Asz pompowtryski do sprawdzenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

borax9x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 17:36

Asz pompowtryski do sprawdzenia

Post autor: borax9x » ndz wrz 07, 2014 14:50

Po pierwsze z tego co wiem :
AXR jest to o niebo lepszy silnik AJM.
AXR ma nowsze pompki od AJM.
Pompki od AJM byly bardzo nieudane / problemowe/ psuly sie/ starsza technologia.
W AXR nie wiem jak to jest , ale napewno silnik AXR jest z PD najmniej awaryjny.
Na pewno zmiana programu (softu) bedzie wymagana.
Na twoim miejscu jakbym mial inne pompki wsadzac to ALKI ale w dobrym stanie o nie , ciezko , bardzo ciezko , wiec ja bym wkladal seryjne.



Lewy66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 19:01

Asz pompowtryski do sprawdzenia

Post autor: Lewy66 » ndz wrz 07, 2014 15:16

Dziękuje za informacje :) z tego co czytałem do AXR były częściej wkładane 038130073AG a ja mam mniej dostępne z końcówką AM :( ewentualnie regeneracja



Awatar użytkownika
peter_86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: wt sie 15, 2006 09:27
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Asz pompowtryski do sprawdzenia

Post autor: peter_86 » ndz wrz 07, 2014 17:41

pompki z AXR do 170km spokojnie wystarczą :), tańsze w zakupie, świeższe bo octavie do 2010 na nich szły, co za tym idzie większość ma śmieszne przebiegi



borax9x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 17:36

Asz pompowtryski do sprawdzenia

Post autor: borax9x » ndz wrz 07, 2014 21:03

Tak jest ;) Tak samo silniki 1.9 tdi ASZ , bymy wkladane do seatow FR 1.9 tdi 160 km :D Jak komus pada silnik , glowice i tym podobne sprawy z tego silniczka !
Nie chce cytowac i szukac ale pompki w 115 km to stara technologia (elektroniczna) ktora jest zepsuta , szczerze z tego co sie orientuje na pompkach z axr chyba da sie wycisnac wiecej niz z seryjnych tych z 116km albo i tyle samo?
Po drugie uwielbiam silnik AXR i zaluje ze nie kupilem . O wiele fajniejszy dol ma niz asz po drugie asz - arl sa dojechane , taki egzemplarz kupilem. Wlozylem 2 bore w moi samochod czyli podwoilem dla siebie jego wartosc (dla siebie) i dalej jakies probelmy mam bo to raz jeden mechanik , raz drugi...
W tygodniu bede ustawial wtryski i ciekawe co tam sie stanie :P Regenerowac nie mam zamiaru , 2 znajomych juz regenerowalo , 1600 w pupcie i oddawali dla tych firm je za 1200 bodajze? Kupywali za ta kwote uzywki i dopiero wtedy odczuli roznice;))
Jak dla mnie laika ktory coraz szybciej pochlania wiedze motoryzacji , problem tkwi w ustawieniu cisnienia w pompkach bo wymianie uszczelniaczy (tych w srodku) i rozebraniu.



Lewy66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 19:01

Asz pompowtryski do sprawdzenia

Post autor: Lewy66 » wt wrz 09, 2014 22:45

Dzięki za rade :) więc szukam używek do AXR :) pozdrawiam



borax9x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: ndz maja 26, 2013 17:36

Asz pompowtryski do sprawdzenia

Post autor: borax9x » śr wrz 17, 2014 10:05

oprocz 1 pompki wszystkie pompowtryski byly wkrecone za mocno co spowodowalo maly skok (glosniejsza praca , spadek mocy , stukot)
(nakretka nie wystawala nawet po za srube hUEhuE).
Teraz pytanie za 100 punktow.
Chce podregulowac turbine , to tak
Na pierwszym biegu max doladowanie mam 2500 obrotow ~
na 2 biegu 2080~
na 3 biegu 1900 i kazdy wyzej bieg tak samo mniej wiecej.

Teraz tak :
Na samym dole , jak tylko zacznie turbina dawac zadane doladowanie , minimalnie przeladowuje.
Brak kompletnie dolu spowodowane przez zla regulacje turbiny.
Myslalem nad : wykrecic minimalnie zderzak ( przez nia jest przeladowanie ) wykrecic = skrocic
I skrocic minimalnie sztange
Hmm?
N75 nowy / przeplywka nowcia
Moge loga wam wrzucic z 4 biegu
btw na 011 basis seting mam 948~ jak off / jak on mam 1030 (do 1088~ daleko)
http://vaglog.rtnet.pl/log_185350.html

Bez egr jest lepiej , milej sie jezdzi , ale za to gorzej przeladowuje :(

Na postoju mozolnie sie wkreca na obroty , kiedy odepne przeplywke (stala dawka powietrza , paliwa , wylaczona turbina i jej ciag) , wkreca sie niczym benzyniak :D , dajmy na to od wcisniecia pedalu do 4-5 tys obrotow bez wtyczki w przeplywce dajmy na to 1,5 sec , z wtyczka z 3 - 4 sec



albatros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt sty 30, 2015 16:48
Kontakt:

Naprawa pompowtryskiwaczy vw - regulacja dawki

Post autor: albatros » wt maja 19, 2015 17:48

Korekty na pompowtryskach to nie to samo co ciśnienia otwarcia na końcówka wtrysku pompowtryskiwacza. Warto to podczas regeneracji sprawdzić bo jest to bardzo ważny parametr. Wszystko o dawkach i bipach w pompowtryskiwaczach znalazłem na http://www.wtryskiwacz.com/naprawa-pomp ... oclaw.html jak je testować i prawidłowo sprawdzić prze wymiana. Pewny i sprawdzony Bosch Diesel Service -Pawlik



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 211 gości