Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Buc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt mar 05, 2010 18:04
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

1.6D JP 1987 głośno pracuje, bierze olej + pytanie o olej

Post autor: Buc » pn sty 19, 2015 20:43

Super, wielkie dzięki. Trochę poczytałem o wymianie oleju i rozważam zastosowanie płukanki, ludzie chwalą preparat Liquid Molly. Ktoś mi mówił, że nawet dzięki temu trochę puściły pierścienie olejowe i żłopanie oleju się zmniejszyło.

Słyszałeś o tym specyfiku? Zawsze do takich wynalazków byłem sceptycznie nastawiony, ale widziałem efekt tego środka czyszczącego do wtrysków. Nie powiem co to było, bo nie pamiętam. Czerwona butelka, wlałem i wyrzuciłem.

Pozdrawiam


Wielki, zły Buc

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14135
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

1.6D JP 1987 głośno pracuje, bierze olej + pytanie o olej

Post autor: Michał_1977 » pn sty 19, 2015 21:39

Buc pisze:Słyszałeś o tym specyfiku?
No ba...dentysty nie pytasz :grin: viewtopic.php?t=333627" onclick="window.open(this.href);return false;
Różne są tego typu środki. Generalnie ja przywiązuję wagę do Valvoline,zarówno olejów,jak i środków do czyszczenia układów paliwowych,silników,po penetranty,odrdzewiacze,środki konserwujące itd. Moje silniki dopóki jeździły na Mobilu i to nawet 5W/50,dopóty miały tendencję do podpijania oleju,a jak zalałem Valvoline 5W/40,to od wymiany do wymiany nie dolewam,no chyba że klekot jakąś nieszczelność sobie zrobi i wykapie cusik,to mu kapnę nieco.
Mobil jakieś 1,5-2 lata temu zaczął sprzedawać kaszanę,a o Castrolu to już od dawna nie chce mi się gadać...
Gdzieś w necie były zdjęcia silnika z Audi który zajechał się na Mobilu,a po rozebraniu go,widok szokował :chytry:

Temat przerzucę do zbiorczego o olejach,bo widzę,że o olej najbardziej Ci się rozchodzi :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Buc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt mar 05, 2010 18:04
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Buc » pn sty 19, 2015 22:14

Przepraszam, nie chciałem by zabrzmiało to tak jakbym pytał laika.

Nie sądziłem, że mój temat zejdzie na rozmowę o oleju, ale sam się do tego przyczyniłem.

Wielkie dzięki za poradę, możliwe że przy zbliżającej się wymianie oleju przejdę na Valvoline.

Jeszcze jedno pytanie, z zupełnie innej beczki: jakiej firmy kupić filtry? Mam do wymiany cztery: paliwa, oleju, powietrza i kabinowy. Co prawda, wszystkie mają przejechane raptem 1000km, ale mają blisko dwa lata. Samochód więcej stał niż jeździł. Komplet filtrów Boscha to koszt ok. 100zł, za to komplet Manna to 120zł. I jest kasa od razu na olej. Czytałem, że Mann w dużej mierze to chińszczyzna, więc ludzie od tego stronią, ale myślę że Bosch już pewnie też nie ten (patrząc na to jak szybko sypały się ostatnie 3 akumulatory Boscha jakie mam).

Pozdrawiam


Wielki, zły Buc

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Jaki olej?

Post autor: kw » pn sty 19, 2015 22:24

Jak przywracasz do życia mk2 to rób to porządnie i znajdź przyczynę zużycia oleju :pub:
Jeździłem dwoma mk2 1.6D/16TD w świetnym jak na dzisiejsze czasy stanie, jeden miał przebieg nieustalony a drugi na liczniku coś koło 400tys i to jeszcze pewnie po cofnięciu. Jeden i drugi latał na 10w40 Mobli1 i żaden nie brał oleju. Ja bym szukał przyczyny takiego zużycia, to są bardzo dobre, proste silniki, przywrócenie im parametrów fabrycznych jest dość tanie i bardzo proste więc powodzenia :grin:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Buc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt mar 05, 2010 18:04
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Buc » pn sty 19, 2015 22:36

No właśnie, stąd mój temat, który został przerzucony tutaj. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, że ten silnik żłopie jak głupi? Mechanik stwierdził, że spalanie oleju jest w normie i czego ja oczekuję od tak starego motoru.


