Wyciekł olej ze szkalnek

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

igor0111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 19:11
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Wyciekł olej ze szkalnek

Post autor: igor0111 » pt paź 23, 2015 16:15

Witam Panowie i Panie.
Jakieś dwa tygodnie temu kupiłem szklanki/ popychacze hydrauliczne do mojego 1,9 tdi. Dziś okazało się, że po zakupie musiałem włożyć je źle do pudełka, a w związku z tym na półce leżały "do góry nogami" :grrr: (w sumie tytuł powinien brzmieć- Wylałem olej z nowych szklanek)
Wyciekło z nich trochę oleju. Nie wiem ile, bo ciężko jest powiedzieć czy puściły wszystkie po trochę czy np dwa całe.
Pytanie moje brzmi: kupić nowe, a te z bólem serca wrzucić na kupę złomu czy też położyć poprawnie i zalać olejem silnikowym który stosuję do silnika?
Dzięki i pozdrawiam


kupiłem diesla aby trzaskać kilometry

Awatar użytkownika
jpatryk125
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Wyciekł olej ze szkalnek

Post autor: jpatryk125 » pt paź 23, 2015 17:13

Drogą dedukcji oraz info z sieci można dojść do wniosku, że popychacze smarowane są olejem silnikowym.

"Popychacz z hydrauliczną kompensacją luzu zaworowego ma kształt walca, który umieszczony jest w cylindrycznej prowadnicy. Sterowany jest przepływającym w jego wnętrzu olejem silnikowym, pod warunkiem, że jednostka napędowa pracuje"



deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: Wyciekł olej ze szkalnek

Post autor: deskjet » pt paź 23, 2015 17:21

Ale wymysliles wyrzucic nowe i kupic drugie... w transporcie myslisz ze sie zastanawiaja jak ma pudelko lezec zeby "szklanki" byly w takiej czy innej pozycji? Zakladaj i bedzie ok. Odpalisz silnik i w "szklankach" olej bedzie.


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

igor0111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 19:11
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: Wyciekł olej ze szkalnek

Post autor: igor0111 » pt paź 23, 2015 22:07

deskjet pisze:Ale wymysliles wyrzucic nowe i kupic drugie... w transporcie myslisz ze sie zastanawiaja jak ma pudelko lezec zeby "szklanki" byly w takiej czy innej pozycji?
Nie zakładałbym tego tematu, gdyby nie duża strzałka nadrukowana na pudełku ukazująca sposób składowania oraz opisy w zachodnim języku mówiące, którą stroną do góry powinno leżeć pudełko...
Tak czy inaczej, dziękuję za szybką odpowiedź i za uspokojenie mojego umysłu :pub:
Kilka godzin przed zamontowaniem zaleję je jeszcze czystym olejem, żeby nie było sytuacji w której np jeden popychacz po odpaleniu pójdzie na sucho (zanim doleci do niego zimny olej)
Raz jeszcze dzięki :)


kupiłem diesla aby trzaskać kilometry

Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Wyciekł olej ze szkalnek

Post autor: Q_mac » sob paź 24, 2015 03:19

A w silniku tez zamontujesz w kierunku składowania? Nawet po montażu należy odczekać aż ten olej stamtąd ścieknie, żeby Ci zaworów nie podstawiło. Co najwyżej Ci troche zaklepią na początku i tyle-olej szybciutko je odwiedzi ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 159 gości