Świst turbiny

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MARCIN38
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: wt wrz 15, 2015 10:39

Świst turbiny

Post autor: MARCIN38 » śr gru 09, 2015 23:08

W moim ahf turbinka też leciutko pogwizdywała ale wczoraj zmieniłem zaworek n75 i zrobiło się jeszcze głośniej. Czy zawór może mieć coś z coś z tym wspólnego?



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Świst turbiny

Post autor: VW_seller » pt gru 11, 2015 09:24

jedne swiszcza drugie nie ,w u mnie w ahf tez świszczy pomimo że katalizator jest ,turbo zdrowe choć zapieczone (nie ma kiedy zrobić)
znowu w 1z pełny przelot a nic nie swiszczy :)


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

grinio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 27, 2006 18:34
Lokalizacja: Piwniczna

Re: Świst turbiny

Post autor: grinio » pt gru 11, 2015 16:27

robert14-83 pisze:a co jeśli po porannym odpaleniu - w czasie jazdy ok 1km słychać takie grzechotanie(sztućce obijane o siebie-tak to najlepiej wytłumaczyć :grin: ) które po tym 1km ustaje- wydaje mi się że wtedy przełączy się jakiś przekaźnik(ale nie jestem pewien). grzechotanie nie zanika stopniowo tylko tak jakby ustało całkowicie w jednej chwili...
A czy jak silnik ma obroty ponad 2500 też to słychać? czy może ustaje? z którego miejsca to słychać? Moze to być przekaźnik od świec żarowych.
Pozdrawiam



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Świst turbiny

Post autor: Q_mac » pt gru 11, 2015 17:23

Przyglądnij się sprzęgiełku alternatora i napędzie osprzętu. Pod obciążeniem, kiedy alternator ma ciężko, może grzechota sprzęgiełko/napinacz/łożysko



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości