Dymienie w upalne dni

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mzawrotniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr paź 31, 2007 14:31
Lokalizacja: Myślenice

Dymienie w upalne dni

Post autor: mzawrotniak » pt lip 17, 2015 09:15

Witam Was!
Bardzo proszę o jakąś poradę od czego zacząć, mianowicie już drugi raz mój golf IV, silnik AJM zaczyna niemiłosiernie dymić na biało/siwo gdy temperatura powietrza zbliży się do 30 stopni! Temperatura silnika jest ok, płynu nie ubywa, oleju też nie bardzo. Zapach spalin to taki zapach niedopalonej ropy. Nie ma znaczenia czy stoję czy jadę, tzn jak auto jest w ruchu wydaje się, że jest dużo mniej, niemniej jednak może to być związane z opływem powietrza. Turbina chodzi ładnie (ostatnio wymieniona była gruszka sterująca), nie łapie notlaufów, 50-60 tys temu były wymieniane pompki, popychacze, panewki, pierścienie (generalnie cały remont). Wczoraj w godzinach 11-17 jak było mocne słońce to dymił okropnie, ochłodziło się nieznacznie, słońce nie prażyło tak mocno - przestał. Nie wiem od czego zacząć, bo mechaników dwóch już mówi: turbina do wymiany. Ale to trochę wróżenie z fusów. Nie wiem, może zacznę smarować auto olejkiem do opalania :/ A tak serio, macie jakieś wskazówki od czego zacząć? Intercooler?

ps. EGR zaślepiony, zdjąłem zaślepienie, oprócz spadku mocy nic nowego, dalej dymił.

Proszę o pomoc..



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Dymienie w upalne dni

Post autor: Michał_1977 » pt lip 17, 2015 14:43

Na początek zajrzałbym do dolotu,ewentualnie od razu zdemontowałbym IC i umył wewnątrz i z zewnątrz :bajer:
Dymienie w gorące dni,a w chłodne nie,to ewidentnie brak odpowiedniej ilości tlenu,a jak wiadomo w rozgrzanym powietrzu jest mniejsza zawartość tlenu,niż w takiej samej ilości powietrza schłodzonego.
Filtr powietrza w jakiej kondycji?
Kolektor ssący i ufo,czyste są?
Jakieś błędy?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Dymienie w upalne dni

Post autor: italiano_83 » sob lip 18, 2015 14:36

mzawrotniak pisze:Intercooler?
Dokładnie sprawdź to o czym pisał wyżej Michał_1977, a ponad to, sprawdź zewnętrzny stan IC, czy nie jest zapchany brudem to blokuje przepływ, czy nie jest uszkodzony- zgniecione lamelki użebrowania ic które też będą blokować przepływ powietrza.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

mzawrotniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr paź 31, 2007 14:31
Lokalizacja: Myślenice

Dymienie w upalne dni

Post autor: mzawrotniak » śr sie 05, 2015 16:34

Już głupieje, IC czysty w miarę, filtr powietrza wymieniony, byłem u mechanika, wymienił mi pompę tandemową, gdyż była już raz uszczelniana. Podobno paliwo czarne, jakby dostał się olej.. Po wymianie niby okej, dziś upały - DYMI! Dodatkowo raz na jakiś czas nierówno jakby pracuje, tzn tak trzęsie budą, raz miał problem z odpaleniem.. Podłączyłem pod VAG, brak błędów.. Korekcje wtrysków na poziomie 0.3-0.5 mg/cykl, BIPy ~60-70, aż tu nagle.. znowu zaczyna trzepać budą, na trzecim cylindrze BIPy 0.0 do MINUS 2, korekcja dawki 2.2 mg/cykl.. Po dodaniu gazu unormowało się, BIPy znowu w górę, dawki w dół.. Przejechałem pół Krakowa patrząc na wartości - były ok. Zatrzymałem się pod domem, chwilkę poczekałem, BIPy na tym cylindrze poszły do 15-20, dawka paliwa 2.99 mg/cykl i stoi.. Dodanie gazu pomogło na chwilkę, zaraz poszybowało w górę.. Czyli pompka uwalona, ale myślicie że pompka od razu czy uszczelniacze sprawdzać?

Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Dymienie w upalne dni

Post autor: italiano_83 » czw sie 06, 2015 19:25

mzawrotniak pisze: BIPy ~60-70,
To masakra takie bipy..


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
maks149
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: sob lis 07, 2009 20:37
Lokalizacja: Lubatowa (RKR)

Dymienie w upalne dni

Post autor: maks149 » ndz sie 09, 2015 15:45

pompki do myjki ultradźwiękowej + zmiana oringów
powinno dać efekt
+sprawdź czujnik temperatury silnika :okej:


Audi A4 1.9 TDi BKE + 145km

mzawrotniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr paź 31, 2007 14:31
Lokalizacja: Myślenice

Re: Dymienie w upalne dni

Post autor: mzawrotniak » wt sie 25, 2015 19:47

Problem rozwiązany.. Nie pompki a wałek rozrządu, samoregulatory silnika, panewki.. Generalnie cała "góra" silnika, cała hydraulika do roboty była.. Może komuś się przyda..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 224 gości