Wielki, zły Buc

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14135
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Michał_1977 » wt sty 20, 2015 09:14

Buc pisze:Przepraszam, nie chciałem by zabrzmiało to tak jakbym pytał laika.
Luzik :bigok: :pub:

Co ciekawe,VW przewiduje zużycie oleju do 1l/1000km.
Buc pisze: jakiej firmy kupić filtry?
Powiem tak- ja nie wierzę w forumowe stereotypy i do swoich 3 aut zakładam Filtron. Klientom zakładam Filtron i nikt mi nie przyjechał z reklamacją,że np. paliwowy w zimie odmówił posłuszeństwa. Jak ktoś sobie wyraźnie na wstępie zażyczy innych,będzie miał inne.
Buc pisze: Mechanik stwierdził, że spalanie oleju jest w normie
Też jestem mechanikiem i wcale się z tym nie zgadzam,tak samo jak z twierdzeniem VW,że 1l/1000km.
Zapytaj tego "mechanika" czy jak dostanie od dziadka zegarek 20-30 letni,czy ten ma późnić lub spieszyć,bo przecież nie ma prawa chodzić poprawnie,ze względu na wiek... :panna: tak to z grubsza można porównać.
Gdyby te ilości spalonego oleju które opisujesz rozbijały się na okres od wymiany do wymiany,zapewne byś tu nawet nie napisał,ale na 1000km,to już trochę nie hallo.
kw pisze: latał na 10w40 Mobli1
10W/40 to Mobil,a nie Mobil 1 :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Jaki olej?

Post autor: lwlw » wt sty 20, 2015 11:24

Ja tak samo do Filtrona nic nie mam :bigok:



Awatar użytkownika
markim321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: czw cze 25, 2009 18:37
Lokalizacja: New Dzikow

Re: Jaki olej?

Post autor: markim321 » pn sty 26, 2015 18:08

Witam serdecznie Wszystkich Forumowiczów. Potrzebuje porady dotyczącej doboru oleju. Auto to wiekowy VW Mk3 z motorem AHU. Silnik zalewany od kilku lat Motulem. Poprzednio 5W-40 Specyfic a obecnie Motul X-Cess również 5W-40. Auto nie jest często używane i zdarza się że czasami stoi 2 tygodnie nie odpalane. Po takim właśnie rozruchu wydaje mi się że szklanki przy obecnych temperaturach tłuką sie nadzwyczajnie za długo. Tutaj zamieszczam film podglądowy: " onclick="window.open(this.href);return false;

Jaki radzicie zalać olej przy następnej wymianie? Dodam tylko że w porze letniej szklanki cichną szybko. Po ok 2-3s

Pozdrawiam.


viewtopic.php?f=88&t=351270" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Jaki olej?

Post autor: ja4rqu » pn sty 26, 2015 18:43

ooo to w Dzikowie takie śniegi?:) rodzinę mam w Starym Dzikowie;) a po filmiku to już kojarzę gdzie mieszkasz;) pozdro :pub: . Mi na motulu też chwile grały szklanki, zazwyczaj około 8-10 sekund w mroźne dni, zalałem Shella Helix Diesel Ultra i szklanki cichną zauważalnie szybciej. Ma mniejszą lepkość przez co szybciej się rozprowadza w silniku.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: Jaki olej?

Post autor: VW_seller » pn sty 26, 2015 18:57

Michał_1977 pisze: 10W/40 to Mobil,a nie Mobil 1 :bajer:

wiekszość ludzi tak mówi ,jeden drugiemu powtórzy i tak już zostaje ,a że mobil 1 do mobila zwykłego ma daleko to juz nie ważne :kac: , od kiedy sie sam się nie przekonałem ,że zwykły lotos jest to to samo co mobile ,castrole baaa ,nawet co motul , nie wierzyłem w to . jak nie widac róznicy to po kija przepłacać ?


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Jaki olej?

Post autor: VW_seller » pn sty 26, 2015 19:01

markim321, po co 2 razy grzejesz świece ? wogóle po co grzejesz te świece ? silnik na umarciu ? przy takiej temp zdrowe tdi odpalają od strzała do -10 st C , co do oleju to choćbyś złota mu nalał to mu nie polepszysz . ja tam leje lotosa jak wyżej pisałem i nie nażekam , wczesniej tez o tym pisalem ,że na lotosie lepiej chodzi niż na motulu 2x droższym ,i u mnie szklanki pukają może z 3 sek ( czasem też po 3 tygodniach stania )


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
markim321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: czw cze 25, 2009 18:37
Lokalizacja: New Dzikow

Jaki olej?

Post autor: markim321 » pn sty 26, 2015 20:19

ooo to w Dzikowie takie śniegi?:)
Witam :bigok: Film nagrywany w pierwszej połowie stycznia wiec i śniegi były. Obecnie po śniegu ani sladu :jezor:
po co 2 razy grzejesz świece ? wogóle po co grzejesz te świece ? silnik na umarciu ?
Zeby zapalił od strzała. Może nie potrzebnie grzeje 2 razy ale w ogóle zagrzanie świec i odpalenie jest przyjemniejsze dla silnika niż palenie od razu z wyziębioną komorą spalania. Zgadza się że taki silnik zapala o niebo lepiej w niskich temp. niż ten z komorą wirową ale nie prawdą jest że załapie od strzała bez podgrzania. Miałem 4 lata temu spalone wszystkie świece i przy -6 potrzebowal ok 2 sekund kręcenia oraz nie wchodził od razu na równe obroty (w 1 sekundzie czuć było lekkie rzucenie silnikiem)

Czyli wlać Lotosa? :bigok: Jeden ze znajomych powiedział mi że zalewanie takiego silnika olejem o lepkości 5W-40 jest nie zdrowe i że z racji przebiegu (na zegarach 245tkm) powinien pracować na 10W-40. Co o tym sądzicie? Trochę nie widzi mi sie lanie półsyntetyka tym bardziej że silnik w ogóle nie pobiera oleju. Czy zalanie 10W-40 wyciszy prace hydroregulatorów? Dodam że posiadam jeszcze T4 2.5TDI ACV 102KM zalane Mobilem 10W-40 i tam właściwie nie slychac cykającej maszynerii szklanek.

Dziękuje za wcześniejsze opinie :)


viewtopic.php?f=88&t=351270" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Jaki olej?

Post autor: ja4rqu » pn sty 26, 2015 21:19

przebieg nigdy nie jest wyznacznikiem zmiany lepkości oleju, dlaczego ma być niby nie zdrowe nie rozumiem? Znajomy niech się doszkoli, doczyta a nie herezje opowiada. W naszych TDi, bo mój to w zasadzie to samo, po jakimś przebiegu jest ponoć problem z zaworkiem oleju w pompie, nie utrzymuje go w górze tylko pozwala całemu spłynąć do misy. Stąd to całe cykanie. Spróbuj z tym shellem, jest sporo tańszy od motula także myślę że warto.



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Jaki olej?

Post autor: daniel.wwe » pn sty 26, 2015 21:37

VW_seller pisze:wogóle po co grzejesz te świece ?
Ale wypaliłeś... po to są żeby ich używać, jak są niepotrzebne to się nie załączają proste...
markim321 pisze:Może nie potrzebnie grzeje 2 razy
Dokładnie
markim321 pisze:Jeden ze znajomych powiedział mi że zalewanie takiego silnika olejem o lepkości 5W-40 jest nie zdrowe i że z racji przebiegu (na zegarach 245tkm) powinien pracować na 10W-40. Co o tym sądzicie?
Bzdura. Jak zalejesz 10W40 to klepał będzie jeszcze dłużej. Lej 5W40. Może faktycznie zmień oliwe na inną (kiedyś ktoś tu chyba pisał że Motul w porównaniu do Shella i Valvo na mrozie robi się bardziej gęsty tylko nie pamiętam czy chodziło o 5W czy 10W).


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości