Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
peter_86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: wt sie 15, 2006 09:27
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Jaki olej?

Post autor: peter_86 » wt lip 14, 2015 17:05

Witam po dłuższym czasie :-)
moje pytanie kieruje do Xarox, otóż namierzyłem w swojej miejscowości sklep z olejami takich marek jak Motul, Millers, Amsoil oraz Penrite.
Po dłuższej rozmowie ze sprzedawcą zasugerował mi olej Penrite Enviro+, do silnika 1,9TDI AXR.
Czy mógłbyś szerzej opisać olej o którym pierwszy raz usłyszałem :bigok: ?

Obrazek

Będę wdzięczny za pomoc przy wyborze :bigok:
pozdrawiam



Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Jaki olej?

Post autor: -michau- » wt lip 14, 2015 17:46

Jaka cena za bańkę tego penrite?


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
peter_86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: wt sie 15, 2006 09:27
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Jaki olej?

Post autor: peter_86 » wt lip 14, 2015 17:51

-michau-, 195zl



Awatar użytkownika
krzychu2805
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:31
Lokalizacja: Rz-ów

Jaki olej?

Post autor: krzychu2805 » wt lip 14, 2015 21:50

peter_86, niedawno wypłukałem silnik płukanką Penrite engine flush, po czym zalałem go ww. olejem.
Porównując do mojego poprzedniego oleju ( LM Top Tec 4100 5w40 ) Penrite ma lepsze parametry. Odczuć jeszcze nie opiszę, bo zbyt mało przejechałem po wymianie. :bigok:



Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » wt lip 14, 2015 23:56

peter_86 pisze:o dłuższej rozmowie ze sprzedawcą zasugerował mi olej Penrite Enviro+, do silnika 1,9TDI AXR.
Penrite jest na naszym rynku od niedawna, coś czuję że zrobił się taki sam hype jak na Amsoil, tzn. ludzie się jarają bo to coś egzotycznego ;)
Samą firmę kojarzę od jakiegoś czasu, miała w swojej ofercie oleje z szerokimi zakresami lepkości - 0w50, 5w60 itp. zrobione na PAO. Uznają zasadę że jak masz w instrukcji zalecone Xw30, to lepiej lać Xw40 - na australijskie warunki się sprawdzi :P Teraz widzę że przeszli na takie bardziej standardowe wersje i mają szerszą gamę.
Ten konkretny olej to HC o bardzo fajnych parametrach na papierze, normy te same co X-Clean. Czy zalać? Powiem tak - jeśli nie szkoda Ci tych paru złotych więcej to lej, będziesz miał porównanie :-)



damianoo
...
...
Posty: 300
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 21:30

Jaki olej?

Post autor: damianoo » śr lip 15, 2015 16:37

Siema, dostałem tego Castrola w Niemczech. Dokładnie Castrol 10w40 Diesel.
Ale mam jedną sprawę, otóż wystukana jest data 20.11.2013 na opakowaniu. Czytałem że olej ma trwałość 5 lat. I generalnie jak się kupi w Polsce to rzadko jest ta data bo się łatwo ściera.

Martwić się czy lać śmiało?



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Jaki olej?

Post autor: VW_seller » śr lip 15, 2015 17:07

peter_86 pisze: zasugerował mi olej Penrite Enviro+
następny wynalazek :banghead: ,zaproponował ci bo musi wypchnąć bo pewnie ma jakieś bonusy od firmy za sprzedaż tego wynalazku...złota dla silnika .dla mnie to kolejny badziew który nic nie daje . tylko kolejne 95zł więcej wydane na oliwe .pany to tdi czy to pd czy vp no nie wyżyłowane japońskie silniki gdzie z 1.4 benzyniaków robi się po 140km ,to to wymaga dobrego oleju .


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
peter_86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: wt sie 15, 2006 09:27
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Jaki olej?

Post autor: peter_86 » czw lip 16, 2015 11:21

VW_seller, dlatego pytanie kierowałem do Xaroxa, Twoja wypowiedz jest mało merytoryczna, nie wspomnę o uogólnianiu przez Ciebie. Masz dowód na to, że olej Penrite to "kolejny badziew, który trzeba wypchnąć za bonusy"?

PS. "kolejny badziew który nic nie daje" - no tak kosztuje tyle co Millers a nikt go nie zna, lodów nie robi, jest ble :bigok:



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Jaki olej?

Post autor: VW_seller » czw lip 16, 2015 12:23

peter_86 pisze: Masz dowód na to, że olej Penrite to "kolejny badziew, który trzeba wypchnąć za bonusy"?
dowód sam z siebie się bieże kosztuje tyle co jakis podobny wynalazek a nic nie daje w takim silniku jak PD czy VP . jak napisałem wyżej


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » czw lip 16, 2015 22:53

Nie powiedziałbym że badziew, ale jego cena zmusza do zastanowienia się czy nie lepsza dla silnika byłaby zmiana tańszego oleju 2x częściej ;)
Tutaj jest UOA tej oliwy: http://najlepszysyntetyk.pl/static/medi ... us5w40.jpg
Kolejna w obrazku, tym razem z TDI BXE. Nie podoba mi się to że w obu próbkach spadła lepkość w 100°C, może pod koniec przebiegu średnio się sprawować :?
Obrazek
Z oferty Penrite fajnie wygląda 0w40, ale cena nakazuje przestać o nim myśleć :los2:
Od Enviro+ lepszy wg. mnie byłby HPR 5 5W-40, tylko że nie na krótkie dystanse, jest dość ''ciężki" i pasuje go dobrze rozgrzać ;)



Awatar użytkownika
CzarnePaliwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 17, 2015 09:23

Re: Jaki olej?

Post autor: CzarnePaliwo » pt lip 17, 2015 10:07

VW_seller pisze:
peter_86 pisze: Masz dowód na to, że olej Penrite to "kolejny badziew, który trzeba wypchnąć za bonusy"?
dowód sam z siebie się bieże kosztuje tyle co jakis podobny wynalazek a nic nie daje w takim silniku jak PD czy VP . jak napisałem wyżej
Nie gniewaj się, ale brak tu merytoryki. Jest mnóstwo parametrów oleju, nad którymi można się pochylić, podyskutować i wybrać pośród oferty na rynku naprawdę dobry produkt. Trzeba jednak pamiętać, że to indywidualna kwestia podejścia.

Xarox, ciekawe analizy znalazłeś. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że pierwsza z nich jest po przebiegu 3000km a w drugiej do oleju dodany został Archoil AR9100 - nanoboranowy modyfikator tarcia (oprócz redukcji tarcia podnosi liczbę zasadową odpowiedzialną za neutralizację kwaśnych produktów spalania). Żeby mówić o spadku lepkości potrzebna byłaby analiza świeżej próbki. Tutaj masz ją do kompletu https://dl.dropboxusercontent.com/u/272 ... 205W40.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; Lepkość kinematyczna w 100'C wynosi 12,52, po 3000km natomiast 12,94, czyli lepkość wraz z przebiegiem wzrasta a nie maleje i jest to normalne zjawisko. Warto w tej analizie po 3000km zwrócić uwagę na oznaczenia cząstek metali. Im mniej ich jest tym lepiej, tym lepiej olej chroni przed zużyciem. Tutaj w przypadku Penrite nie wystąpiły w ogóle: nikiel, mangan, srebro, tytan. Śladowe ilości najczęściej występujących metali: żelaza, miedzi i ołowiu. Aluminium i chrom niemal nie wzrosły. Potwierdza to zresztą pozytywny komentarz osoby przeprowadzającej test.

Jeśli chodzi o HPR 5w40 to jest to inny olej - full-saps z pełną zawartością popiołów. Inne jest jakby przeznaczenie tego oleju w porównaniu do Enviro+ 5w40. Oba te oleje są natomiast świetne jeśli chodzi o odparowalność Noack. Tak w przypadku Enviro+ 5w40 jak i HPR 5w40 Noack wynosi 8,6%. Tutaj nieco więcej o istotności parametru https://czarnepaliwo.wordpress.com/2015 ... ug-noacka/" onclick="window.open(this.href);return false; ;)



Awatar użytkownika
peter_86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: wt sie 15, 2006 09:27
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Jaki olej?

Post autor: peter_86 » pt lip 17, 2015 19:01

Xarox pisze:Czy zalać? Powiem tak - jeśli nie szkoda Ci tych paru złotych więcej to lej, będziesz miał porównanie :-)
Oczywiście zdam relację z testów :) akurat wybieram się w trasę po europie.
Obrazek

Olej zakupiony u certyfikowanego sprzedawcy Motula, Millersa, Penrite-a firmę: BEST OILS w Pruszczu Gd.
Mają bardzo konkurencyjne ceny olejów razem z filtrami, jeżeli ktoś szuka to proponuję chociaż porównać ceny.
http://www.bestoils.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=38245118" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Jaki olej?

Post autor: VW_seller » pt lip 17, 2015 21:45

heh to i ja kupie .jak bd tak samo jak na lotosie to chyba je^ne ze smiechu.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » pt lip 17, 2015 23:56

CzarnePaliwo pisze:Lepkość kinematyczna w 100'C wynosi 12,52, po 3000km natomiast 12,94, czyli lepkość wraz z przebiegiem wzrasta a nie maleje i jest to normalne zjawisko.
A widzisz, opierałem się tylko na danych w karcie, gdzie lepkość wynosi 13.4. Teraz z kolei patrząc na VOA widać że oleje tak tylko tylko mieści się w 5w40, tylko 0.02 cSt mniej i ląduje w 5w30. A co do testu na 3000km, tutaj raczej chciałbym zobaczyć porównanie do próbki oleju innego producenta, który pokonał taki sam przebieg w tym samym silniku. Może się okazać tak że niskie wartości metali są zasługą nawet nie oleju, ale silnika samego w sobie, czy też "lekkiej nogi" kierowcy ;)
A o HPR pisałem dlatego że jak dla mnie lepiej nadaje się do TDI PD, przez większą lepkość i właśnie Full SAPS.
peter_86 pisze:Oczywiście zdam relację z testów :) akurat wybieram się w trasę po europie.
Zobaczymy co to warte :helm:
VW_seller pisze:heh to i ja kupie .jak bd tak samo jak na lotosie to chyba je^ne ze smiechu.
:los2:
Ja po zmianie z Mobila 5w-50 na Shella 5w40 nie zauważyłem jakiś różnic, ale dlatego że zaraz zrobiło się ciepło, zobaczymy w zimie. Teraz silnik pracuje tak samo jak wcześniej, wycisza się szybko, pracuje równo, więc nie ma na co narzekać ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości