Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Jaki olej?

Post autor: stefano189 » ndz mar 01, 2015 10:45

Marcinxxx pisze:Szybkie pytanie co lepsze do 1,9TDi VP 226kkm
Valvoline 5w-50 VR1 Racing. Bardzo dobrze zbija temp. oleju po pałowaniu silnika. Już 8 wymian leje ten olej i jest zaje*isty. Lepszy od motula x-cess 5w-40, na którym też jeździłem. 5w-50 jeździłem w zimę i lato. Po około 7500 km olej jest do wymiany, bo szklanki klepią, ale takie katorgi wytrzymuje że łohoho :hmm: :hmm:


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
Weso
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 190
Rejestracja: wt paź 11, 2005 10:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Weso » ndz mar 01, 2015 19:33

stefano189 pisze:
Marcinxxx pisze:Szybkie pytanie co lepsze do 1,9TDi VP 226kkm
Valvoline 5w-50 VR1 Racing. Bardzo dobrze zbija temp. oleju po pałowaniu silnika. Już 8 wymian leje ten olej i jest zaje*isty. Lepszy od motula x-cess 5w-40, na którym też jeździłem. 5w-50 jeździłem w zimę i lato. Po około 7500 km olej jest do wymiany, bo szklanki klepią, ale takie katorgi wytrzymuje że łohoho :hmm: :hmm:
identyczne plusy zaobserwował mój klient w maździe mx-5 1.8. Lał X-cess'a ale po zalaniu valvo 5w50 nie chce innego oleju. Wszsytko zależy od eksploatacji i silnika:)


Nowe części samochodowe, Opony. Niskie ceny. Oleje Premium Motul, Penrite. Warsztat. Zapraszamy
tel. 888-530-456
gg 3543322
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=32&t=548383
www.expressparts.pl

Probe041
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 19:09
Lokalizacja: DW

Re: Jaki olej?

Post autor: Probe041 » pn mar 02, 2015 01:38

Valvoline 5w50 z tego co pamiętam nie ma normy dla diesla, tylko dla silników benzynowych...



Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Jaki olej?

Post autor: stefano189 » pn mar 02, 2015 08:36

Probe041 pisze:Valvoline 5w50 z tego co pamiętam nie ma normy dla diesla,

tu jest mowa o VP-ku, więc norma ma II-rzędne znaczenie. To nie PD, że musi mieć odpowiedni olej ze względu na pompki :hmm: :hmm:


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Probe041
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 19:09
Lokalizacja: DW

Re: Jaki olej?

Post autor: Probe041 » pn mar 02, 2015 15:48

Tu nie chodzi o normy vw jak dla pompek tylko, że ten olej nie jest wcale przeznaczony dla jakiegokolwiek diesla. Jak ktoś chce dobry 5w50 to powinien się agipem zainteresować



Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Jaki olej?

Post autor: stefano189 » pn mar 02, 2015 16:52

Probe041 pisze: że ten olej nie jest wcale przeznaczony dla jakiegokolwiek diesla.

i dam sobie rękę uciąć że 5w-50 VP-kowi krzywdy nie zrobi. Nie ma normy do diesla, bo nikt nie przewidział że zbierze się po latach grupka szaleńców i będą wyręcać z poczciwych 90-konnych motorków po 250 kuni. To jest nie tylko moje zdanie, ale i chłopaków z CTR, że ten olej, jak mało który radzi sobie z podkręconymi VP-kami. Nieodpowiedni do VP jest 10W-60, bo jak jest zimniej, to szklanki nie cichną :D, ale 5w50, jest w sam raz. I brak normy nie ma znaczenia, po prostu żeby dostać aprobatę VW, trzeba zapłacić, a niektóre firmy mają taką renomę, że nawet bez dumnego znaczka VW, produkują lepsze oleje niż Castrole i Mobile :hmm: :hmm: które zabuliły cięzki hajs za znaczek "VW" na swoich bańkach olejowych :helm:


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Re: Jaki olej?

Post autor: Xarox » pn mar 02, 2015 18:26

VW_seller pisze:czyli 5w . dotychczas lalem 10w . zero wyciekow . dodam ze jezdze dosc dynamicznie chwile po rozgrzaniu motoru . to pewnie plukanke bd musial zastosowac ? po zejsciu na 5w ?
Po rozgrzaniu to znaczy kiedy wskazówka jest na 90°C, a olej ma mniej? ;) Możesz zastosować, nowy olej będzie czystszy na starcie. Do wyboru: LM, Millers, Motul, Valvoline...

A ten VR1 5w50 spełnia ACEA A3/B4, więc do tak starego motoru jakim jest TDI VP jak najbardziej się nadaje. Może nie do zwykłego dupowozu gdzie na krótkich odcinkach może być niedogrzany, ale do upalanego mocniej, czemu nie...



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Jaki olej?

Post autor: VW_seller » pn mar 02, 2015 18:53

nie 90 st C to nie , chwile po rozgrzaniu powiedzmy 5 minut i dzida :grin: ,to stary VP wiec nic od tego mu sie nie dzieje ,oczywiscie ostre wyprzedzanie tylko po temp 90st C :) . pomysle nad tym nowym shellem podobno są ok i cena nie urywa portfela ,dziwe sie tylko że poprzednio tez wlałem lotosa i szklanki nie pukały a teraz po 7000km już pukają ,tyle że poprzednio olej kupiłem w necie od jakiegoś zaufanego oil land czy coś takiego a teraz olej miałem z Motpolu niby świeży ale kto wie ...raczej wątpie żeby taki tani olej ktos podrabiał...


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Czs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 07, 2015 12:14

Jaki olej?

Post autor: Czs » pn mar 02, 2015 21:18

Witam wszystkich i pozdrawiam jestem nowy na forum i mam pytanie czym zalać mojego golfa mk2 1.6 (JR)? Było milion takich pytań,ale ciężko przekopać się przez 315 stron więc może ktoś coś podpowie:D Od niedawna jestem właścicielem :-) , wcześniej był zalany mineralnym ale zamierzam zalać go teraz 10w40. Zastanawiam się nad castrolem gtx i lotosem ale opinie są podzielone może jeszcze jakiś inny ktoś poleci



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Jaki olej?

Post autor: VW_seller » pn mar 02, 2015 22:32

płukanka i jeżeli nei ma wycieków to możesz wlać lotosa 10w40 ,dla tego silnika lotos to już cud natury


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Czs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 07, 2015 12:14

Jaki olej?

Post autor: Czs » wt mar 03, 2015 20:43

Ok akurat mam go w niezłej cenie :-) A płukanka konieczna? Niestety jest wyciek (uszczelniacz wału?), ale gadałem z magikiem do którego oddałem i powiedział, że przy okazji robienia przy sprzęgle się to zrobi bo tak to się nie opłaca.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: Jaki olej?

Post autor: VW_seller » wt mar 03, 2015 20:48

Czs pisze:Ok akurat mam go w niezłej cenie :-) A płukanka konieczna? Niestety jest wyciek (uszczelniacz wału?), ale gadałem z magikiem do którego oddałem i powiedział, że przy okazji robienia przy sprzęgle się to zrobi bo tak to się nie opłaca.
dokładnie ,dobrze by było wlac płukanke najlepiej liqui moly 25zł troche drogo ale to dobre jest. nie wiadomo na jakim oleju to jezdzilo ale pewnie na mineralnym
lotos 4l 10w40 ja płaciłem jak pamietam chyba 45zł


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Czs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 07, 2015 12:14

Jaki olej?

Post autor: Czs » wt mar 03, 2015 21:02

Tak na mineralu było niestety.. Mam tę samą cenę na lotosa. A czym się różni castrol bo jest za 7 dych? tylko nazwą czy coś jeszcze bo parametry chyba takie same.. I czy płukanka jest bezpieczna?



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: Jaki olej?

Post autor: VW_seller » wt mar 03, 2015 21:51

Czs pisze:tylko nazwą czy coś jeszcze bo parametry chyba takie same.. I czy płukanka jest bezpieczna?
nazwą i naklejką i i jeszcze bańką :los2: ,ja tam lałem do starego mk3 AAZ i jest spoko tyle ze silnik zdowy u ciebie to nie wiem czy coś nie bedzie halo


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 29 gości