przekaznik R5-ogranicznik predkosci

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kielbasssssa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lip 13, 2015 10:22

przekaznik R5-ogranicznik predkosci

Post autor: kielbasssssa » pt lip 24, 2015 20:21

witam dzis zajrzalem do skrzynki bezpiecznikow i zauwazylem brak przekaznika R5 oznaczonego jako ogranicznik predkosci, czy wie ktos moze za co on dokladnie odpowiada, a co wazniejsze gdybym chcial go dokupic o jaki dokladnie pytac?jakies parametry czy cos? dodam ze w moim aucie brak jest mocy i predkosc max to 120kmh,

Obrazek

Obrazek


w sumie w zadnej skrzynce znalezionej w grafice na google nie ma tego przekaznika czy tonormalne?
https://www.google.pl/search?q=przekazn ... %203%20tdi" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

przekaznik R5-ogranicznik predkosci

Post autor: Qto » sob lip 25, 2015 00:59

kielbasssssa pisze:zajrzalem do skrzynki bezpiecznikow i zauwazylem brak przekaznika R5
skąd pomysł że powinien on u Ciebie być?
kielbasssssa pisze:oznaczonego jako ogranicznik predkosci
info znalezione w sieci, niczym nie podparte...jeśli nawet w jakimkolwiek aucie z taką skrzynką występował ten przekaźnik, to nie znaczy że ma być u Ciebie
...równie dobrze można znaleźć na rozpisce jakiejś ogólnej, znalezionej w sieci, przekaźnik świec żarowych i szukać go w aucie z silnikiem benzynowym - bo internety mówią że ma być :panna:
kielbasssssa pisze:gdybym chcial go dokupic o jaki dokladnie pytac?
o zielony...a jak chcesz szybciej jeździć to o niebieski
...a na poważnie to daj se spokój...i jeśli masz podobne wątpliwości to podawaj info o aucie, silniku...rocznik, kod lierowy

...i zakładaj tematy w odpowiednim dziale, bo to nie jest problem z silnikiem - a nawet gdyby to nie raczyłeś podać info o jaki silnik chodzi :bajer:



kielbasssssa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lip 13, 2015 10:22

przekaznik R5-ogranicznik predkosci

Post autor: kielbasssssa » sob lip 25, 2015 17:37

auto to golf 3 1.9 tdi kod silnika ALE, poniekad jest to problem z elektryka bardziej ale moze to miec powiazanie z silnikiem poniewaz mam problem z moca i V maxem wiec skojarzylem te dwa fakty i grzecznie zapytalem czy brak tego przekaznika moze miec z tym cos wspolnego



Awatar użytkownika
palio
_
_
Posty: 2897
Rejestracja: wt sty 26, 2010 22:44
Lokalizacja: Siedliska Drugie/Fajsławice
Auto: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Kontakt:

przekaznik R5-ogranicznik predkosci

Post autor: palio » sob lip 25, 2015 17:41

Przypadkiem auto nie wpada w tryb awaryjny?
Poczytaj tematy o " notlaufie".

Kod silnika ALE czyli bliźniaczy AHU, 1Z



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

przekaznik R5-ogranicznik predkosci

Post autor: munior » sob lip 25, 2015 20:20

kielbasssssa pisze:auto to golf 3 1.9 tdi kod silnika ALE, poniekad jest to problem z elektryka bardziej ale moze to miec powiazanie z silnikiem poniewaz mam problem z moca i V maxem wiec skojarzylem te dwa fakty i grzecznie zapytalem czy brak tego przekaznika moze miec z tym cos wspolnego
Nie może ,bo taki "ogranicznik prędkości " nie istnieje :chytry: A przyczynę twojego problemu ,znajdzie każdy średnio ogarnięty posiadacz vaga ,który potrafi zinterpretować parametry osiągane w czasie jazdy ....z opisu na 99% można stwierdzić że przyczyną są problemy z doładowaniem


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

przekaznik R5-ogranicznik predkosci

Post autor: Qto » sob lip 25, 2015 21:26

jw - zrobić logi, wrzucić do odpowiedniego działu...a nie szukać niestworzonych teorii
swoją drogą jestem ciekawy o co chodzi z tym przekaźnikiem...nie udało mi się trafić na jakieś wiarygodne źródło, które opisywałoby o co chodzi. Być może jest tak że faktycznie występuje taki przekaźnik...w bliżej nieznanych krajach, gdzie jest on wymagany prawem. Nie da się tego określić bez konkretnych informacji...tak czy siak, w 1.9 ALE taki przekaźnik nie występuje



kielbasssssa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lip 13, 2015 10:22

przekaznik R5-ogranicznik predkosci

Post autor: kielbasssssa » ndz lip 26, 2015 14:59

i o to mi chodzilo teraz juz wiem ze jesli nie wystepuje to problem lezy w czym innym mysle ze bez elektromechanika sie nie obejdzie wiec moze zamknac ten temat poniewaz odpowiedz juz padla dzieki wszystkim za zainteresowanie i odpowiedzi, i nie ma co sie denerwowac jestem posiadaczem pierwszego diesla w zyciu i pierwszego golfa a na forum tez jestem stosunkowo nie dlugo dzieki i pozdrawaim :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości