Uszczelka pod glowica, odma problem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

motomysz9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt lis 18, 2011 16:58
Lokalizacja: BIAŁOGARD

Uszczelka pod glowica, odma problem

Post autor: motomysz9 » pn gru 15, 2014 13:51

Witam. Pada mi uszczelka pod glowica. Blok sie znacznie poci na laczeniu i ma już wycieki(czarny nagar, cos w tym stylu). To samo z odmy walilo mi olejem caly czas w dolot, zalozylem oil catch tanka i po 3 tyg sprawdzilem co sie nazbieralo a tam okolo 70ml takiej szarej mazi, jakby olej z woda i do tego doszedl smrod spalin. Czy moze to byc wina tylko i wylacznie uszczelki???
Dodam ze z odmy na jalowym delikatnie leca spaliny.

To uszczelka czy zapieczone pierscienie?? Moze leciec dym z odmy przez walnieta uszczelke??

Dodam,że nie ma jakichkolwiek problemów z odpalaniem nawet jak było teraz po -7st :los2: silnik chodzi rowno i cicho oraz nie kopci



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: Uszczelka pod glowica, odma problem

Post autor: rotkeh » pn gru 15, 2014 21:22

motomysz9 pisze:Witam. Pada mi uszczelka pod glowica. Blok sie znacznie poci na laczeniu i ma już wycieki(czarny nagar, cos w tym stylu). To samo z odmy walilo mi olejem caly czas w dolot, zalozylem oil catch tanka i po 3 tyg sprawdzilem co sie nazbieralo a tam okolo 70ml takiej szarej mazi, jakby olej z woda i do tego doszedl smrod spalin. Czy moze to byc wina tylko i wylacznie uszczelki???
Dodam ze z odmy na jalowym delikatnie leca spaliny.

To uszczelka czy zapieczone pierscienie?? Moze leciec dym z odmy przez walnieta uszczelke??

Dodam,że nie ma jakichkolwiek problemów z odpalaniem nawet jak było teraz po -7st :los2: silnik chodzi rowno i cicho oraz nie kopci
Kolego na początek zdejmij pokrywę klawiatury i porządnie umyj .W pokrywie klawiatury masz zawór od odmy mógł Ci się zaciąć i w efekcie łyka olej jak wściekły :helm: (Jak dokładnie popatrzysz od strony paska rozrządu jest kanał jak mocno dmuchniesz w tą dziurkę powinno zamykać odmę ). Ja borykałem się ze zwiększonym zużyciem oleju ponad 2 lata po dokładnym umyciu i uruchomieniu tego zaworu ,wystarcza oleju od wymiany do wymiany (15000km ). Bez pieszczenia gazu :grin:
Na ten temat już kiedyś pisałem viewtopic.php?f=35&t=361703" onclick="window.open(this.href);return false;


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości