jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DriverFR
Forum Master
Forum Master
Posty: 1035
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 21:37

Re: jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: DriverFR » śr lut 12, 2014 17:32

Apaczok pisze:Proba na prostej drodze, reczny zaciagnac i na 3 lub 4 biegu go probowac zadusic
:popcorn:
Najlepiej rozebrać i zobaczyć w jakim jest stanie.


Obrazek
4motion

Apaczok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 03:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: Apaczok » śr lut 12, 2014 17:33

a zapomniałem jeszcze dodać że przed zimą był czyszczony egr bo wchodził w tryb awaryjny i nie miał mocy i turbo calkiem nie dzialalo i to pomoglo na jakies 2 - 3 tygodnie



Apaczok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 03:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: Apaczok » śr lut 12, 2014 17:34

no wlasnie to bedzie potrzebna wizyta u mechanika :( bo kanału nie mam, wiec bedzie ciezko cos tam poskubać przy nim.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: Piasek » śr lut 12, 2014 19:26

3ka, podciągasz do 2 tyś obr i but w podłogę


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Apaczok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 03:00
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: Apaczok » czw lut 13, 2014 13:11

Panowie doradzcie mi zatem jeszcze teraz, czy wymieniac same sprzeglo ?? czy odrazu z dwumasem ??
Bo Dwumasa nie slychac zeby stukal ani innych nie pokojacych objawow nie wydaje!
Pozdrawiam i z góry dzięki



Awatar użytkownika
DriverFR
Forum Master
Forum Master
Posty: 1035
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 21:37

jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: DriverFR » czw lut 13, 2014 13:26

Apaczok, Jak robocizne masz za darmo to nie wymieniaj. Ale jak masz płacić dwa razy za tę samą robotę to kto bogatemu zabroni :bajer:


Obrazek
4motion

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: Shmatan » czw lut 13, 2014 13:52

Apaczok, odpowiedź na to pytanie znajdziesz na forum. To nie jest odpowiedni temat do kontynuowania.

Nie sprawdzać, to sprzęgło



Awatar użytkownika
Deft-on
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt mar 03, 2009 15:16
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: Deft-on » sob lip 25, 2015 11:07

Panowie szybkie pytanie , ALH brak mocy , turbo z dołu lekko pogwizduje jak wcześniej ale zero doładowania , słychać jedynie lekkie jakby metaliczne chrobotanie . Oleju nie ubyło nic, w IC sucho ,wszędzie sucho , zero dymu .Auta nawet nie odpalam, dojechałem tylko 2 km do domu .Pytanie co to może być ?? poszły łopatki w turbinie ?? Wężyk podciśnienia wygląda na ok , dolot też wygląda na szczelny .



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: Kris-THC » ndz lip 26, 2015 02:00

Deft-on pisze:Panowie szybkie pytanie , ALH brak mocy , turbo z dołu lekko pogwizduje jak wcześniej ale zero doładowania , słychać jedynie lekkie jakby metaliczne chrobotanie . Oleju nie ubyło nic, w IC sucho ,wszędzie sucho , zero dymu .Auta nawet nie odpalam, dojechałem tylko 2 km do domu .Pytanie co to może być ?? poszły łopatki w turbinie ?? Wężyk podciśnienia wygląda na ok , dolot też wygląda na szczelny .
Sprawdziłeś szczelność wszystkich przewodów turbo-IC-kolektor i sam IC czy dziury nie ma? Mogło MFA się też sypnąć.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Re: jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: Sztomel » ndz lip 26, 2015 07:01

Deft-on pisze:Panowie szybkie pytanie , ALH brak mocy , turbo z dołu lekko pogwizduje jak wcześniej ale zero doładowania , słychać jedynie lekkie jakby metaliczne chrobotanie . Oleju nie ubyło nic, w IC sucho ,wszędzie sucho , zero dymu .Auta nawet nie odpalam, dojechałem tylko 2 km do domu .Pytanie co to może być ?? poszły łopatki w turbinie ?? Wężyk podciśnienia wygląda na ok , dolot też wygląda na szczelny .
Przy takich objawach możesz spokojnie kontynuować jazdę a już z pewnością kolejne 15 km jeśli chcesz dojechać na sprawdzenie do mnie do Rybnika. Sprawdzenie nie będzie Cię nic kosztować (0 złotych) więc pewnie lepiej do Rybnika niż do np. tego mechanika co się zwie Śmietana na ul. Wodzisławskiej czy innego bo nie mam pozytywnej o nim opinii. Jak jesteś zainteresowany to pisz do mnie na PW. Gdybyś miał widoczne ubytki oleju w silniku to wtedy nie radziłbym kontynuowania jazdy gdyż występowałoby ryzyko uszkodzenia silnika na skutek uszkodzenia uszczelnień wałka turbosprężarki ale przy takich objawach jakie opisujesz tego nie ma.
PS.
Wiele rzeczy wgląda na "normalne" ale w rzeczywistości tak nie jest - to moja dewiza, która niestety albo stety się sprawdza.


Obrazek

Awatar użytkownika
Deft-on
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt mar 03, 2009 15:16
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: Deft-on » pn lip 27, 2015 14:58

Kris-THC pisze:
Deft-on pisze:Panowie szybkie pytanie , ALH brak mocy , turbo z dołu lekko pogwizduje jak wcześniej ale zero doładowania , słychać jedynie lekkie jakby metaliczne chrobotanie . Oleju nie ubyło nic, w IC sucho ,wszędzie sucho , zero dymu .Auta nawet nie odpalam, dojechałem tylko 2 km do domu .Pytanie co to może być ?? poszły łopatki w turbinie ?? Wężyk podciśnienia wygląda na ok , dolot też wygląda na szczelny .
Sprawdziłeś szczelność wszystkich przewodów turbo-IC-kolektor i sam IC czy dziury nie ma? Mogło MFA się też sypnąć.

Sprawdziłem tak z "grubsza" i wszystko wygląda dobrze ale już umawiam się z Sztomelem na gruntowne sprawdzanie :)



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: Sztomel » pn sie 03, 2015 10:03

Do sprawdzenia niestety nie doszło gdyż kolega zauważył, iż od strony wydechowej cieknie olej z turbo.


Obrazek

zabaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 22:33
Lokalizacja: Bytom

jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: zabaw » śr sie 05, 2015 09:09

Turbo ARL czy luz jest dopuszczalny czy świadczy już o uszkodzeniu ? " onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

jak rozpoznac uszkodzona turbinę ?

Post autor: Piasek » śr sie 05, 2015 09:56

Luz powinien być wyczuwalny ale ten moim zdaniem kwalifikuje turbinę do regeneracji.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości