Problem z drganiami i wyciekiem z pod korka oleju.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Problem z drganiami i wyciekiem z pod korka oleju.

Post autor: GTomekASZ » śr kwie 15, 2015 20:29

Witam
Problem dotyczy Golfa IV z silnikiem ASZ. Jakiś czas temu, dokładnie po przekładce skrzyni na manualną pojawiły się lekkie drgania silnika, które da się zaobserwować nim silnik się rozgrzeje lub gdy autko ustawione jest na pochyłej drodze (np na światłach przód wyżej niż tył) Zestaw sprzęgła i koło 2masowe nowe z sachsa zrobione ok 8 tys km. Więc tu bym się nie doszukiwał problemu. Stawiałem raczej na któryś wtrysk lub poduszkę łączącą silnik ze skrzynią, która nie była wymieniona na nową silnik wychyla się w kierunku od podszybia do przodu, nie na boki. Do tego pojawił się wyciek z pod korka wlewu oleju zamówiłem 2 uszczelki które chcę jutro wymienić byłem przekonany, że to rozwiąże problem wycieku, co do drgań chciałem zacząć od sprawdzenia poduszki, ale po rozmowie, ze znajomym który opowiedział mi historię swojej skody pojawiły się pewne wątpliwości. Mianowicie twierdzi, ze miał dokładnie takie same objawy, wymiana uszczelki jak i korka nic nie dały, skonczyło się remontem silnika, mówi że zaczął pękać tłok co było powodem drgań i wyrzucania oleju przez korek. Moje pytanie do Was czy ktoś obstawiałby takie objawy? Z jednej strony nie chce kusić losu i jeździć tak zbyt długo czekając aż się coś stanie, a z drugiej nie chcę pakować kasy w silnik jeżeli nie mam pewności że jest to konieczne.Czy sprawdzenie ciśnienia na cylindrach da odpowiedź? Generalnie pali od 1 obrotu oleju dolewam znikome ilości, przepuszcza EGR co prawda ma 260 tys ale jakoś w historię z pękaniem tłoka ciężko mi uwierzyć. Liczę na wasze rady i podpowiedzi.



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Problem z drganiami i wyciekiem z pod korka oleju.

Post autor: ja4rqu » śr kwie 15, 2015 23:59

Co do drgania to czy sterownik silnika został przekodowany na manual? Sprawdzić ciśnienie możesz ale ja na początek zajrzałbym do odmy i sprawdził czy nie jest czasem przytkana.



GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Problem z drganiami i wyciekiem z pod korka oleju.

Post autor: GTomekASZ » czw kwie 16, 2015 08:39

Sterownik został wymieniony na taki od manuala, bo z tym starym był jakiś kłopot nie chciał się przekodować z tego co pamiętam trzeba było zmienić kodowanie z 02 na 01 ale wywalało błąd więc sterownik został wymieniony był od tego samego angielskiego dawcy co skrzynia:)



Awatar użytkownika
maks149
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: sob lis 07, 2009 20:37
Lokalizacja: Lubatowa (RKR)

Problem z drganiami i wyciekiem z pod korka oleju.

Post autor: maks149 » czw kwie 16, 2015 17:44

zobacz po wyciągnięciu bagnetu od oleju czy nie dmucha za bardzo, z korka to normalne że w PD dmucha ale przy bagnecie nie powinien zmierzenie kompresji nie zaszkodzi
ewentualnie wstaw logi może pompka gdzieś niedomaga ? niema co bez sensu wymieniać bo to tanie nie jest na początek diagnoza od A-Z :D


Audi A4 1.9 TDi BKE + 145km

GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Problem z drganiami i wyciekiem z pod korka oleju.

Post autor: GTomekASZ » pt kwie 17, 2015 01:43

Uszczelki przyjdą dziś rano dopiero, wymienię i będę obserwował, mam nadzieję, że przestanie wywalać w okolicach korka. Co do wtrysków jeden jest w trochę słabszej kondycji od reszty, ale nie ma jeszcze tragedii, w przyszłym tyg sprawdzę poduszki. Muszę wyeliminować te drgania bo działa mi to na nerwy;)



Jasiu23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 19:51

Problem z drganiami i wyciekiem z pod korka oleju.

Post autor: Jasiu23 » pt kwie 17, 2015 16:09

Na zapalonym silniku odkręć korek oleju, jeżeli obroty spadną to silnik do remontu.



GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Problem z drganiami i wyciekiem z pod korka oleju.

Post autor: GTomekASZ » pt kwie 17, 2015 16:16

Testowałem, trzyma obroty. Już nie wiem skąd te drgania.



GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Problem z drganiami i wyciekiem z pod korka oleju.

Post autor: GTomekASZ » sob kwie 18, 2015 14:57

Wie ktoś może jak powinna wyglądać uszczelka pod korkiem i tą podstawą? Katalog pokazuje 06A1034B3D. Zamówiłem takie 2 uszczelki ale wyglądają trochę inaczej niż stare. Nowe mają na wewnętrznym obwodzie takie jakby 3 wcięcia a stare są pełne. Zastanawiają mnie te nacięcia, bo na korku nie ma nic takiego. Może ktoś miał podobny przypadek albo zna nr tej pełnej.
Tak to wygląda
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/51d ... 049dc.html" onclick="window.open(this.href);return false; (stara)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2dd ... 76008.html" onclick="window.open(this.href);return false; (nowa)



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Problem z drganiami i wyciekiem z pod korka oleju.

Post autor: indyczes » sob kwie 18, 2015 18:08

Kolego wymiana uszczelek raczej nic nie pomoże. Ja u siebie wymieniłem cały oryginalny korek i problem pozostał, mam zapocenie wokól korka, olałem to i tak jeżdżę i nic się nie dzieje.



GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Problem z drganiami i wyciekiem z pod korka oleju.

Post autor: GTomekASZ » sob kwie 18, 2015 21:14

Mimo wszystko chcę spróbować. Jak nie uszczelka i korek to co? Ta podstawa korka? przecież jakoś się olej wydostaje. Tylko zastanawia mnie kształt tej uszczelki. Nie ma opcji żebym to olał, musi być sucho;)



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Problem z drganiami i wyciekiem z pod korka oleju.

Post autor: indyczes » ndz kwie 19, 2015 09:40

No to żebyś się nie zdziwił jak powymieniasz wszystko i pozostanie Ci remont silnika.
Pozdr.



GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Problem z drganiami i wyciekiem z pod korka oleju.

Post autor: GTomekASZ » ndz kwie 19, 2015 13:27

Nie chcę wymieniać wszystkiego tylko 2 uszczelki za kilka zł :bajer: Na oryginalnym korku jaką miałeś uszczelkę? Pełną czy z tymi 3 wycięciami?



indyczes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt cze 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Polska

Problem z drganiami i wyciekiem z pod korka oleju.

Post autor: indyczes » ndz kwie 19, 2015 15:52

Pełną.



GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Problem z drganiami i wyciekiem z pod korka oleju.

Post autor: GTomekASZ » ndz kwie 19, 2015 16:29

No właśnie, dlatego dziwi mnie, że katalog pokazuje inną, chyba będzie trzeba kupić korek ze swaga za 5zl i wyciągnąć tą uszczelkę



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 221 gości