Zużywanie się napinacza / ktoś założył zły alternator ? !

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

simer17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 18:39
Lokalizacja: Tarnów

Zużywanie się napinacza / ktoś założył zły alternator ? !

Post autor: simer17 » śr sty 28, 2015 12:29

Witam panowie ! Do rzeczy. Sprawa dotyczy Golfa IV 1.9 tdi 1j1 90 km golas, czyli bez klimy, alarmu, i szyb elektrycznych, czyli ubogo ogólnie. Problem jest następujący. Od kąd go kupiłem zawsze piszczało wspomaganie przy maksymalnym skręcie, po roku jazdy z tym auto miało wypadek, po wypadku zostało naprawione, parę rzeczy blacharskich oraz trochę mechaniki ( dostał w przedni prawy róg ) I między innymi mechanik założył mi inny napinacz paska wieloklinowego (używany w dobrym stanie) po czym dzięki temu piszczenie paska przy maksymalnym skręcie kół ustało - czyli wychodzi na to że stary napinacz był zużyty. Od zawsze mam w tym golfie tak, że podczas gdy dam zbyt wysoki bieg, i silnik hamuje auto w tym momencie lub inaczej mówiąc rozpędzony samochód wrzuca silnik na obroty to lekko pisknie przez sekundę jakiś pasek ale się tym nie przejmowałem aż do teraz. Coś mi zaczyna hałasować w okolicach rozrządu, doszedłem do tego że to znowu nieszczęsny napinacz paska wieloklinowego który już zaczyna cieknąć i ma luzy. Patrząc dalej zauważyłem że koło pasowe od wspomagania jest lekko krzywe i ma bicie po tym nieszczęsnym wypadku który miałem rok temu, pojechałem na złom i kupiłem inne proste w bdb stanie, i nowy pasek. Poskładałem, napinacz trochę mniej się tłucze dzięki temu ale niestety dalej, gdyż jest zużyty. Nowy INA będę miał na piątek, lecz poradzono mi, że to że padł, może być spowodowane padniętym sprzęgłem jednokierunkowym alternatora. Poczytałem o tym, myślę sobie ok, wymienię to, bo znowu mi zepsuje nowy napinacz. Idę do auta żeby zobaczyć jaki to rodzaj rolki i co ??!! Zonk ! W aucie siedzi alternator Bosch 70 A, kod 037 903 025 L, który ma zwykłe koło pasowe a nie sprzęgło jednokierunkowe ! A miałem wyraźne objawy zatartego sprzęgiełka czyli telepanie silnikiem podczas schodzenia z obrotów, szybsze zużywanie się napinacza paska, skakanie napinacza paska. I Co na to powiecie ? Taki alternator ma tam siedzieć ? Na allegro są przypadki że sprzedają takie alternatory do 1.9 tdi ale w większości montowali je do benzyny. Link do allegro: http://allegro.pl/alternator-vw-skoda-s ... 72369.html" onclick="window.open(this.href);return false; .
Boję się że kolejny napinacz mi wykończy szybko. Jaki alternator ma tam siedzieć ? Orientuje się ktoś ? Lub czy dało by się tam założyć takie sprzęgło alternatora ? http://allegro.pl/sprzeglo-alternatora- ... 46060.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Za wszelką pomoc dziękuję.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zużywanie się napinacza / ktoś założył zły alternator ? !

Post autor: Haki » śr sty 28, 2015 14:51

Przeczytałem i :panna: niczego tu zrozumieć nie można kolego ....

Edytuj ten post i napisz jak :pop: przykazał....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

simer17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 18:39
Lokalizacja: Tarnów

Zużywanie się napinacza / ktoś założył zły alternator ? !

Post autor: simer17 » śr sty 28, 2015 16:09

Czego konkretnie nie rozumiesz ? Mówiąc w skrócie, znowu pada mi napinacz paska wielorowkowego, zamówiłem już nowy org ina, a sprzedawca poradził mi żebym wymienił też sprzęgło jednokierunkowe alternatora bo przez jego awarię lubi padać napinacz, chciałem to zrobić i kupić nowe lecz się okazało że mam alternator 70 a, bez sprzęgła jednokierunkowego, na internecie patrzyłem i takie alternatory były głównie w benzyniakach a nie w dieslu, do 1.9 tdi widzę że montowali alternatory 90 A ze sprzegłem jednokierunkowym, i tu moje pytanie, czy mam dobry alternator i taki montowali do 1.9 tdi ubogo wyposarzonych, czy jednak poprzedni właściciel kupił zły gdy mu się zepsuł ? Jeśli mam zły to jaki kupić żeby pasował ?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zużywanie się napinacza / ktoś założył zły alternator ? !

Post autor: Haki » śr sty 28, 2015 16:37

Powinieneś mieć 90A 120A też podejdzie i nie zaszkodzi


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

simer17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 18:39
Lokalizacja: Tarnów

Zużywanie się napinacza / ktoś założył zły alternator ? !

Post autor: simer17 » śr sty 28, 2015 16:43

Yhm czyli obowiązkowo mam szukać alternatora 90 A lub więcej na sprzęgle jednokierunkowym. Tak podejrzewałem.... Czyli jakiś debil z oszczędności założył alternator od benzyniaka. Dzięki za odpowiedź ;)



maly1970
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 14:16

Zużywanie się napinacza / ktoś założył zły alternator ? !

Post autor: maly1970 » śr sty 28, 2015 19:54

obojętnie jaki alternator , jednokierunkowe koło można założyć



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Zużywanie się napinacza / ktoś założył zły alternator ? !

Post autor: przemlin » śr sty 28, 2015 20:19

Załóż sprzegiełko alterantora ina=130żł... i bedzie chodzić.Tam musi być rolka ze sprzegiełkiem nie inaczej. Jak sztywne kółko to druciarstwo jest.W benzynach było sztywne koło. Ten krótki pisk przy schodzeniu z obrotów to własnie przez sztywne kółko. Niestety, w silniku alh, asv, agr komplet rolek napinaczy, pasków z rozrządem to kwota rzędu 1100zł.. na dobrych częciach, bo jeszcze jest koło zmiany kierunku paska jak jest klima. Ludziska wymieniaja od d.. y strony, od napinacza, czy paska a te elementy padają od sprzegieła zużytego, to główny winowajca. PZdr.



simer17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 18:39
Lokalizacja: Tarnów

Zużywanie się napinacza / ktoś założył zły alternator ? !

Post autor: simer17 » śr sty 28, 2015 22:11

Akurat mnie to nie dotyczy. Ja mam najuboższą wersję, tam nie ma za wiele co wymieniać :D Kupiłem urzywane w bdb stanie koło pasowe wspomagania bo było krzywe - 50 zł, pasek wielorowkowy Gates 40 zł, napinacz paska INA 240 zł, no i pozostał jeszcze ten nieszczęsny alternator.... Bo klimy nie mam. Tak tylko teraz pytanie czy jest sens kupować rolkę jednokierunkową do tego alternatora 70 A i czy ona podejdzie, skoro na allegro znalazłem cały alternator sprawny, 90 A, za 150 zł, 20 km ode mnie więc odbiór osobisty. http://allegro.pl/ibiza-polo-1-9-tdi-ag ... 64276.html" onclick="window.open(this.href);return false; Zawsze by było lepsze ładowanie....

Dodam że w tym alternatorze 70 A jest zwykłe koło pasowe takie : http://allegro.pl/skoda-fabia-polo-audi ... 52948.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Więc nie wiem czy podejdzie takie:
http://allegro.pl/sprzeglo-alternatora- ... 46060.html" onclick="window.open(this.href);return false;



maly1970
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 14:16

Zużywanie się napinacza / ktoś założył zły alternator ? !

Post autor: maly1970 » czw sty 29, 2015 10:20

kółko założysz obojętnie jakie,te alternatory niczym się nie różnią prócz mocy,a i drugi alternator też możesz kupić i zamontować.Twoje auto twoja wola.



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Zużywanie się napinacza / ktoś założył zły alternator ? !

Post autor: przemlin » czw sty 29, 2015 11:10

simer17 pisze:znalazłem cały alternator sprawny,
Kto wie ile ta rolka pociągnie w tym uzywanym alternatorze.



grinio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 27, 2006 18:34
Lokalizacja: Piwniczna

Zużywanie się napinacza / ktoś założył zły alternator ? !

Post autor: grinio » pt sty 30, 2015 22:36

Kup sprzęgiełko i załóż na tą 70-tke. Przy tak ubogim wyposażeniu w zupełności wystarczy. Znikną piski i podskakiwanie paska.
Pozdrawiam



simer17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 18:39
Lokalizacja: Tarnów

Zużywanie się napinacza / ktoś założył zły alternator ? !

Post autor: simer17 » śr lut 11, 2015 11:56

Witam, temat do zamknięcia, kupiłem inny alternator, 90 A ze sprzęgiełkiem jednokierunkowym w dobrym stanie za 100 złociszy, do tego nowy napinacz INA, pasek, oraz wymieniłem krzywe koło pompy wspomagania i wszystko już ok :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 179 gości