AAZ przecięta miska...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

GreeNMK2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 13:48

AAZ przecięta miska...

Post autor: GreeNMK2 » pn lis 02, 2015 16:34

Panowie/panie jest problem... jechałem drogą te 50 km/h i zachaczylem o jakiś metalowy wystający kawałek przeciałem miske i zrobiła się mała dziurka z której kapie... zrobiłem tak około 1km, jadąc powoli, charakterystyka silnika się zmieniła zaczeło nim trząść zgasiłem i teraz tak stoi... czy wymiana miski + nowy olej pomoże? i będzie wszystko okej? czy może znów narobiłem sobie pięknego wydatku?...
Ostatnio zmieniony pn lis 02, 2015 19:51 przez GreeNMK2, łącznie zmieniany 1 raz.



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

AAZ wgnieciona miska...

Post autor: bioly05011 » pn lis 02, 2015 18:21

a czy kontrolka oleju świeciła się? jak nie wymieniaj miche lej olej ma hulać...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

GreeNMK2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 13:48

AAZ przecięta miska...

Post autor: GreeNMK2 » pn lis 02, 2015 19:52

Poprawka, tylko przecięta, kwestia czy na bagnecie olej jest kapie sobie z miski.. tylko mnie martwi to iż po przecięciu po paruset metrach silnik zaczał dziwnie pracować, czy dobrze się domyślam i po prostu stracił on ciśnienie?



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

AAZ przecięta miska...

Post autor: needved » pn lis 02, 2015 21:10

GreeNMK2 pisze:tylko mnie martwi to iż po przecięciu po paruset metrach silnik zaczał dziwnie pracować, czy dobrze się domyślam i po prostu stracił on ciśnienie?
Jeżeli stracił ciśnienie, to powinna się też kontrolka zapalić.
Czasami można michę tak wgiąć że korbowód będzie w nią stukać
Wymień michę zalej olejem i się okaże co i jak.
Będziesz miał michę zdjętą możesz sprawdzić jak panewki wyglądają, zwróć też uwagę czy smok pompy oleju nie jest zgięty.



GreeNMK2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 13:48

AAZ przecięta miska...

Post autor: GreeNMK2 » pn lis 02, 2015 22:32

kontrolka tak zapaliła się, ale jako iż nie stukało ani nic, a jetta śladu nie zostawiła i tylko kapało, to stwierdziłem iż jej nie zatrę, i ten 1km powolutku dojechałem... teraz głownie mi o to chodzi czy przez to przecięcie tak się zachował silnik że zaczęło nim telepotać poprzez utratę właśnie tego ciśnienia całego ... po 2 godzinach stania olej na bagnecie dopiero na minimum się ustawił.



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

AAZ przecięta miska...

Post autor: darwaz » pn lis 02, 2015 22:48

Jak przywaliłeś i zapaliła się kontrolka oleju od razu to mogłeś urwać smok. Silnik nie traci ciśnienia od małej dziurki z której kapie olej( o ile jest poziom oleju nadal), straci ciśnienie jak zrobisz taką wyrwę że poziom oleju spadnie poniżej poziomu wlotu smoka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości