan25 » sob gru 19, 2015 17:06

Dzisiaj wymieniałem czujnik temp. cieczy ponieważ nie pokazywał temperatury silnika. Mechanik ściągnął filtr powietrza razem z tą rurą, żeby mieć lepsze dojście. Samochód chodził na wolnych obrotach ok 5 min, aby sprawdzić czy będzie pokazywał temperaturę. Pojechałem do domu i auto straciło moc. Ma problem wejść powyżej 3 tyś obrotów, prędkość max 120-130 km/h. Patrzyłem czy wszystko dobrze poskręcał i wszystko wygląda ok. Ktoś ma jakieś sugestie co może być tego przyczyną? Auto najwcześniej oddam do mechanika w poniedziałek ale może ktoś z Was wie co to może być.
Edit. Auto stało ok 30 min, odpalilem przejechalem sie 2km na początku w miare jechal, ale to nie to samo co przed awarią, zrobilem około kilometra i znowu stracił moc.
Auto odpala normalnie, czy cieply czy zimny, mozliwe ze podczas wymiany czujnika polecialo trochę plynu na przewody i moglo dojsc do zwary?
Kiedyś mialem podobny przypadek w Passacie i okazało sie ze jakis czujnik byl uszkodzony i rozlaczal turbine



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Golf 4 TDI ALH Nie ma mocy

Post autor: Łuki_79 » sob gru 19, 2015 17:57

Lewan25, sprawdź czy fachman zalożył wtyczkę od przepływomierza skoro demontował filtr wraz z rurą dolotową.


Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Re: Golf 4 TDI ALH Nie ma mocy

Post autor: Sztomel » sob gru 19, 2015 18:00

Łuki_79 pisze:Lewan25, sprawdź czy fachman zalożył wtyczkę od przepływomierza skoro demontował filtr wraz z rurą dolotową.
dokładnie to samo przyszło mi od razu na myśl.


Obrazek

Awatar użytkownika
Lewan25
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt sty 31, 2014 13:43
Lokalizacja: Kępno

Golf 4 TDI ALH Nie ma mocy

Post autor: Lewan25 » ndz gru 20, 2015 12:52

Przepływka podłaczona, ale zauważyłem że jeden z węży od podciśnienia na podszybiu jest przetarty i słychać syczenie z tej okolicy
Dodaje zdjęcie:
Obrazek
Przewód jest luźny, wystarczy lekko pociągnąć i wypada



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Golf 4 TDI ALH Nie ma mocy

Post autor: italiano_83 » ndz gru 20, 2015 13:35

Lewan25 pisze:Przewód jest luźny, wystarczy lekko pociągnąć i wypada
To wymień na nowy - bez podciśnienia tdi ALH nie pojedzie - bo to podstawa sterowania ciśnieniem doładowania i nie będzie bez tego prawidłowo działała turbosprężarka. Mechanik uszkodził pewnie podczas pracy.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości