Żółta kontrolka oleju, proszę o pomoc

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dean_d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 04, 2015 23:12

Żółta kontrolka oleju, proszę o pomoc

Post autor: dean_d » sob lip 04, 2015 23:24

Witam wszystkich serdecznie.
Jak w temacie, moim problemem jest świecąca, żółta kontrolka oleju a problem wygląda następująco.

Po przekręceniu zapłonu zapala się żółta kontrolka oleju, towarzyszy temu krótki sygnał dźwiękowy, takie piknięcie. lampka świeci się nieustannie. nie ważne czy silnik jest zgaszony czy odpalony, czy jadę szybko czy wolno, po prosto cały czas od momentu przekręcenia kluczyka. Jedynym sposobem na chwilowe pozbycie się problemu jest odłączenie akumulatora, jednakże lampka ponownie zaświeca się po przejechaniu idealnie 100km (co do metra).
Czego próbowałem:
- VAG nic nie pokazuje, żadnego błędu.
- inspekcje pokasowane
- Dolewałem olej - dalej się świeci
- Odlewałem olej (wpadłem na myśl że skoro nie za mało to może za dużo) - dalej się świeci
- Wymiana czujnika przy filtrze oleju - nic, dalej świeci
- poziom oleju przy maksymalnej wartości

zaznaczam iż nie posiadam żadnych czujników otwarcie maski itp itd.. bo takie odpowiedzi też czytałem na forach

Może ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził?

dodam jeszcze, że przejechałem z tą kontrolka już 10 000 km. więc jeśli byłaby to pompa, niskie ciśnienie oleju to chyba już by dawno wyzionął ducha..

Mój samochód to Golf IV 1.9 SDI rok 2000



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Żółta kontrolka oleju, proszę o pomoc

Post autor: Qto » ndz lip 05, 2015 00:04

dean_d pisze:zaznaczam iż nie posiadam żadnych czujników otwarcie maski
powinien być... gdyby był to otwarcie maski gasiłoby kontrolkę na przejechanie tych 100km

a czujnik w misce w ogóle jest? Bo to z nim jest problem...
Żółta kontrolka jest od niskiego poziomu...więc gadżety typu filtry, pompa - odpadają, kontrolka nie sygnalizuje problemów z ciśnieniem



dean_d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 04, 2015 23:12

Żółta kontrolka oleju, proszę o pomoc

Post autor: dean_d » ndz lip 05, 2015 00:09

otwieranie maski i zamykanie nic nie daje, szukałem tego czujnika otwarcia maski i nic takiego nie ma, nawet mechanik mi powiedział ze u mnie czegoś takiego nie ma, chyba że nie umiemy szukać;] a VAG nie wykazałby uszkodzonego czujnika bądx to otwarcia maski bądź tego w misce olejowej (o ile takowy jest)?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Żółta kontrolka oleju, proszę o pomoc

Post autor: Qto » ndz lip 05, 2015 00:17

dean_d pisze:otwieranie maski i zamykanie nic nie daje
skoro nie ma czujnika to dziwne żeby dawało...czujnik znajduje się w zamku, jeśli go tam nie ma...to może był wymieniany zamek. Może czujnik otwarcia maski jest (po prostu go nie widzicie) ale nie działa, jest odłączony - istnieje błąd dotyczący tego czujnika, ale nie wiem w jakich sytuacjach potrafi się pokazać

z błędami czujnika poziomu oleju jest różnie...a to czy jest to powinieneś sprawdzić zaglądając pod auto, na spód miski



liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: Żółta kontrolka oleju, proszę o pomoc

Post autor: liteon0 » ndz lip 05, 2015 11:01

U mnie na odlaczonej krancowce maski zadnego bledu nie wywalalo.
Tak jak kolega wyzej napisal sorawdz czy w misce masz czujnik. Jesli jest to musi byc krancowka w zamku, chyba ze zostala zdemontowana. Szukaj wtyczki/kostki od czujnika maski kolo lampy/zbiorniczka na plyn do spryskiwaczy.


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
KamylJS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: śr cze 22, 2011 17:16
Lokalizacja: Mazowieckie

Żółta kontrolka oleju, proszę o pomoc

Post autor: KamylJS » pn lip 06, 2015 23:28

Stało sie to nagle? Czy tak juz kupiłeś auto? Generalnie temat rzeka, sprawdź od tego czujnika w masce, jeśli nie ma to poszukaj kabel do czujnika i go zaślep, przetestuj czy zapala sie kontrolka, jeśli przestała to szukaj i montuj czujnik maski :). Sprawdź czujnik oleju, tzn. najlepiej wymienić na nowy. Sprawdź tez bagnet oleju, ta żółta rurka w która wkładasz bagnet, moze być ukruszona przez co bagnet wchodzi głębiej i sprawdzanie stanu oleju na bagnecie daje błędne odczyty . Czujnik, który wymieniłeś to jaki to czujnik? Czujnik od poziomu oleju jest na samym dole, powiedzmy ze w okolicach korku spustowego, na pewno nie przy filtrze :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



dean_d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 04, 2015 23:12

Żółta kontrolka oleju, proszę o pomoc

Post autor: dean_d » ndz lip 12, 2015 21:09

dziękuję bardzo za dotychczasowe odpowiedzi. Na chwilę obecną sprawwa ma się następująco. Bardzo zaintrygowała mnie ta kwestia czujnika otwarcie maski i faktycznie coś takiego istnieje, tyle tylko, że u mnie go nie ma gdyż został wymontowany. Pod lampą, która znajduje się po lewej stronie stojąc przodem do maski, znajduje się goła wtyczka (włąśnie po to aby ten czujnik którego nie ma podłączyć). po zwarciu styków tej złączki, kontrolka ZGASŁA, jednakże tylko na 100 kilometrów. i moje kolejne pytanie brzmi, czy to auto jest tak skonstuowane że co 100 km trzeba otwierać maskę, żeby komputer dostawał sygnał że wszystko jest pod kontrolą? czy może da się skasować tą kontrolkę na dłużej?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Żółta kontrolka oleju, proszę o pomoc

Post autor: Qto » ndz lip 12, 2015 21:20

Tak, kontrolka gaśnie...i jeśli przyczyna świecenia się kontrolki nie została usunięta, ta zapali się ponownie po przejechaniu równo 100km.



dean_d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 04, 2015 23:12

Żółta kontrolka oleju, proszę o pomoc

Post autor: dean_d » ndz lip 12, 2015 22:25

czyli mam rozumieć, że nawet jeśli zamontuje u siebie ten czujnik otwarcia maski, to co 100 kilometrów będę ją musiał otworzyc i zamknąć aby komputer dostał z nigo sygnał...? nie sądze by to było normalne bo raaczej w innych samochodach czegoś takiego nie ma, a przynajmniej nie co 100 km bo wychodzi na to, że średnio co dwa dni, albo lepiej bo w ciągu trasy długości 300 km, będę musiał trzy razy trzepnąć klapą?;]



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Żółta kontrolka oleju, proszę o pomoc

Post autor: Qto » ndz lip 12, 2015 22:38

jeśli pytasz o czujnik otwarcia maski to tak...jego brak nie jest powodem świecenia się kontrolki. Nawet jak założysz czujnik to będzie tak samo, że kontrolka zgaśnie tylko na 100km
Sprawdziłeś czy masz czujnik poziomu/temperatury oleju w misce? Bo to z nim jest problem...jeśli czujnika brak to można wyłączyć w liczniku kontrolkę poprzez zmianę kodowania.



Awatar użytkownika
KamylJS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: śr cze 22, 2011 17:16
Lokalizacja: Mazowieckie

Żółta kontrolka oleju, proszę o pomoc

Post autor: KamylJS » pn lip 13, 2015 12:48

Dziwne, że nie ma czujnika. Nie było robione coś z przodu przy Golfie? :blush:
Zamontuj czujnik maski i wymień ten w misce olejowej (przy okazji sprawdź czy w ogóle idzie sygnał, bo może też coś z kablami jest nie tak..)
System co 100km puszcza test, więc jeśli otworzysz maskę - kontrolka Ci zniknie ale po 100km jest test i znowu się zapali :).
Przechodziłem przez to samo - u mnie okazał się uszkodzony czujnik poziomu oleju :).



dean_d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 04, 2015 23:12

Żółta kontrolka oleju, proszę o pomoc

Post autor: dean_d » sob lip 18, 2015 08:22

Ano najwidoczniej coś było robione i to pewnie milion razy:) w końcu auto ma już 15 lat więc ze sto mechaników-magików przy nim grzebało.

Dziękuje za zajęcie się moim problemem. Na chwilę obecną problem (chyba) został zażegnany. Zwarłem styki złączki do której miał iść czujnik otwarcia maski, z tą różnicą, że na przekręconym zapłonie. nie wiem jaki mechanizm działania tam powstał bo sie nie znam, ale zrobiłem już 350 kilometrów, a kontrolki dalej nie ma (nie świeci już). Mam nadzieję, że teraz nie będzie się świecić częściej niż od wymiany do wymiany:) a jak się pojawi i problem dalej będzie dokuczał to faktycznie wymienie ten czujnik w misce olejowej:)

Dziękuję i pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 223 gości