[MK3] Obrócona pompa wtryskowa AAZ przy wymianie rozrzadu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marian6666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt mar 28, 2006 17:57
Lokalizacja: lubelskie

[MK3] Obrócona pompa wtryskowa AAZ przy wymianie rozrzadu

Post autor: marian6666 » śr sty 28, 2015 14:05

Halo! Głowica w moim AAZ pojechała do planowania, zdjąłem ją na ustawieniu roizrzadu na znaki tzn trzpień w pompie, koło zamachowe na znak. Po powrocie głowicy ojciec zaawiózł ja do mechnika do uzbrojenia a przy okazjii postanowił ja założyć. I tu pojawia się problem: "majster" stwierdził że nie ma swoich znaków i nie jest pewny jak powinna być ustawiona pompa. Wyjął !!! trzpień blokujący i obrócił pompą licząc że pokaże mu się paliwo na 1-szym wtrysku.. Oczywiście się nie pokazało.. Ojciec twierdzi, że zrobili tylko jeden obrót pompą a gdy paliwo się nie pokazało obrócił nią w przeciwnym kierunku i zablokował trzpieniem ( czyli tak jak było na początku). Teraz powstaje pytanie: Jak teraz ustawić pompę? Czy zostawić ją tak jak teraz, a może obrócić ( nie wiem ile obrotów pompy przypada na jeden obrót wału), czy może podać napięcie na zawory w pompie (które?) i wtedy obserwować moment podania paliwa??

Druga sprawa to 2 znaki na kole zamachowym. Obracając wałem gdy widze pierwszy znak 1-szy tłok nie jest w GMP, obracając dalej mam kolejny znak i w tym omencie 1-szy tłok jest w GMP. Logicznie powinieniem ustawić na 2 znaku, ale w takim razie po co jest ten pierwszy znak??



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14145
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[MK3] Obrócona pompa wtryskowa AAZ przy wymianie rozrzadu

Post autor: Michał_1977 » śr sty 28, 2015 15:55

marian6666 pisze:Wyjął !!! trzpień blokujący
Nic nie szkodzi,można sobie pół dnie kręcić w jedną i drugą stronę.
marian6666 pisze:licząc że pokaże mu się paliwo na 1-szym wtrysku.. Oczywiście się nie pokazało..
Bo zapomniał o przekręceniu kluczyka na "zapłon" i zawór w pompie nie otworzył się.
marian6666 pisze:zablokował trzpieniem ( czyli tak jak było na początku). Teraz powstaje pytanie: Jak teraz ustawić pompę?
Jest ustawiona :bigok:
marian6666 pisze:nie wiem ile obrotów pompy przypada na jeden obrót wału
Pół.
marian6666 pisze:czy może podać napięcie na zawory w pompie
Po co dodatkowe kombinacje,j/w napisałem-kluczyk na zapłon i masz zawór w pompie otwarty. UWAGA! nie zakręć rozrusznikiem,bo będzie po głowicy jeśli nie masz paska rozrządu założonego.
marian6666 pisze:widze pierwszy znak 1-szy tłok nie jest w GMP, obracając dalej mam kolejny znak i w tym omencie 1-szy tłok jest w GMP. Logicznie powinieniem ustawić na 2 znaku
Ustawiasz na 2 znak,takie nacięcie jak po przecinaku.
marian6666 pisze:w takim razie po co jest ten pierwszy znak??
Dla lampy stroboskopowej.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Szymon500
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz sie 24, 2014 14:41

[MK3] Obrócona pompa wtryskowa AAZ przy wymianie rozrzadu

Post autor: Szymon500 » sob sty 31, 2015 00:24

Z tymi mechannikami tak jest, chciałem zmienić rozrząd, ale jedna śruba na kole była uszkodzona, nie chciałem uszkodzić go to oddałem do mechannika, bo mówił że gwiazdką odkręci. Okazało się że zgubił gwiazdki i pociął koło. Nie dość że musiałem kupić koło, to jeszcze zgarnął 300zł za wymianę.
Pozdro



marian6666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt mar 28, 2006 17:57
Lokalizacja: lubelskie

[MK3] Obrócona pompa wtryskowa AAZ przy wymianie rozrzadu

Post autor: marian6666 » sob sty 31, 2015 16:22

Panowie, kolejny problem. Pompa wygląda jak poniżej:
Obrazek
Obrazek

Po Zmontowaniu wszystkiego pompa nie podaje paliwa na wtryski. Po przekręceniu stacyjki brak jest napięcia na obu elektrozaworach (ogarnę to później - potrzebuję aby odpalił na krótko). Po podaniu na krótko +12V na zawór nr1 (odcinający paliwo) i kręceniu rozrusznikiem nic się nie zmienia nadal sucho na poluzowanym wtrysku.. Pompa podłączona do paliwa z butelki - widać jak paliwo wraca powrotem z pompy czyli pompka wstępna działa. Co robić? Do czego służy zawór nr 2?

EDIT:
estek1988 pisze:witam wie ktoś może jak nazywa się ta część od pompy AAZ??
Obrazek
za co to odpowiada i gdzie to powinno być podłączone [...]

To jest zawór ktory zwieksza niewiele cisnienie wewnetrzne w pompie i dzieki telu nieznacznie kat wtrysku. Ja u siebie dałem na to stały plus z elektrozaworu z pompy.
Wykręciłem zaworek nr 1 i pod nim jest ropa. Czyli wychodzi na to że mogły się zapchać kanały w tłokorozdzielaczu? Mam jeszce pomysł żeby wykręcić chociaż jeden króciec służący do mocowania przewodów wtryskowych i obadać czy paliwo sie pokaże...

A jeśli to nie to to czeka mnie rozbieranie wg:
http://www.repart.com.pl/regeneracja-cz ... -pomp.html http://www.audi80.pl/allrozbieranie-pom ... t65472.htm



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14145
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[MK3] Obrócona pompa wtryskowa AAZ przy wymianie rozrzadu

Post autor: Michał_1977 » ndz lut 01, 2015 11:47

marian6666 pisze: Po podaniu na krótko +12V na zawór nr1 (odcinający paliwo) i kręceniu rozrusznikiem nic się nie zmienia nadal sucho na poluzowanym wtrysku..
Nieraz trzeba dość długo kręcić zanim paliwo się pojawi. Ja w tym celu dodają gaz na max i wtedy szybciej paliwo się pojawia na wtryskach.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

[MK3] Obrócona pompa wtryskowa AAZ przy wymianie rozrzadu

Post autor: xlsss » wt lut 10, 2015 12:50

Podepnę się pod temat pompy. Mam identyczną pompę i od pewnego czasu (około 5 miesięcy) pociła się nieznacznie. Przyszła zima z mrozami i ciężko odpalić gablotę bez zmiany kąta wtrysku, bo tylko na tym odpalam. Silnik przy rozruchu dławi się, jak by było powietrze w przewodach paliwowych a nie ma !. Druga sprawa nie wiem czy związana z pompą - przy odpalaniu słychać jak coś piszczy (chyba pasek) i widać że obroty są w granicach 500-600, gdy pisk ucichnie obroty wskakują automatycznie na 900-1000, dodam że przy tym nie działał mi od czasu do czasu prędkościomierz. Tam chyba jest jakiś czujnik położenia wału (obroty silnika) i z tego bierze prędkość ? :?



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

[MK3] Obrócona pompa wtryskowa AAZ przy wymianie rozrzadu

Post autor: indigo1975 » czw lut 19, 2015 23:09

W aaz nie ma czujnika polozenia walu a predkosciomierz bierze sygnal z czujnika co jest w skrzyni biegow, sa dwie wtyczki jedna do predkosciomierza a druga do tylnich swiatel jak wsteczny bieg wlaczasz.Ten pisk to nie przypadkiem pasek alternatora ktory stawia opór bo swiece zarowe biora sporo pradu na zimnym silniku


indigo1975

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości