Który TD najlepszy waszym zdaniem ?? [Mk2]

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » pn wrz 25, 2006 18:14

vw_vandal pisze:tak na marginesie powiedz co może się zepsuć w TD
To samo co w tdi - nieszczelny dolot za turbo, padajace turbo, brak kompresji, padnieta uszczelka pod glowica, padnieta pompa lub wtryski.... wszystko. A co mialoby sie zepsuc w TDI? Pewnie myslisz o elektronice? Zawsze o wiele latwiej i taniej wymienic jakis czujnik niz np. regenerowac wal lub szlifowac cylindry - robota moze prostsza ale straaaaaaasznie pracochlonna ;) A zwolennikiem TDI nie jestem, raczej zwolennikiem rozwoju i nowoczesnosci, nawet jak czasem troche boli :)))



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pn wrz 25, 2006 20:39

ventil pisze:vw_vandal, skontaktuj sie z trochim'em - on sprawdzał na hamowni swojego MKII i ma około 100KM więc poda Ci jakie mniej więcej ma ciśnienie doładowania, jakie regulacje i zmiany. Ja nie mierzyłem bo we Wrocku wjazd na hamownie kosztuje 300 pln a mam teraz inne wydatki i kazdy grosz sie liczy. Poza tym dokładne zmiany w mojim golfie opisałem w poscie który załozył trochim - 1.6 TD z Polski - tam na którejś stronie opisałem kłopoty które występowały i co było regulowane.
sto koni prawie ma furak zaprzala, i to on założył temat o twojej bryce :)
vwvandal, myśle że tyle razy już były opisy co i jak, że żaden emil wysłany do kogokolwiek już niewiele wniesie. po prostu nikt nie ma większych tajemnic, i wszystko już tu opisano
a i tak najlepszy jest mój :jezor: żeby tylko tak baaaaaaardzo nie dymił...


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » wt wrz 26, 2006 15:30

Cinek, membrana, IC, i większa dawka paliwa i powietrza to standard. Ale co jeszcze może gdzieś ktoś coś już wie!! Chodzi mi o głowice z 1.9 czy są problemy po założeniu jej, czy pasuje !! Tak samo jakie turbo większe ?? Myśle nad T3 (już leży w garażu) ale zastanawiam się na K24 nikt nic na ten temat nie wie??


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » wt wrz 26, 2006 17:28

vw_vandal, kolego, do T3, nawet do 1,8-2 barow, wystarczy podobno metalowa uszczelka od 1.9, dobre sruby... Tylko powiedz czy masz odpowiednia pompe zeby wykorzystac to powietrze, bo na seryjnej 9mm to zapomnij. Glowice od 1.9 na poczatek mozna sobie odpuscic chyba, ze masz zamiar robic naprawde ekstremalne mody (tak poza tym to moze sie wtedy gorzej nadawac do codziennej jazdy i moga byc problemy z odpalaniem w zimie). Mozesz stestowac sportowy walek od evolution, jakas obrobke glowicy, kombinowac z kolektorami. Masz spore pole do popisu ;)

ps. zapomnialem dodac ;) zastanow sie czy warto, to bedzie nadal pojemnosc 1.6 a koszty sie juz zaczynaja konkretniejsze

Tak jak w kazdym turbo dieslu, czy to td czy super kosmiczna technologia tdi 1Z (pozdro dziechu ;) chodzi o to, zeby spalic jak najwiecej paliwa.


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » wt wrz 26, 2006 17:45

zaprzal pisze:(pozdro dziechu chodzi o to, zeby spalic jak najwiecej paliwa.
Oczywiscie ze tak! Spalic w odpowiedniej ilosci powietrza. Tyle ze teoretycznie z 1.9 powinno sie wycisnac wiecej niz z 1.6 (a z 2.5 jeszcze wiecej:) Poza tym uwazam ze to wszystko pod kontrola elektroniki dziala sprawniej niz pod kontrola mechaniczna. Wiecej roznic nie ma :)



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » wt wrz 26, 2006 17:47

zaprzal, chcem się wziąć tak troche konkretniej za auto, traktuje go jak hobby i po prostu chcem chociaż raz pojechać na zlot i skopać jakiegoś rasowego TDi'ka swoim złomowatym TD !!!!!

Więc co proponujesz ?? Ściągnąć głowicę, założyć metalową uszczelkę od 1.9 + dobre szpilki i jak myślisz wytrzyma to ciśnienie rzędy 1,6 bar. Ile może kosztować wałek i czy będzie do 1,6 TD i czy wtedy nie trzeba kombinować z kątem wtrysku i zapłonem ?? Można wypolerować kolektor będą takie efekty jak w bendzynie??


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » wt wrz 26, 2006 18:56

dziechu pisze:Poza tym uwazam ze to wszystko pod kontrola elektroniki dziala sprawniej niz pod kontrola mechaniczna.
napewno mozna wszystko duzo precyzyjniej kontrolowac
vw_vandal pisze:po prostu chcem chociaż raz pojechać na zlot i skopać jakiegoś rasowego TDi'ka swoim złomowatym TD !!!!!
naprawde rasowego tdi to zapomnij, masz 1.6 pojemnosci :) nie mowie tu oczywiscie o 1z po programie ;)
vw_vandal pisze:Więc co proponujesz ??
jezeli nie zamierzasz przerabiac pompy na wiekszy tloczek to nie ma sensu nic ruszac.

Walki do TD mial do sprzedania evolution.


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » wt wrz 26, 2006 19:04

Jak liczysz to 1.6 bara - jako wartosc bezwzgledna (od 0) czy jako wartosc powyzej cisn. atmosferycznego, czyli 2.6 bezwzgledne? Ja mam 2.4 bara (bezwzgledne), ciekawy jestem jak dlugo pociagnie tak przeladowana turbina. Narazie 90% aut zostawiam daleko w tyle. Pewnie przegonisz seryjnego TDIka dobrze wymodzonym TD, ale napewno nie przegonisz wymodzonego TDI. Mozna polerowac kolektory, ale to daje max kilka procent, lepiej skupic sie na cisnieniu doladowania, schlodzeniu powietrza i odpowiedniej dawce paliwa, to daje kilkadziesiat procent. Chyba mozna wyciagnac 150PS max, ale typowo kolo 100. Dobra pompa, dobre turbo, dobry intercooler, dobre wtryski - efekt murowany, ale koszty?
P.S. Pewnie sobie tak zartujesz, ale jak piszesz powaznie to pisz 'chce', nie 'chcem' i 'benzynie' a nie 'bendzynie' ;)



Awatar użytkownika
ventil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 22:01
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: ventil » wt wrz 26, 2006 23:28

Kazdy tuning pociaga za soba koszty - mały tuning, małe koszty - duzy tuning, koszty do kwadratu albo i wyzszej potęgi. Zwiększanie mocy silnika do pewnej granicy jest finansowo do przyjęcia przez większość ludzi chcących "podrasować" swoje auto. Jednak ktoś, kto chce naprawdę zmajstrować monstrum - musi sie liczyc z tym że wartość modyfikacji wielokrotnie przekroczy wartość auta. Moduły, chip'y i tuning elektroniczny to najtańsze rozwiązania - najdroższy jest tuning mechaniczny i koszty związane z przeróbkami. Dlatego ktos, kto chce wprowadzać jakieś zmiany musi postanowić sobie na wstępie jak wielnkie przyrosty mocy maja zostać osiągnięte i ile pieniędzy chce na to przeznaczyć. Dla przykładu - auta które scigaja sie na 400m i zajmuja pierwsze pozycje to koszty rzędu setek tysięcy złotych. Typhoon i Audi RS4 które osiągaja w naszym kraju najwyższe miejsca kosztowały grubo ponad 100.000 pln.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt wrz 26, 2006 23:38

dziechu pisze:Mysle ze macie zla filozofie zycia - zamiast skupiac sie na tym zeby jezdzic starymi gratami, lac olej z Biedronki i jesc kaszanke, skupcie sie na tym co zrobic zeby jezdzic najnowszymi autami,
hmm ale inne auta te drogie powiedzmy nie majątego czego MK2 Nic nie przebije tego autka !!!!!! Dlatego ja sie skupiam własnie nie na nowszym ale na podrasowaniu i poprawieniu wyglądu mojego :PPPP

[ Dodano: Sro Wrz 27, 2006 15:12 ]
Chlopaki a powedzćie mi jeszcze czy skrzynia ze zwyklaka podejdzie do SB bo moze miałbym na oku jesli mi sie poszczęści :))))
Albo jakie wy oznaczenia macie srzyń ???



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » śr wrz 27, 2006 20:56

ja mam skrzynie 4T


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » czw wrz 28, 2006 16:30

To_mas, ja mam w JR - 4T w 1V - 4S (taka jak w twoim JP). Krzylu, ma skrzynie 4S w swoim SB i wkręca się na obroty jak głupia.

dziechu, widze stary nauczyciel chyba!! Jestem dysortografem i mi to jest obojętnie jak pisze ;)

ventil, już nikogo nie będę męczył z tym tuningiem TD !!! Jak dobrze pójdzie udowodnie nie którym niedowiarką w TDi co potrafi TD !!!


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
lluukkaasss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: wt lut 21, 2006 00:19
Lokalizacja: WLKP

Post autor: lluukkaasss » czw wrz 28, 2006 17:36

Ja polecam JR !!!!

mam 1.6 TD JR 70 KM

Turbina sie wlacza jak chce sie przycisnac i swiszczy jak w TDi dla mnie super sprawa, ludzie sie ogladaja jak sie przejedzie ze swistem, poza tym jak nie chce deptac to jade lajcikowo a turbinki nawet nie slyszac. Jadac 80 na 4 biegu, wrzucajac torjke to jets masakra do 110 km/h auto wrywa w fotel, tak samo jakac 100 na 5tce, redukujac na 4 , na trasie ludzie nie wiedza co sie dzieje jak im golf 2 pordzewialy dlugimi wali a potem przyspiesza, a to wysztsko ze spalaniem max 5 litrow ropy!!!

NIe jezdzilem innymi tzn 80 KM jechalem dwojeczko z IC i nie powiem wymiata wymiata niezle :) ale to juz nie ten pieniadz a i malo tego bylo. ale JR rox!!



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw wrz 28, 2006 23:11

A ja własnie poluje na SB !!!!! Tylko narazei to mi troche brakuje i wystawiłem mojego na aukcji bo SB mam juz upatrzane a nawet 2 :P heh Więc jesli by ktoś tylko wziął mojego to z miejsc zakładam SB :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości