1,9 tdi AHF 110KM, problem ze sterowaniem N75, podciśnieniem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Re: 1,9 tdi AHF 110KM, problem ze sterowaniem N75, podciśnie

Post autor: owcy2 » ndz gru 28, 2014 21:10

A nie możesz ustawić jakiegoś biegu na sztywno np 2 czy 3 i wtedy chyba kick-down nie powinien się załączyć. Wtedy zrób logi, albo jak się nie da to zrób logi z butem w podłodze i tyle.

Inna sprawa że jak ci turbo pompuje po mapie to nie bardzo jest co szukać i jak masz te książkowe 12-13 do setki to znaczy że wszystko ok, no może przepływomierz troche słabo daje ale to może wina filtra zapchanego)



iiktorn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn gru 12, 2011 19:49
Lokalizacja: żyrardów

1,9 tdi AHF 110KM, problem ze sterowaniem N75, podciśnieniem

Post autor: iiktorn » ndz gru 28, 2014 23:39

na sztywno nie mogę. nie mam tiptronika.
ale jutro jak znajdę chwilę to jeszcze spróbuję zrobić inaczej.
no po mapie chyba bardzo nie pompuje skoro wskazania z mapy i rzeczywiste zaczynają się równać dopiero przy 2400 rpm.
moim zdaniem to chyba turbina za wolno wstaje - ale poprawcie mnie jeżeli nie mam racji.
jak oglądałem logi innych to turbiny pompowały już od ok 1800.

tak jak to wygląda u mnie z pominiętym n18 i n75 przy 1700rpm wskazania już się wyrównują.

czy jest jakaś możliwość przestawienia wysterowania n75 za pomocą vaga?
czy to można zrobić tylko zmieniając mapę?
jeżeli tylko tak - to czy przy pomocy kabelka obdII ( tego co używam do vaga) można odczytać mapę z ecu za pomocą programu galleto(mam takie coś)?



iiktorn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn gru 12, 2011 19:49
Lokalizacja: żyrardów

1,9 tdi AHF 110KM, problem ze sterowaniem N75, podciśnieniem

Post autor: iiktorn » wt gru 30, 2014 01:18

panowie prośba do was - jak byście mogli tylko przekodować swój silnik na automat i zmierzyć podciśnienie dochodzące na gruszkę.
nie róbcie żadnych logów tylko bym chciał wiedzieć czy podciśnienie też będzie niższe tak jak u mnie.
to by mi coś podpowiedziało czy mam coś nie tak z mapami w sterowniku



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

1,9 tdi AHF 110KM, problem ze sterowaniem N75, podciśnieniem

Post autor: wesol » wt gru 30, 2014 09:55

ja nie mam vaqumetra ale to i tak dl amnie bezsens. Nie rozumiesz z epo odpaleniu sztanga ma byc wciagnieta odrazu do konca. TO czy to bedzie realizowane przez pdocisnienei 0.4 czy 0.6 nie ma znaczenia. MA byc wcignieta i tyle. Jak wysterowywac n75 to ustala ecm na podstawie odczytow z MAP'a. JEsli zaczyna doganiac cisnienei zadane z rzeczywistym a nawet prrzeganiac to ecm zmniejsza wysterowanie na N75. Tyle w temacie. Jesli sztanga jest skrecona mocno to ecm musi mocno zmniejszyc wysterowanie itd itd. JElsi masz problemu z doladowaniem turbo- wysterowaniem to problemu nie szukaj w sofcie i ECM. Chochliki ci tam nie pozmienialy softu. Problem masz albo w pompe vaq, wezykach, zaworkach zwrotnych, n75, gruszce, zmiennej geo. Nigdzie indziej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

slawek317
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr cze 20, 2007 22:11
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Kontakt:

Re: 1,9 tdi AHF 110KM, problem ze sterowaniem N75, podciśnie

Post autor: slawek317 » wt gru 30, 2014 12:30

owcy2 pisze:U mnie na wyjściu na gruszkę N75 daje -0,64(5) bar (mierzone manometrem precyzyjnym) i tak jest ok, bo kilka AHF i ALH mierzyłem i miały tak samo. U mnie było przed wymianą mniej (-0,55) i czuć było muła trochę, ale raczej z dołu do 2krpm, przy wyższych obrotach jest jak było.

Dawka fabrycznie na rozgrzanym motorze powinna być ustawiona na 4,4-4,6 mg (4.0 też jest ok). Ty masz mniejszą to raczej spalanie po przestawieniu nie spadnie ale na pewno lepiej będzie jechał. Ale to są wartości dla manuala, zobacz czy pompa była ruszana, czy masz jeszcze znaki fabryczne to będziesz wiedział.
u mnie przed wymianą zaworka biało czarnego podciśnienie było -0.5bara, teraz jest -0.63 i tak chyba powinno być



iiktorn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn gru 12, 2011 19:49
Lokalizacja: żyrardów

1,9 tdi AHF 110KM, problem ze sterowaniem N75, podciśnieniem

Post autor: iiktorn » pt sty 02, 2015 19:09

ja doskonale rozumiem że po odpaleniu sztanga ma być maksymalnie w górze ale u mnie tak nie jest - dlatego szukam przyczyny.
dzisiaj spędziłem pół dnia przy samochodzie.
pompa uszczelniona
dawka ustawiona na 4,4.
kąt wtrysku na 50-51.
silnik ładniej i równiej pracuje.
ale podciśnienie na gruszce nadal -0,4.
wszystkie wężyki szczelne na 100%.
jedyne co mi się nie podoba to ten nowy zawór n75. po zdjęciu z n75 wężyka zasilającego z pompy i wsadzeniu w niego vakuometru (odłączony n75 i gruszka) jest -0,96 jak zgaszę silnik nigdzie nie ucieka próba trwała ok 5 min. Natomiast jak się wepnę w instalację przed n75 (n75 podłączony i gruszka też) to już podciśnienie jest -0,86 i jak zgaszę silnik to od razu zaczyna powoli schodzić podciśnienie.

myślę że ten zawór jest nieszczelny . co wy na to?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

1,9 tdi AHF 110KM, problem ze sterowaniem N75, podciśnieniem

Post autor: wesol » pt sty 02, 2015 20:07

a na zamianie z zaworkiem od EGR'a tez sztanga nie wciaga sie na maxa??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

iiktorn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn gru 12, 2011 19:49
Lokalizacja: żyrardów

1,9 tdi AHF 110KM, problem ze sterowaniem N75, podciśnieniem

Post autor: iiktorn » pt sty 02, 2015 22:12

jeszcze jutro spróbuję. ale z tego co pamiętam to się nie podnosiła. ale jeszcze jutro spróbuję.
Ostatnio zmieniony pt sty 02, 2015 22:22 przez iiktorn, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

1,9 tdi AHF 110KM, problem ze sterowaniem N75, podciśnieniem

Post autor: wesol » pt sty 02, 2015 22:17

skoro tak to wymieniaj wezyk laczacy pompe vaq z serwem i ten zaworek zwrotny naniej. TO nei sa wielkie koszta a ni w nowym ani w uzywce. JEsli wtedy nie bedzi eodbrze to pompa vaq do wymiany. I prosimy ci ejuz nie kombinuj z tymi zmianami w sofcie itd bo nie tedy droga.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

iiktorn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn gru 12, 2011 19:49
Lokalizacja: żyrardów

1,9 tdi AHF 110KM, problem ze sterowaniem N75, podciśnieniem

Post autor: iiktorn » pt sty 02, 2015 22:21

a dlaczego po zgaszeniu podciśnienie schodzi jak jest podłączony n75? chyba nie powinno tak być.

a gdzie można kupić taki wężyk i zaworek (nowy) pytałem u mnie w dwóch sklepach i nie ma nawet szans.

a jeszcze jedno: czy jak bym wpuścił kilka kropel oleju do pompki czy coś może się tam w środku popsuć?
może odrobina oleju podpowie czy pompka do wymiany czy jednak coś innego.



lukasz8729
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 04, 2015 00:23

Re: 1,9 tdi AHF 110KM, problem ze sterowaniem N75, podciśnie

Post autor: lukasz8729 » ndz sty 04, 2015 00:36

witam panowie mam nastepujący problem, od jakiegoś czasu walcze ze spadkiem mocy rozłancza turbo, najdziwniejsze jest to,że czasem dzieje się tak przy 100/h a czasem przy 130/h sprawdzałem cięgno gruszki i porusza sie swobodnie , turbina była rozbierana i czyszczona, wymieniony czujnik g72(ten w rurze od ic) nie wiem czego złapać się w dalszej kolejności, wężyki od podciśnienia sprawdzone... co mnie ciekawi z tego co widze po logach jest zbyt duże ciśnienie i tutaj pytanie czy to może sie brać od tego iż Tata podczas czyszczenia turbo przestawił zderzak przy turbo ? niby ustawił tak jak było wczesniej ale wiadomo,że nigdy dokładnie tego nie zrobi ? dodam, że ciśnienie przed n75 mam 0,9 a za n75 jest 0,5 to normalne? prosze o jakieś wskazówki ....



VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logs

VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logs

VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logs

VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logs

1 Fault Found:

00575 - Intake Manifold Pressure

17-00 - Control Difference



iiktorn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn gru 12, 2011 19:49
Lokalizacja: żyrardów

1,9 tdi AHF 110KM, problem ze sterowaniem N75, podciśnieniem

Post autor: iiktorn » ndz sty 04, 2015 01:06

czy odpowie ktoś na moje pytania?

a dlaczego po zgaszeniu podciśnienie schodzi jak jest podłączony n75? chyba nie powinno tak być.

a gdzie można kupić taki wężyk i zaworek (nowy) pytałem u mnie w dwóch sklepach i nie ma nawet szans.

a jeszcze jedno: czy jak bym wpuścił kilka kropel oleju do pompki czy coś może się tam w środku popsuć?
może odrobina oleju podpowie czy pompka do wymiany czy jednak coś innego.


panowie
nie wiem czy dobrze kombinuję i liczę ale jeżeli moja pompa vacum podaję -0,96 to przy wysterowaniu 46,6% (duty cycle na jałowym) na gruszce powinno się pojawić -0,51.u mnie jest 0,4. czyli według tego wysterowania brakuję 0,1. a taka właśnie wartość 0,1 ginie gdy podłączę n75 - jestem coraz bliżej decyzji o wymianie tego nowego n75.

z tego co liczę to w manualu na gruszce powinno być -0,72 przy wysterowaniu 24,7 % (duty cycle na jałowym).

i nadal nie wiem dlaczego w manualu na jałowym jest wysterowany na 24,7 % a w automacie na 46,6% ? jeżeli ktoś wie to proszę o podpowiedź.



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Re: 1,9 tdi AHF 110KM, problem ze sterowaniem N75, podciśnie

Post autor: owcy2 » pn sty 05, 2015 11:57

Kolego przez te zaworki zawsze po zgaszeniu samochodu coś ucieknie, one nie są w 100% szczelne gazowo. Podmień ten zawór z N18, nic się nie stanie (ja tak miesiąc jeździłem) i może rzeczywiście przyśpiechę zmierz bo może szukasz a tu jest ok. A ten zwrotny to kup na szrocie - sprawdzić go to nie problem przecież.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

1,9 tdi AHF 110KM, problem ze sterowaniem N75, podciśnieniem

Post autor: wesol » pn sty 05, 2015 12:31

nie powinno schodzic. Umnie nawet po nocy jak przyjde i odepne wezyk od tej "piłki" akumualtora podcisnienia to slychac dobry zasys.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 119 gości