[GOLF IV ] Wymiana rozrządu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

drwal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn lut 14, 2005 12:42
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: drwal » wt wrz 26, 2006 21:05

juz wiem skad taka roznica w cenie, za 90 jest sama rolka, a za 400 kompletna rolka z hydraulicznym napinaczem, cholercia przy 180 000 km bede musial wymienic cala bo wiem ze przy 90 000 km nie byla wymieniona ....



Maro123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maro123 » śr wrz 27, 2006 12:53

drwal pisze:w servisie seata 404 zl i tez nie wiem ile pompa wody


pompa wody do regeneracji to powinno byc cos okolo 150 zl przynajmniej w skodzie tyle chca, wracajac do Twojej wypowiedzi to cos malo, masz z klima bo wtedy chyba wiecej jest rolek, ja tez mam atd z 2003 grudzien, mi za wszystkie czesci bez paska wielorowkowego zapropnowali cos kolo 900zl



drwal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn lut 14, 2005 12:42
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: drwal » śr wrz 27, 2006 18:45

ta cena w seacie to tylko pasek, rolka, napinacz, bez pompy, paska wielorowkowego i napinacza do niego (z tego co sie orientuje to do paska wielorowkowego jest tylko jedna rolka z napinaczem hydraulicznym i ramieniem)
pozdr



Maro123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maro123 » śr wrz 27, 2006 19:02

jak znajdziesz najtaniej to daj ile Ci wyszlo wraz z informacja gdzie, mi jeszcze 9 tys km do wymiany zostalo wiec sonduje ze w tym roku jeszcze tego rozrzadu nie bede wymienial dzieki
pozdrawiam



Awatar użytkownika
SylwiaMM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 21:48
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: SylwiaMM » śr gru 17, 2008 22:45

granite pisze:
Seru79 pisze:Znawcą tematu to ja nie jestem ale wczoraj wyczytałem gdzieś tu na forum że gość musi zapłacić 900zł i wszscy komentowali że to wcale nie drogo. Także zaskoczyło mnie to 350zł
Ceny wymiany kompletnego rozrządu wachają się w granicach od 700 do 1000 PLN ( w serwisie VW liczą sobie za rozrząd wraz z pompą wody około 1300 PLN). :bigok:
Dziś wymieniono w moim das auto kompletny rozrząd wraz pompą i innymi zabawkami, koszt w VW 1229,00...ale co tam, na tym oszczędzac nie będę :)



Kula85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 06, 2009 09:03
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: Kula85 » pt mar 06, 2009 09:14

witam wszystkich mam pytanko w sprawie rozrzadu do golfa IV 1.9 TDI AHF bo zamiezam sie do wymiany tylko niewiem jakie czesci z jakich firm były by najlepsze i co wymienic przy okazji jeszcze?? a rozrzad powinien hyba być z dobrej jakości jak jest zczipowany a lubie mu nieraz troche wstawic czy ma to jakiś wpływ nato???



Awatar użytkownika
Broker89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 15:06
Lokalizacja: Wwa/Lwo

Post autor: Broker89 » pt mar 06, 2009 09:24

Rolki Rueville i Pasek Contitecha najlepiej wzmacniany


[url=http://img694.imageshack.us/i/37923698.jpg/][img]http://img694.imageshack.us/img694/1319/37923698.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » pt mar 06, 2009 14:06

jesli chodzi pasek to proponowalbym ci contitecha i rolko skf



mflash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 19:38
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

pytanie do expertów

Post autor: mflash » śr sie 19, 2009 06:46

Od kilku tygodni jestem posiadaczem VW golf 4 1.9tdi 90km, autko kupiłem z Niemiec. zdążyłem się już zorientować w serwisie kiedy miał ostatni serwis, oczywiście za granica:) bo niestety nie dostałem ks. serwisowej od sprzedającego. i otóż tak: ostatni serwis miał 30.05.2009 roku przy stanie 166oookm , a rozrząd w 2004r. przy stanie 96oookm, obecnie ma 187oookm, trochę mi się to nie widzi bo wychodzi na to ze autko przez 3 lata zrobiło tylko 20tys. km ( innym VW w ciągu 3 lat zrobiłem 80tys. a wcale tak dużo nie jeżdżę), ale cóż tak to w Polsce jest. Ciekawe czy istnieje możliwość sprawdzenia ze 100% pewnością przebiegu auta-nie znam tematu ale chętnie bym skorzystał z takiej usługi.
Więc podjąłem decyzje by aby wymienić rozrząd, oleje, płyn hamulcowy, sprawdzić klocki i zdarzyłem się zorientować już ile to mnie możne kosztować: a wiec rozrząd _ same części około 700zł ( można i taniej ale chyba nie zaryzykuje), zaś za sama wymianę "śpiewają" od 300zł do 500zł więc zdecydowałem ze odwarze się i sam wymienię, TDIkami bujam się już kilka lat ale rozrządy zostawiałem do tej pory fachowcom ale po ostatniej takiej wymianie przez fachowca musiałem jechać na ustawienie kąta wtrysku (a on wziął 180zł-po godzinach sobie dorabia)a kat wtrysku około 100zł jak dobrze pamiętam a ustawiał mi nasz kolega z forum ADAMM - chylę czoło.
Moje pytanko jest takie?
Jestem trochę kumaty co chodzi o naprawę autek, dużo rzeczy wymieniam, naprawiam sobie sam, porostu łubie wiedzieć co z czym, trochę to ze względów ekonomicznych, ale potrzebuje fachowej porady jak mam to zrobić co po kolei robić, mam już instrukcje jak zmienić wydrukowaną, ale wiem ze się blokuje pompę i koło wałka rozrządu. a może ktoś możne mi powiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę, jak zablokować pompę i koło, jakie są przyrządy potrzebne. potrzebne mi są wszelkie istotne informacje. A posiadam również kabelek usb do laptopa oraz programik VCDS ( to taka odmiana vaga-a) ale przyznaje sie ze nie potrafię się zbyt dobrze nim posługiwać,
Liczę ze na forum znajdzie się ktoś kto pomoże. ( choć wiem ze nie wszyscy chętnie pomagają- porostu odbiera im się prace-możliwość zarobku), ale przecież każdy chce trochę zaoszczędzić a przy okazji zdobyć nowe doświadczenie.
Dziękuje wszystkim za wszelkie cenne info z góry



arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » śr sie 19, 2009 11:23

mflash pisze:jak zablokować pompę i koło, jakie są przyrządy potrzebne
Pompę blokujesz prętem (śrubą) fi 16mm, a koła pasowego wałka rozrządu się nie blokuje tylko sam wałek się blokuje po zdjęciu pokrywy rozrządu. Koło pasowe wałka rozrządu trzeba odkręcić i zdjąć. Śrubę na kole wałka rozrządu dokręca się na samym końcu po naciągnięciu paska sprawdzając dokładne położenie wału korbowego i wałka rozrządu. Na końcu luzujesz pompę wtryskową, odpalasz silnik i ustawiasz kąt wtrysku (TDI TIMING na środkową kreskę). Dokręcasz pompę i składasz resztę do kupy.

[ Dodano: 19 Sie 2009 11:28 ]
Kompletny rozrząd do TDI VP kosztuje jakieś 250zł (pasek, dwie rolki, szpilka rolki napinacza, śruba rolki prowadzącej i śruba koła pasowego wału korbowego ale tej lepiej nie ruszać) Producent SKF lub GATES.



mflash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 19:38
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: mflash » śr sie 19, 2009 15:26

dziękuję za expresową odpowiedz, nie spodziewałem się ze tak szybko ktoś odpowie.
Czyli jak dobrze zrozumiałem to zaczynam od:
-zdjęcia paska napędu alternatora,
z-demontowania osłon,
-zablokowania koła pompy wtryskowej,
-odkręcenia koła wałka rozrządu( zastanawiam się dlaczego trzeba odkręcać?- bo przy ostanie wymianie paska rozrządu w moim pasku 1.9tdi 1Z, 90km, mechanik który robił mi po godzinach tego koła wałka rozrządu nie odkręcał)
-zdjęcia paska
- wymontowania pompy wody
A składanie zaczynam w odwrotnej kolejności
Zastanawiam się czy sobie poradzę z ustawieniem kąta wtrysku???
( bo z tego co się orientuje to trzeba regulować nastawnikiem, oczywiście cały czas jest podpięty vag a autko pracuje.
Gdyby coś ktoś jeszcze chciał zasugerować to chętnie skorzystam
(może wiecie jakie wartości musi pokazywać Vag podczas ustawiania kąta wtrysku??)

A rozrząd już kupiłem i kosztował mnie 660zł (pasek-Conti, rolki-INA, pompa wody-HEPU)
znajomy pracuje w sklepie mot. załatwił mi po najniższej marży.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr sie 19, 2009 16:02

walek blokuj sie kawalkiem blachy od strony skrzyni biegow. zadnego kola pasowego nie trzeba odkrecac, a juz tym bardziej kola zebatego


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » czw sie 27, 2009 21:38

souler pisze:walek blokuj sie kawalkiem blachy od strony skrzyni biegow. zadnego kola pasowego nie trzeba odkrecac, a juz tym bardziej kola zebatego
Trzeba kolego trzeba a po co to już se doczytaj jak się powinno prawidłowo założyć rozrząd w TDI i dlaczego koło na wale rozrzadu nie jest blokowane klinem tylko jest na stożku.

[ Dodano: 27 Sie 2009 21:41 ]
Najlepiej to nic nie blokować tylko na "mazak" wymieniać. :bigok:



Awatar użytkownika
Are_k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 21:09

Post autor: Are_k » sob sie 29, 2009 11:53

Pozwole sobie podłączyć się do tematu..

a jak to wyglada z wymiana rozrządu w AJM ? Z racji ze to sa pompowryski to pewnie skomplikowane i byle komu tego nie powierzać?

Za cześci powiedzieli mi ok 800 zł, mają dwa komplety jeden niby oryginalny do którego trzeba dokupic pompe wody a drugi na jakis dobrych częsciach które dopuszcza vw czy jakoś tak to powiedzieli..


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości