Termostat,czujnik, cos innego?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SeriouS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lip 27, 2015 23:44

Termostat,czujnik, cos innego?

Post autor: SeriouS » pn paź 12, 2015 11:07

Poradźcie bo juz nie wiem co mam robić. Mam golfa 4 kilka miesięcy, od poczatku po przekreceniu kluczyka wskazowka podgrzewania pokazywała od razu 90*.Od okolo miesiaca po przejechaniu kilku km w trasie pokazuje dopiero w granicach 90(nie dochodzilo).Przy sprawdzaniu VAG'iem, wskazowka pokazywala jedno, a komputer co inne.Mechanik mowil, ze to czujnik, ale ostatecznie po sprawdzeniu chlodnicy(ręka) podjal decyzje,ze to termostat.Dobra,wymienilo sie termostat, ale nadal jest ten sam problem(+ taki, ze dochodzi do 90* po kilku grubych kilometrach przejechanych).Czyli po odpaleniu wskazowka nie podnosi sie, dopiero po przejechaniu + srednie spalanie na kompie pokazuje 15l, 10 i maleje wraz z wiekszą temperaturą plynu.Czujnik zamowilem,mam go przy sobie, jestem laikiem wiec musialbym sie pobawic i wymienic go, pytanie czy jest sens czy to co innego?



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Termostat,czujnik, cos innego?

Post autor: jan1966 » pn paź 12, 2015 11:45

Wgolfie sa dwa czujniki jeden podaje dane do kompa auta drugi temp na licznik oby dwie te wartosci powinny byc takie same to czujniki sa ok.A co do temperatury to zaraz po odpaleniu zimnego silnika wskazowka sie nie dzwignie bopiero po przejechaniu kilku kilometrow sie dzwiga to normalne a 90 stopni to temperatura prawidlowa do zagrzanego silnika i taka powinna sie trzymac



Awatar użytkownika
Vincet_Vega
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 17, 2015 17:34

Termostat,czujnik, cos innego?

Post autor: Vincet_Vega » pn paź 12, 2015 11:48

Od tego trzeba zacząć, to że wskazówka szaleje oraz to, że na komputerze jest co innego wskazuje właśnie na czujnik. Co do wskazań komputera to podaj dokładnie jakie dane były, ponieważ weź pod uwagę to, że wskazówka ma pewną tolerancję i nie porusza się wraz ze zmianą każdego jednego stopnia, tylko stoi na 90 na liczniku w zakresie odczytu z komputera dajmy na to ~80-105 stopni (dane w okolicy, bo nie wiem ile dokładnie wynosi ten przedział).

Termostat nie miał wpływu na to, że wskazówka wędrowała od razu na 90 stopni po odpaleniu, także ewidentnie czujnik.

Przejrzyj ten temat: viewtopic.php?f=35&t=483836" onclick="window.open(this.href);return false;



SeriouS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lip 27, 2015 23:44

Termostat,czujnik, cos innego?

Post autor: SeriouS » pn paź 12, 2015 11:54

To moze w ten sposob sprobuje. Gdybym tak mial od poczatku, olalbym sprawe, ale wczesniej od razu na 90* wskazowka leciala, teraz potrzeba czasu na ten 'manewr'.

@jan1966 - nie sprecyzowałem, chodzi o czujnik temperatury plynu chlodzacego.

@Vincet_Vega - Odpalenie auto, VAG, wiadomo , powoli to rosnie i byla temperatura w pewnym momencie 60*, gazuje gazuje i nic nie drgnie (oczywiscie staty z VAG-a), tak jakby cos nie bylo okej do konca. Ostatecznie wzrastala temperatura, ale posluchalem mechanika, ze to termostat i jestem w tym samym punkcie(czyt. wymiana na darmo chyba).



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Termostat,czujnik, cos innego?

Post autor: jan1966 » pn paź 12, 2015 12:15

Ja tez pisze o czujniku temperatury ktory jest obok termostatu chyba ze w on jest gdzie indziej



SeriouS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lip 27, 2015 23:44

Termostat,czujnik, cos innego?

Post autor: SeriouS » pn paź 12, 2015 12:42

Wlasciwie to termostat jest z przodu silnika, natomiast owy czujnik z boku, z prawej strony, ze tak to ujme.



Awatar użytkownika
Vincet_Vega
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 17, 2015 17:34

Termostat,czujnik, cos innego?

Post autor: Vincet_Vega » pn paź 12, 2015 13:08

Moim zdaniem trzeba sprawdzić czujnik, bo często lubią siadać. Skoro już go masz, mam nadzieję tylko, że oryginalny, a nie zamiennik to sama wymiana nie jest trudna, a rozwiąże problem, a co najmniej wyeliminuje główny, podejrzany element. Możesz też sprawdzić kable idące do czujnika, ale to nie te objawy.



poloSDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 02, 2015 21:48

Termostat,czujnik, cos innego?

Post autor: poloSDI » pn paź 12, 2015 21:26

Ręką to sobie można.Takich mamy mechaników,śmiech na sali.U mnie pompę młotkiem na słuch ustawiał koleś co ma z 15 lat mechanikę.Wymień ten czujnik jak nie umiesz sprawdzić kompem.Też miałem walnięty ten czujnik przez prawie dwa lata.W końcu kolega podszedł i pokazał jak banalne jest sprawdzenie.



SeriouS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lip 27, 2015 23:44

Termostat,czujnik, cos innego?

Post autor: SeriouS » czw paź 15, 2015 14:46

Termostat wymieniony, czujnik temperatury także. Po odpaleniu wskazowka na zerze, po przejechaniu kilku km cieple powietrze leci z klimy, wskazowka 90* po 7-8km. Nie wiem czy az tak powinno dlugo to sie rozgrzewać, nie mamy mrozow, 7* na plusie na dworzu?



Awatar użytkownika
markim321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: czw cze 25, 2009 18:37
Lokalizacja: New Dzikow

Termostat,czujnik, cos innego?

Post autor: markim321 » czw paź 15, 2015 22:01

Wszystko jest ok. Tak się nagrzewają przy tej temperaturze jeśli nie są wspomagane webastem lub dogrzewaczami elektrycznymi płynu.


viewtopic.php?f=88&t=351270" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Vincet_Vega
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 17, 2015 17:34

Termostat,czujnik, cos innego?

Post autor: Vincet_Vega » pt paź 16, 2015 07:49

Tak jest, normalna sprawa, tak powinno być.
Jak są duże mrozy typu -20 i więcej to bywa, że i 15 km to mało, żeby złapał 90*.



SeriouS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lip 27, 2015 23:44

Re: Termostat,czujnik, cos innego?

Post autor: SeriouS » pn paź 19, 2015 11:12

Okej, dzięki Panowie za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 194 gości