Dziwny dźwięk turbo po czyszczeniu.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Lenar321
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 22:16

Re: Dziwny dźwięk turbo po czyszczeniu.

Post autor: Lenar321 » czw kwie 16, 2015 19:41

Ale to mam wyciągać ten talerzyk bo wcześniej to go w ogóle nie ruszalem. Talerzyk to mowa o tym gdzie przykłada sie te tulejki dystansujace?



Awatar użytkownika
mimax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: wt lut 02, 2010 19:41
Lokalizacja: Lublin

Dziwny dźwięk turbo po czyszczeniu.

Post autor: mimax » czw kwie 16, 2015 21:06

talezyk to jest ten ekran miedzy wirnikiem gorącej strony a srodkiem turbiny ,pusc tam poprostu troche oleju, u kolegi on sie obracał niezaleznie od wirnika goracej strony, ninie wyciagasz talezyka tylko odkrecesz obudowe goracej strony i ukazuje ci sie wirnik tak jak na zdjeciu
Obrazek


Kupie Spoiler dachowy Combi, Daszek, Volkswagen Golf III kombi i dostawkę klapy zderzaka tylnego tu link do zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b47cfd447337c62c.html

Awatar użytkownika
maks149
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: sob lis 07, 2009 20:37
Lokalizacja: Lubatowa (RKR)

Dziwny dźwięk turbo po czyszczeniu.

Post autor: maks149 » czw kwie 16, 2015 21:33

skoro przeczyściłeś turbinę złożyłeś a potem rozebrałeś przesmarowałeś olejem i ucichło to na pewno nie przez olej a przez to że coś było źle złożone!
a to że śmiga do tej pory nie znaczy że długo jeszcze pociągnie bo pod wpływem wysokiej temperatury olej uległ spaleniu i wytworzyła się świeżutka warstwa nagaru na dopiero co czyszczonej turbinie :hmm:


Audi A4 1.9 TDi BKE + 145km

Awatar użytkownika
mimax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: wt lut 02, 2010 19:41
Lokalizacja: Lublin

Dziwny dźwięk turbo po czyszczeniu.

Post autor: mimax » czw kwie 16, 2015 22:09

jak zrobi według mojej rady i napisze efekty czy pomogle czy nie to bedzie wiadomo , u mnie pomogło , a według Ciebie to turbina nie ma wogóle smarowania? za wiele mu nie pomogłes jak do tej pory


Kupie Spoiler dachowy Combi, Daszek, Volkswagen Golf III kombi i dostawkę klapy zderzaka tylnego tu link do zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b47cfd447337c62c.html

Lenar321
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 22:16

Dziwny dźwięk turbo po czyszczeniu.

Post autor: Lenar321 » pt kwie 17, 2015 11:07

Jeszcze jedno pytanie.. Czy u Ciebie piszczenie rosło wraz z obrotami? Bo u mnie im więcej obrotów tym większy (szybszy..) hałas.



Awatar użytkownika
maks149
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: sob lis 07, 2009 20:37
Lokalizacja: Lubatowa (RKR)

Re: Dziwny dźwięk turbo po czyszczeniu.

Post autor: maks149 » pt kwie 17, 2015 14:31

mimax pisze: a według Ciebie to turbina nie ma wogóle smarowania? za wiele mu nie pomogłes jak do tej pory
Hehe jeśli cały czas pisze o smarowaniu turbiny przed odpaleniem to pewnie nie mam pojęcia że turbina jest smarowana :bajer:
Więc zacytuję jeszcze raz !
maks149 pisze: skoro rozebrałeś turbinę przesmarowałeś olejem i ucichło to na pewno nie przez olej a przez to że coś było źle złożone!
Czytaj ze zrozumieniem potem pisz !
Ostatnio zmieniony sob kwie 18, 2015 10:30 przez maks149, łącznie zmieniany 1 raz.


Audi A4 1.9 TDi BKE + 145km

Lenar321
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 22:16

Re: Dziwny dźwięk turbo po czyszczeniu.

Post autor: Lenar321 » pt kwie 17, 2015 18:01

Lenar321 pisze:Jeszcze jedno pytanie.. Czy u Ciebie piszczenie rosło wraz z obrotami? Bo u mnie im więcej obrotów tym większy (szybszy..) hałas.
Czekam na odpowiedź i zabieram się do działania. U mnie im wyższe obr tym głośniej i intesywniej piszczy.

I już zapobiegawczo spytam gdzie najlepiej regenerować turbinę w okolicach Katowic?



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Dziwny dźwięk turbo po czyszczeniu.

Post autor: riccardoa » pt kwie 17, 2015 20:01

Nakrętki mocujące rurkę od EGR do kolektora wydechowego dokręciłeś dobrze?Skoro masz samochód na kanale,wejdź pod niego i sprawdź dłonią czy ci nie dmucha stamtąd na odpalonym silniku.Metalowa uszczelka która tam jest potrafi tak rzęzić jeśli nakrętki są nie dokręcone.



Lenar321
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 22:16

Dziwny dźwięk turbo po czyszczeniu.

Post autor: Lenar321 » pt kwie 17, 2015 23:17

Ale trafles.. Dzisiaj troche pojezdzilem na tym piskajacym turbo, zagrzalem wszystko. Zrobiłem z 5km i dalej chodziło. To od razu pomysslalem, ze gdyby turbo sie ocieralo o cos to juz dawno by sie zatarlo.. Po przejrzeniu od dolu, patrze a odstaje tam wlasnie ta uszczelka o ktorej mowisz.. Nie wiem dlaczego pominalem akurat te sruby, ale uszczelke wyrwalo przez nie dokrecenie.. Juz zamowiona nowa, jutro wymieniam i mam nadzieje, ze na tym sie skonczy.

W zyciu bym nie pomyslal, ze nieszczelny kolektor wydechowy moze wydaawac taki dzwiek..



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14147
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Dziwny dźwięk turbo po czyszczeniu.

Post autor: Michał_1977 » sob kwie 18, 2015 06:51

Co prawda problem rozwiązany,ale wcisnę swoje 3 grosze :chytry:

mimax, bez urazy chłopaku,ale bredzisz...
Przy rozpoławianiu suszarki wystarczy ugiąć wałek o 0,02mm i pozamiatane.
mimax pisze: musie posmarowac ten talerzyk tak zwany 'ekran' od gorocej strony to on piszczy, przerabialem ten temat u kolegi w audi A6 c5 afn-ie powyzej 1500 obr piszczała turbina myslelismy ze cos zle zlozylismy wiec jeszcze raz turbine wyjelismy ogladamy i nic nie ma, odkrecilem goraca strone i pokrecilem tym talerzykiem "ekranem" i to on piszczeł
Musi to się człowiek wy**ać,płacić podatki i umrzeć na koniec. Napisał Ci italiano_83,,że ten talerzyk jest nieruchomy podczas pracy sprężarki,więc przyjmij to do wiadomości :bajer:
Wyczyściłem dziesiątki suszarek VNT,nigdy nie stosowałem opisanych przez Ciebie metod z olejem i nigdy nic mi nie piszczało,trzeszczało etc.
Co powiesz na to:
Lenar321 pisze:Wirnik po zdemontowaniu chodził z lekkim oporem. Tak powinno być? Równo, uważałem na to jak tylko mogłem
mimax pisze:jak zrobi według mojej rady i napisze efekty czy pomogle czy nie to bedzie wiadomo , u mnie pomogło , a według Ciebie to turbina nie ma wogóle smarowania? za wiele mu nie pomogłes jak do tej pory
Bądźmy szczerzy-czy uważasz,że Ty mu pomogłeś? Nie sądzę...
Dlaczego? A dlatego że wciskasz kit i piszczącym talerzyku,który w ogóle się nie obraca,bo jest ściśnięty a jedynie gorące koło przy nim się kręci.
Gdybyś pomyślał przez chwilę,to może wymyśliłbyś,że mogła dostać się spora ilość sadzy pod niego i nierówno siadł w gorącej muszli i smarowanie tak na prawdę tyle tutaj pomoże,co umarłemu kadzidło :pop:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
mimax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: wt lut 02, 2010 19:41
Lokalizacja: Lublin

Dziwny dźwięk turbo po czyszczeniu.

Post autor: mimax » sob kwie 18, 2015 07:00

ekran sie obraca jak jest rozkrecona turbina, u mni to pomoglo, tak zrobiłem i było dobrze , a mialem idetyczne objawy
Lenar321 pisze:Ale trafles.. Dzisiaj troche pojezdzilem na tym piskajacym turbo, zagrzalem wszystko. Zrobiłem z 5km i dalej chodziło. To od razu pomysslalem, ze gdyby turbo sie ocieralo o cos to juz dawno by sie zatarlo.. Po przejrzeniu od dolu, patrze a odstaje tam wlasnie ta uszczelka o ktorej mowisz.. Nie wiem dlaczego pominalem akurat te sruby, ale uszczelke wyrwalo przez nie dokrecenie.. Juz zamowiona nowa, jutro wymieniam i mam nadzieje, ze na tym sie skonczy.

W zyciu bym nie pomyslal, ze nieszczelny kolektor wydechowy moze wydaawac taki dzwiek..
czyli dalej jest ten dzwiek?

Nie pisz posta pod postem,używaj opcji EDYTUJ. Pilnuj się,żeby w przyszłości nie było żalu.
Michał_1977


Kupie Spoiler dachowy Combi, Daszek, Volkswagen Golf III kombi i dostawkę klapy zderzaka tylnego tu link do zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b47cfd447337c62c.html

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Dziwny dźwięk turbo po czyszczeniu.

Post autor: riccardoa » sob kwie 18, 2015 07:38

mimax pisze: czyli dalej jest ten dzwiek?
Ty czytasz ze zrozumieniem?
Lenar321 pisze:Po przejrzeniu od dolu, patrze a odstaje tam wlasnie ta uszczelka o ktorej mowisz.. Nie wiem dlaczego pominalem akurat te sruby, ale uszczelke wyrwalo przez nie dokrecenie.. Juz zamowiona nowa, jutro wymieniam i mam nadzieje, ze na tym sie skonczy.
"



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14147
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Dziwny dźwięk turbo po czyszczeniu.

Post autor: Michał_1977 » sob kwie 18, 2015 09:45

mimax pisze:ekran sie obraca jak jest rozkrecona turbina
O mamo... :panna:
Chcesz tym samym powiedzieć,że autor odpalał auto i nagrywał dźwięk (1 post w temacie!) z rozkręconą turbiną? :goof:
Weź usiądź i na spokojnie zastanów się,co za brednie tutaj wypisujesz :chytry:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
mimax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: wt lut 02, 2010 19:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Dziwny dźwięk turbo po czyszczeniu.

Post autor: mimax » sob kwie 18, 2015 10:25

Michał_1977 pisze:
mimax pisze:ekran sie obraca jak jest rozkrecona turbina
O mamo... :panna:
Chcesz tym samym powiedzieć,że autor odpalał auto i nagrywał dźwięk (1 post w temacie!) z rozkręconą turbiną? :goof:
Weź usiądź i na spokojnie zastanów się,co za brednie tutaj wypisujesz :chytry:
nie zrozumiemy sie , skoro pomogłes Pomógł: 1042 osobob , to nie mmamy o czym rozmawiac, mi pomógl taki zabieg wiec chciałem tylko pomóc człowiekowi


Kupie Spoiler dachowy Combi, Daszek, Volkswagen Golf III kombi i dostawkę klapy zderzaka tylnego tu link do zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b47cfd447337c62c.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 27 gości