GOLF III diesel problem z odpalaniem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

GOLF III diesel problem z odpalaniem

Post autor: marcin999 » wt wrz 19, 2006 12:44

mam maly problem z moim golfem 1.9diesel mianowicie przy odpalaniu rano jak jest zimny i siwece zarowe sie zapalaja jest ok pali idealnie, ale jak juz nim pojezdze i sie nagrzjeje wtedy swiece sie nie wlaczaja i silnik trzeba krecic ok 3-4 sekund nie wiem co jest poniewaz siwece sa nowe akumulator tez nowy nawet doladowalem ostatnio bo myslalem ze to jesgo wina ladowanie tez ok. bardzo prosze o jakies wskazowki...



Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » wt wrz 19, 2006 22:01

Na poczotek proponuje wymienic filtr paliwa i powietrza


G R U P A L U B E L S K A

Magik3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 28, 2006 11:03
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Magik3 » wt wrz 19, 2006 22:14

Witam!mam 1y i mam podobnie gdy silnik zimny i swiece sie nagrzeja to zapala natychmisat a na rozgrzanym silniku swiece sie nie dzialaja i zapala po ok 2s!



tomala2301
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pt cze 16, 2006 22:00
Lokalizacja: dolnyśląsk- WOŁÓW
Kontakt:

Post autor: tomala2301 » śr wrz 20, 2006 07:31

Ja mam VW Vento 1,9 TD i mam to samo i jest wszystko ok , świece żarowe są połączone z czujnikiem temperaqtury i gdy silnik jest żimny to świece grzeją , a gdy silnik jest gorący to wtedy świece nie grzeją nic nie szukaj wszystko masz ok. Ja mam to samo. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
mac79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob sie 05, 2006 22:16
Lokalizacja: Elbląg

Re: GOLF III diesel problem z odpalaniem

Post autor: mac79 » śr wrz 20, 2006 10:16

marcin999 pisze:mam maly problem z moim golfem 1.9diesel mianowicie przy odpalaniu rano jak jest zimny i siwece zarowe sie zapalaja jest ok pali idealnie, ale jak juz nim pojezdze i sie nagrzjeje wtedy swiece sie nie wlaczaja i silnik trzeba krecic ok 3-4 sekund nie wiem co jest poniewaz siwece sa nowe akumulator tez nowy nawet doladowalem ostatnio bo myslalem ze to jesgo wina ladowanie tez ok. bardzo prosze o jakies wskazowki...
normalne



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » śr wrz 20, 2006 10:20

Tak juz jest w tych autkach, można zrobić ze zawsze przy odpaleniu beda ci sie grzały swiece i bedzie odpalal za 1 zabkiem ale po co, silniki z komorą wstępna mają małe cisnienie wtrysku, a swieca zarowa jest blisko wtryskiwacza i stad te problemy jezeli sie na zapala dopiero w TDI to wyeliminowano. Wiec jezdzic i sie nie przejmowac.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » śr wrz 20, 2006 10:43

ale wczesniej bylo ok mysle ze to moze byc w pewnym stopniu kwestia slabego rozrusznika bo on czasami sie klinuje... jak go kupilem to swiece sie zapalay za kazdym razem ale to byla kwestia zaplonu byl przestawiony o kilka stopni


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Karolina Anna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 18:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karolina Anna » śr wrz 20, 2006 15:08

jedz na stacje diagnostyczną i niech przeprogramują ci komputer tez to miałem za 200zł przeprogramowali mi komputer i jest wszystko ok nic nie wymieniaj bo to ci nic nie da narazie jak nie masz forsy zdejmnij czujnik temperatury wody


Karolina Anna

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: GOLF III diesel problem z odpalaniem

Post autor: RobertP » śr wrz 20, 2006 16:01

marcin999 pisze:mam maly problem z moim golfem 1.9diesel
a jaki masz silniczek jakie symbole literowe ?

[ Dodano: Sro Wrz 20, 2006 16:04 ]
Karolina Anna pisze:jedz na stacje diagnostyczną i niech przeprogramują ci komputer tez to miałem za 200zł przeprogramowali mi komputer i jest wszystko ok nic nie wymieniaj bo to ci nic nie da narazie jak nie masz forsy zdejmnij czujnik temperatury wody
o który komp chodzi bo jeśli kolega ma AAZ z kompami w nich moze być problem są ubogie
no. nie ma MFA ale podobno dość łatwo założyć czego nie próbowąłem u siebie
a z kompem od jednostki sterującej układem wtryskowym to zupełnie inna bajka
poczekajmy niech kolega da nam odpowiedź jaki ma model silnika swoje dieselka ...



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » czw wrz 21, 2006 08:29

heh z tego co wiem to kompa nie ma w moim samochodzie bo to jest zwykly diesel 47KW nie tdi jest tylko pompa nawet zapolon sie ustawia lampa;d wiec moge sobie przy czujniku pogrzebac jedynie. Oznaczenie silnika to 1Y


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw wrz 21, 2006 09:27

marcin999 pisze:heh z tego co wiem to kompa nie ma w moim samochodzie bo to jest zwykly diesel 47KW nie tdi jest tylko pompa nawet zapolon sie ustawia lampa;d wiec moge sobie przy czujniku pogrzebac jedynie. Oznaczenie silnika to 1Y
czyli propozycja z komputerem Karolina Anna jest nie do tego modelu :bajer:
Karolina Anna pisze:zdejmnij czujnik temperatury wody
spróbuj może tego ...
no i warto zmierzyć ciśnienie włącznie z próbą olejową ...



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » czw wrz 21, 2006 16:04

Już było kilka tematów z tym związane. Zgodze się z Igorem1, to jest normalne w tych silnikach. Zaradczo można odpalać na ssaniu. Nie dawno ustawiałem zapłon i to poprawiło odpalanie przy ciepłym silniku. Ale np jak auto po zatrzymaniu stoi na postoju 30 min to pale na ssaniu.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości