ARL i olej w dolocie.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Virnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 25, 2011 18:42
Lokalizacja: Wrocław

ARL i olej w dolocie.

Post autor: Virnik » czw cze 11, 2015 19:21

Witam!

Ostatnimi dniami wziąłem się za kompletną naprawę mojego mk4 ARL. Przy kupnie pól roku temu wiedziałęm, że poci się skrzynia biegów (dół) a dziś przy wymianie rozrządu mechanik zauważył że z rur dolotowych skapuje olej i stwierdził, iż to przez nieszczelność turbiny. (olej wymieniany 5k km temu, dziś jest na minimum)

Swoją drogą, majstry które montowały ten dolot uszczelnili go wkrętami do metalu zamiast oringami. Wg. niego turbina do regeneracji, a piszę tu dlatego iż była regenerowana 18 i 35 miesięcy temu (mam faktury i gwarancje), naczytałem się troche w googlach, że to normalne iż w dolocie jest olej, lub, że to może być wina odmy.

Dla waszej informacji jest to ARL z chipem na 180km i przy jeździe po odpuszczeniu gazu słychać świst turbiny ( coś aka blow-off, ale go nie ma)

Chce mnie naciągnąć? dałbym radę to jakoś sam sprawdzić? :food:


Obrazek

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

ARL i olej w dolocie.

Post autor: italiano_83 » czw cze 11, 2015 19:27

Niech sobie sam regeneruje jak ma pieniądze, olej zawsze się gromadzi w układzie dolotowym - to z odmy to z turbo , nie ma 100% uszczelnień, nie słuchaj głupot mechanika i nie daj się naciągnąć na zbędną naprawę, na której on sobie będzie zarabiał hajs.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Virnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 25, 2011 18:42
Lokalizacja: Wrocław

ARL i olej w dolocie.

Post autor: Virnik » czw cze 11, 2015 19:29

Bardzo dziękuje za zainteresowanie! :) Tylko coś ten olej wyrzuca na skrzynie biegów, ubywa go bardzo dużo, jak mówie, 2 miesiący (5k km) i olej z max na min, na dłuższym postoju zostawiam plamke oleju pod skrzynią.


Obrazek

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

ARL i olej w dolocie.

Post autor: italiano_83 » czw cze 11, 2015 19:30

Virnik pisze:Swoją drogą, majstry które montowały ten dolot uszczelnili go wkrętami do metalu zamiast oringami.
Virnik pisze:Tylko coś ten olej *** na skrzynie biegów, ubywa go bardzo dużo, jak mówie, 2 miesiący (5k km) i olej z max na min.
Co tu się dziwić :blush:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Virnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 25, 2011 18:42
Lokalizacja: Wrocław

ARL i olej w dolocie.

Post autor: Virnik » czw cze 11, 2015 19:33

czyli mam rozumieć że dolot do wymiany na ori oringach tak? jaki to będzie miało wpływ na tak duży ubytek oleju?


Obrazek

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

ARL i olej w dolocie.

Post autor: italiano_83 » czw cze 11, 2015 19:36

Sprawdź czy ten olej nie wali odmą, sprawdź jak wygląda to na turbosprężarce czy faktycznie pluje tak mocno olejem - to widać po ilości oleju który się "odłożył w ic. Połączenia muszą być szczelne, jak gdzieś pluje olejem to jest nieszczelność, a to nie jest dobre dla turbo, bo musi nadrabiać spadek ciśnienia doładowania, więc musi się szybciej kręcić.
Oringi da się dokupić same jeśli szybkozłączki są ok.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Virnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 25, 2011 18:42
Lokalizacja: Wrocław

ARL i olej w dolocie.

Post autor: Virnik » czw cze 11, 2015 19:40

no nic, wychodzi na to iż muszę zaufać 'specowi', sam tego nie ogarne, ani tu gdzie sie przeprowadziłem nie znam nikogo zaufanego kto mi powie co i jak bez interesu :banghead:

dzięki italiano_83


Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

ARL i olej w dolocie.

Post autor: Sztomel » pt cze 12, 2015 05:58

Jest prosta rzecz do zrobienia - wyjmij wężyk odmy z dolotu, przedłuż go i wprowadź do butelki plastikowej w komorze silnika a następnie po przejechaniu powiedzmy 2 tyś. km zobacz czy nadal ubywa go w dużej ilości - jeśli tak to turbo przepycha już niestety olej do dolotu.
Tylko pamiętaj, że otwór w dolocie po wypiętej odmie ma być zaślepiony bo znowu będą posty w stylu "moje auto nie chce jechać". Jak olej wyrzucany jest na skrzynię biegów to sprawdź czy nie wycieka ten olej przez złaczkę przewodu, który doprowadza olej do turbo z tyłu silnika.


Obrazek

Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

ARL i olej w dolocie.

Post autor: ROBAL_26 » pt cze 12, 2015 07:20

Virnik, we Wro ma porządną firmę od turbin EMP-TURBO ,w celu sprawdzenia czy idzie olej z turbo czy z odmy zrób jak Sztomel, napisał .
Olej na łączeniu silnika ze skrzynią w najgorszy przypadku może być z powodu uszkodzonego simeringu wału , dobrze by to było luknąć z kanału .ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
Virnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 25, 2011 18:42
Lokalizacja: Wrocław

ARL i olej w dolocie.

Post autor: Virnik » ndz cze 21, 2015 23:18

Nie chcę otwierać nowego tematu, więc zapytam tu:

wiecie jak nazywają się rury dolotu które są umiejscowione na dole z przodu silnika (po prawej stronie patrząc frontem, łączenie jest najbliżej podłoża) ? potrzebuje zamówić a tych rur troche jest ;x


Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

ARL i olej w dolocie.

Post autor: Sztomel » wt cze 23, 2015 23:21

ale ja sobie dam głowę uciąć, że nie potrzebujesz wszystkich tylko jeden/jedną z nich. Dlaczego nie chcesz sprawdzić którą konkretnie ?
Wystarczy podnieść nieco auto nawet na lewarku z przodu, położyć się pod niego i sprawdzić skąd ewentualnie kapie olej. Po co chcesz wymieniać coś co może być sprawne - zaoszczędź trochę kasy a nie wydawaj jej w ciemno. Połóż się i sprawdź czy i z czego kapie olejem a ja wtedy Ci z czysty sumieniem podpowiem co wymienić. Nie chcę Ci doradzać wymieniać całego dolotu.


Obrazek

Awatar użytkownika
Virnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 25, 2011 18:42
Lokalizacja: Wrocław

ARL i olej w dolocie.

Post autor: Virnik » śr cze 24, 2015 10:24

@Sztomel

chce wymienić te, które są połączone blachowkrętami - robią mi się nieszczelnośći, ostatnio na A4 jeden blachowkręt postanowił wypaść :hmm:


Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

ARL i olej w dolocie.

Post autor: Sztomel » czw cze 25, 2015 09:23

Rozumiem, że już szybkozłączki dolotu zostały zmodyfikowane :-)
W takim razie polecam ETKĘ online : http://ifinterface.com/page/page3.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Po wejściu na ten link klikasz na CarProg2 i wszelkie wyskakujące komunikaty zamykasz klikając na "x" a następnie wybierasz "GOLF" i z prawej strony w rozwijanej kolumnie rocznik modelowy, którego dotyczy Twoje auto i klikasz na niego dwukrotnie a następnie wybierasz "1 Silnik, sprzęgło" i dalej z prawej przewijanej listy wybierasz pozycję "1 45 145-85" i klikasz dwukrotnie aż pokaże się rysunek a po prawej stronie masz rozpiskę z numerem ETKI każdego podzespołu i rury i ten numer Ci wystarczy by wyszukać konkretnych elementów dolotu np. na allegro.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości