Po czym poznać , że świece są dogrzewane ALH

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kubalec
2fast4you
Posty: 79
Rejestracja: czw maja 21, 2009 11:36
Lokalizacja: Poznań

Po czym poznać , że świece są dogrzewane ALH

Post autor: Kubalec » śr gru 09, 2015 12:35

Witam.
Chciałbym wymienić świece żarowe w swoim ALH rocznik 2000 ponieważ jedna jest spalona.
Ale mam dylemat jakie kupić ponieważ okazało się ,że są dwa rodzaje:
N 101 401 05 zwykła
N 103 021 02 do pojazdów z elektr. dogrzewaczem
Po czym poznać bez wykręcania który rodzaj jest zamontowany u mnie?
Czy te z tej aukcji to podróby czy rzeczywiście BOSCH jest taki tani?
http://allegro.pl/swiece-zarowe-bosch-0 ... 30374.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A te?
http://allegro.pl/swiece-zarowe-febi-vw ... 71654.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Z góry przepraszam jeśli temat już był,ale w szukajce jest milion odpowiedzi,ale nie na moje pytanie.
Pozdrawiam.


Obrazek

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Po czym poznać , że świece są dogrzewane ALH

Post autor: Łuki_79 » śr gru 09, 2015 13:26

Kubalec pisze:N 103 021 02 do pojazdów z elektr. dogrzewaczem
Nie doczytałeś,że chodzi o świece żarowe wstępnego podgrzewania płynu chłodzącego
Do ALH masz świece żarowe:
BERU GN 855 0100226227
BOSCH 0 250 202 022


U siebie mam od dwóch lat takie (nawet od tego sprzedawcy) http://allegro.pl/swiece-zarowe-beru-gn ... 80803.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Awatar użytkownika
Kubalec
2fast4you
Posty: 79
Rejestracja: czw maja 21, 2009 11:36
Lokalizacja: Poznań

Po czym poznać , że świece są dogrzewane ALH

Post autor: Kubalec » śr gru 09, 2015 13:48

Łuki_79, Aaaa,to te 3 na wężu z płynem. Te mam ok.
Ale jeszcze podpytam Cię (jeśli mogę :grin: )
Czemu NGK z tej aukcji są dłuższe od wszystkich? Tzn wszystkie mają po 92 mm a te 94 mm a numer się zgadza z tym co oryginalnie w VW było zamontowane.
http://allegro.pl/swiece-zarowe-vw-skod ... 01077.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Warto płacić więcej za te NGK,czy te Beru tak samo dobrze się sprawują? Pytam bo znajomy w warsztacie będzie mi wymieniał i ciągle powtarza NGK NGK.... I że on ma
zniżki w jakieś hurtowni to załatwi. I obawiam się,że razzem z tymi jego znajomościami to i tak pewnie z 200 pln za zestaw wyjdzie. A średnio mi się kojarzy przepłacać za coś co można mieć taniej.


Obrazek

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Po czym poznać , że świece są dogrzewane ALH

Post autor: Łuki_79 » śr gru 09, 2015 14:21

Kubalec pisze:Czemu NGK z tej aukcji są dłuższe od wszystkich?
Tego nie wiem,ale są dedykowane więc będą pasowały - może ich korpus jest dłuższy,ale część grzewcza jest jak w tych 92 mm.
Kubalec pisze:Warto płacić więcej za te NGK,czy te Beru tak samo dobrze się sprawują?
To już jest twój wybór,ja nie narzekam.
Kubalec pisze:Pytam bo znajomy w warsztacie będzie mi wymieniał i ciągle powtarza NGK NGK.... I że on ma
zniżki w jakieś hurtowni to załatwi. I obawiam się,że razzem z tymi jego znajomościami to i tak pewnie z 200 pln za zestaw wyjdzie. A średnio mi się kojarzy przepłacać za coś co można mieć taniej.
Zawsze możesz kupić sam a znajomy wymieni :bigok: . Lub wymienić sobie samemu :okej:


Obrazek

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: Po czym poznać , że świece są dogrzewane ALH

Post autor: liteon0 » śr gru 09, 2015 15:02

Kubalec pisze:Warto płacić więcej za te NGK,czy te Beru
Ja na NGK nie narzekam. 5 rok i nadal wszystkie ok. Beru tez sa ok


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
Kubalec
2fast4you
Posty: 79
Rejestracja: czw maja 21, 2009 11:36
Lokalizacja: Poznań

Po czym poznać , że świece są dogrzewane ALH

Post autor: Kubalec » czw gru 10, 2015 09:18

liteon0, Łuki_79, Skoro tak mówicie,to biorę te Beru.
Sprawdzić dla mnie świece to akurat żadna filozofia,bo z wykształcenia jestem elektronikiem. :okej:
Ale już wymienić to z moim szczęściem albo obrobię klucz,albo coś połamię i wpadnie do cylindra.... :banghead: Tym bardziej,że od nowości nie były wymieniane a na blacie 223 tysiące...
Świece kupie sobie sam a magicy niech wymieniają :D


Obrazek

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Po czym poznać , że świece są dogrzewane ALH

Post autor: Łuki_79 » czw gru 10, 2015 12:22

Kubalec pisze:Ale już wymienić to z moim szczęściem albo obrobię klucz,albo coś połamię i wpadnie do cylindra.... :banghead: Tym bardziej,że od nowości nie były wymieniane a na blacie 223 tysiące...
Świece kupie sobie sam a magicy niech wymieniają
Klucz potrzebny długi nasadowy 10mm.
Znajomy mechanik mi doradził abym przed wymianą przez kilka dni zapodawał w gniazda świec WD40 (lub coś takiego penetrującego) dla łatwiejszego odkręcenia,więc wymontowałem górną osłonę silnika i codziennie aplikowałem dawkę penetratora.
Nie wiem czy akurat to pomogło,zapewne nie zaszkodziło,ale świece wykręciły się bez żadnego oporu :bigok:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości