EGR out - wrazenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
glebaaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz sty 04, 2015 22:52

EGR out - wrazenia

Post autor: glebaaa » pt lut 06, 2015 10:42

Wczoraj zaślepiłem ten przewodzik i żadnego błędu .
A czy tą chłodnicę spalin można wymontować ?
I jeszcze jedno przy tej chłodnicy jest taki siłowniczek na podciśnienie czy go też zaślepić wężyk prowadzący do niego ?



mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: mk4tdi » pt lut 06, 2015 15:20

Chyba chodzi Ci o silowniczek od klapy gaszacej. Jesli zaslepisz to klapa nie bedzie dzialac i jak bedziesz gasil silnik to nie bedzie miekko gasl tylko bedzie nim telepalo.


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

EGR out - wrazenia

Post autor: rotkeh » pt lut 06, 2015 17:47

mk4tdi
, W AXR klapa gasząca jest na silniczku elektrycznym ,a to jest bocznik spalin - albo spaliny idą bezpośrednio ,albo przez chłodnicę wszystko uzależnione od temperatury .
glebaaa
Zaślepiając egr , automatycznie cały układ przestaje funkcjonować , (chłodnica i reszta), Czas nagrzania silnika do 80st zwiększa się o dystans 4-8 km w zależności czy jedziesz delikatnie czy pałujesz . Jadąc delikatnie egr bierze udział w podgrzewaniu silnika ( o ile go nie zaślepisz) ,jadąc ostrzej zarzynasz turbinę (turbo ma się nagrzewać stopniowo a nie dostawać szoku termicznego ). Jeśli Ci się sączy olej z egr to wiadomo wyrobiona prowadnica i egr do wymiany.
Czyli wniosek jeden wywal wszystko , potem napisz na forum że przejechałeś 15 km i nie nagrzał Ci się silnik w zimie , lub napisz że dziwnie gwiżdże ci turbo. Mam sprawny egr i to co wszyscy piszą o tym syfie w nim to lekka przesada, że tam tak tragicznie. raz na rok rozbieram i czyszczę jak uzbiera się milimetr to max ., a w roku robię do 50 tyś km.
Zaraz pewnie wypowie się miłośnik zaślepiania i pałowania silnika (ma wiedze bo pewnie nie jedno turbo zajechał żeby zagrzać silnik) .


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: mk4tdi » pt lut 06, 2015 18:39

Kolega zaslepil wezyk od EGRa a od silownika jest drugi i klapa dziala dalej


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: rotkeh » pt lut 06, 2015 18:55

mk4tdi pisze:Kolega zaslepil wezyk od EGRa a od silownika jest drugi i klapa dziala dalej
Mylisz pojęcia już Ci pisałem że KLAPA GASZĄCA jest elektrycznie sterowana , a siłownik to część układu EGR do ukierunkowania spalin. Czyli może oba zaślepić i klapa gasząca będzie działać . Czytać i myśleć !!!


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Awatar użytkownika
glebaaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz sty 04, 2015 22:52

EGR out - wrazenia

Post autor: glebaaa » pt lut 06, 2015 23:42

Aha

W AGR-e miałem ze był zapocony IC wiec zaślepiłem EGRa zrobiłem oil-tanka i już dolot był suchy.
Przed jak i po tych modach oleju nie ubywało.
Wiec tak samo chcę w 2 zrobić. Wiem że dłużej się nagrzewa ale czy spaliny muszą iść powtórnie na silnik.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » sob lut 07, 2015 08:09

dluzej sie nie nagrzewa. Ludzie ile to trzeba razy pisac ze recyrkulacja jest do OBNIŻENIA temperatury spalin. Po to idzie to powtórnie by spaliny nie mialy wysokiej temperatury bo wtedy teoretycznie neutralny azot zawarty w powietrzu nie laczy sie w tlenki azotu czyli z chemi NOx czyli trujący zwiazek. Z chemi dla przypomnienia w powietrzu jest okolo 20% tlenu Grubo ponad 70% to azot a reszta to drobinca roznych gazów.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: rotkeh » sob lut 07, 2015 09:29

wesol pisze:dluzej sie nie nagrzewa. Ludzie ile to trzeba razy pisac ze recyrkulacja jest do OBNIŻENIA temperatury spalin. Po to idzie to powtórnie by spaliny nie mialy wysokiej temperatury bo wtedy teoretycznie neutralny azot zawarty w powietrzu nie laczy sie w tlenki azotu czyli z chemi NOx czyli trujący zwiazek. Z chemi dla przypomnienia w powietrzu jest okolo 20% tlenu Grubo ponad 70% to azot a reszta to drobinca roznych gazów.
Właśnie ta chłodnica spalin daje Ci to że jadąc delikatnie i stojąc na światłach szybciej Ci podgrzewa płyn w silniku. Przejedź się z egr i chłodnicą spalin, ale Ty nigdy nie jeździłeś, bo nie miałeś w samochodzie chłodnicy spalin . Tak jak pisałem wcześniej masz wiedzę o turbo. :grin:


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Awatar użytkownika
glebaaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz sty 04, 2015 22:52

EGR out - wrazenia

Post autor: glebaaa » sob lut 07, 2015 10:01

NO dobra chodnica jest do tego (Ci to że jadąc delikatnie i stojąc na światłach szybciej Ci podgrzewa płyn w silniku).
A poco jest ten siłownik przy tej chłodnicy ?
Czy on służy do sterowania klapką w chłodnicy która kieruje spaliny bezpośrednio do wydechu lub na EGR?



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

EGR out - wrazenia

Post autor: rotkeh » sob lut 07, 2015 10:46

Tak jak pisałem albo bezpośrednio z kolektora do zaworu EGR albo przez chłodnicę , tu masz widok takiej chłodnicy z przepustnicą
http://e-szrot.iai-shop.com/pol_pl_1-9- ... 7310_1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: deskjet » sob lut 07, 2015 11:30

rotkeh pisze:Czytać i myśleć !!!
Wystarczy ze Ty to robisz za wszystkich :grin:


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

flatron1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:42

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: flatron1984 » sob lut 07, 2015 11:52

A w ALH tez jest takie cudo jak na zdjeciu powyzej?


ALH -> seria 98,1KM/225Nm -> soft 122,2KM/290,5Nm -> 0,205 & korekta 142,5KM/319Nm

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » sob lut 07, 2015 12:01

rotkeh, mialem takie cos u siebie( zdjete z mojego auta i lezy w piwnicy bo to jest z neirdzewy zrobione wiec sie moze pryzda do czegos innego):
Obrazek

Zdemontowalem to a weze wodne zlaczylem. Mam zamiar w przyszlosci niedalekiej wpiac w nie uklad wodny od turbiby ktory narazie mam niewykozystany. Nie wmawiaj tu ludziom ze to podgrzwa cos silnik bo te trzy świeczki daja 10 razy tyle co te spaliny przechodzace przez ten wymiennik. Poza tym nie kazdy tdi ma taka chlodniczek tak jak nie kazdy ma ten króciec z trzema swieczkami zarowymi. Jezdzilem z tym ukladem EGR sprawnym i bez tego i roznica jest żadna. A do czego sluzy uklad EGR to juz wyjasnilem bo teraz to tworzysz nowy mit internetowy i zaraz bedziesz pisal ze to jest podgrzewacz. Owszem podgrzewa ale ilosc ciepla dotarczona z tego jest sladowa. Pamietaj ze w starszych jednostkach gdzie normy spalin nie sa wysrubowane ten uklad dziala naprawde nardzo malo by nie powiedziec ze prawie wcale. Jak podlacze uklad pod turbo to zdam relacje jak szybko sie grzeje autko jak dobiera cieplo z suszary ale mysle ze bedzie to dosc wyczuwalne nawet jak ktos nie bedzie odrazu szalał na drodze.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

darekr35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 16, 2014 10:02

EGR out - wrazenia

Post autor: darekr35 » sob lut 07, 2015 12:42

Ja już po czyszczeniu i zaślepieniu :okej: Oczywiście zawór był cały prawie zawalony! Moje odczucia są takie ,ze na pewno jest z lekka lepszy dół a co do gorszego nagrzewania się,jak piszą niektórzy forumowicze nic takiego nie zauważyłem.Nawet robiłem parę prób przed i po w temp otoczenia 5st.i jest tak,że przed zaślepieniem potrzebowałem 4km aby wskazówka zaczęła się podnosić a po zaślepieniu jest identycznie.Dodam jeszcze,że jak w listopadzie kupiłem golfinę to nie dogrzewał i od razu wsadziłem nowy termostat :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości