MK3 TDI - 1Z, rozrząd kiedy wymiana??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

MK3 TDI - 1Z, rozrząd kiedy wymiana??

Post autor: kupszczelisty » pn wrz 18, 2006 11:24

mam golfa 94r, ma przejechane 162 tys km kiedy mam wymienić rozrząd i co mam dokładnie wymienić?? Co ma wejść w skłąd elementów do wymiany, bo na allegro widziałem różne warianty od około 200 do 400 zł i nie wiem co mam wymienić, normalnie w TDI po jakim przebiegu powinno się wymienić rozrząd, zakładam że poprzedni właściciel wymienił wszystko na czas bo auto było serwisowane do samego końca czyli do 148 tys km



qfel1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt mar 31, 2006 08:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: qfel1971 » pn wrz 18, 2006 11:39

Witam, skoro był serwisowany to powinieneś wiedzieć kiedy był rozrząd zmieniany i w jakim stopniu. U mnie na obudowie jest napisane, że zmienia się po 120 tyś. ale chyba to trochę za dużo, ja myśle, że jakieś 60-80 tyś km.



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » pn wrz 18, 2006 12:10

książke serwisową mam po niemiecku a na obudowie rozrządu coś pisało ale już nie widać, czyli jak 80tys km to poprzednik zmienił raz



Awatar użytkownika
yoobi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pn lip 17, 2006 22:12
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Post autor: yoobi » pn wrz 18, 2006 16:24

Serwisplan strona 7 mówi, iż pasek rozrządu wymieniamy co każde 90tys.
Nie wiem czy to konieczne, ale ja wymieniłem również napinacz oraz rolkę (wydaje mi się to raczej rozsądne).
Zobacz może w serwisplanie masz wpisane, że rozrząd został wymieniony (u mnie dopisali długopisem, że wymienili).
Poza tym na czarnym plastiku nad chłodnicą (widoczne po otwarciu maski) nalepili taką nalepkę i odcisnęli na niej stan licznika jaki był przy zmianie rozrządu. Może masz coś takiego.

Pozdrawiam
yoobi


OSPF chodzi własnymi ścieżkami. :-)

tomala2301
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: pt cze 16, 2006 22:00
Lokalizacja: dolnyśląsk- WOŁÓW
Kontakt:

Post autor: tomala2301 » pn wrz 18, 2006 16:35

Jak nie wiesz to wymień rozrząd i będziesz miał po kłopocie



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » pn wrz 18, 2006 17:45

tomala2301, piszesz tak "zepsuło mi się auto kupie nowe i będzie po kłopocie" 300 zł ulicą nie chodzi wiec pytam kiedy wymiany, bo na mojej naklejce nie widać co pisało, to jak co 90 tys to moge jeszcze śmigać :D



Awatar użytkownika
marsell
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 27, 2005 22:45
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marsell » pn wrz 18, 2006 19:54

ja pytałem kiedyś przy okazji w warsztacie polecanym nawet na forum przez kogoś i tam mi powiedzieli, że w TDI rozsądnie jest wymieniać cały rozrząd czyli napinacz i pasek co około 60 tys. Cała ta operacja wprawdzie kosztuje prawie 500 zł. ale robi się to raz i na długi czas spokój i pewność, że nic się nie stanie. Mam znajomego, który pracuje w autoryzowanym serwisie Forda i rozmawialismy kiedys na ten temat i mówił, że chociaż w instrukcji jest napisane, że pasek trzeba wymieniać co np. 120 tys (zalezy od modelu auta) to Ford zaleca wcześniejszą wymianę np. co 90 tys. Myślę, że nie bez powodu.
Ja osobiście planuję wymianę rozrządu co 60 tys., ewentualna naprawa silnika kosztuje "trochę" więcej.


...życie to nie bajka, nie smyra nas po jajkach...

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » pn wrz 18, 2006 23:38

chalcik, a gdzie tu u nas proponujesz wymienić rozrząd, części oni mają czy lepiej swoje przywieźć? pozdro z okolic



Awatar użytkownika
RomanK84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob lip 15, 2006 15:28
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: RomanK84 » wt wrz 19, 2006 10:16

Z tego co piszesz to auto było serwisowane, więc rozrząd powinien być wymieniony według książki... ja pierwsze co zrobiłem po zakupie auta to zmiana rozrządu - tak się robi choćby było napisane ze był zmieniany 1 tyś km temu. Jeśli masz zamiar dłużej pojeździć autem to i tak te pieniądze nie będą wywalone w błoto.

Jeśli ktoś np. zmienił sam pasek uważając, że to wystarczy, wpisał wymianę rozrządu... no niestety ewentualny remont silnika to gruba kasa.

W dzisiejszych czasach trzeba zakładać ten czarny scenariusz dlatego dla własnego spokoju warto to zrobić.



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » wt wrz 19, 2006 13:15

kupszczelisty pisze:tomala2301, piszesz tak "zepsuło mi się auto kupie nowe i będzie po kłopocie" 300 zł ulicą nie chodzi wiec pytam kiedy wymiany, bo na mojej naklejce nie widać co pisało, to jak co 90 tys to moge jeszcze śmigać :D
Kupszczelisty jak kupiłeś to auto niedawno i nie masz pewności kiedy był wymieniany rozrząd to zasuwaj do sklepu po pasek, rolkę prowadzącą, napinacz i wymieniaj bo jak Ci strzeli to wtedy faktycznie warto się będzie zastanowić nad nowym autkiem :grin:

Pozdrooooooo..... :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » wt wrz 19, 2006 15:21

autem już śmigam rok przejechałem 15 tys km i się was pytam co ile się zmienia rozrząd a wy mi piszecie że zmienia się profilaktycznie jak się auto przywozi, nie zrobiłem tego bo nie miałem kasy teraz mam i nie wiem co mam kupić, jakiej firmy pasek? rolki? itd. pompe wody też wymieniac? o co chodzi z tym napinaczem z blachą?



Milosz84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 20:44
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Milosz84 » wt wrz 19, 2006 15:55

Smigaj dalej :smoke:



Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » śr wrz 20, 2006 05:12

jJa rozrzad włąsnie wymieniłem przy okazji wymieniłem gume pod wachaczem i plyn hamulcowy i zapłaciłem 650 zl teraz mam spokoj a mimo ze powinno sie rozrzad wymieniac co 90 tys. to dostałem gwarancje na 60 tys.



Awatar użytkownika
marsell
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 27, 2005 22:45
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marsell » śr wrz 20, 2006 21:25

kupszczelisty, ten warsztat, o którym mówię jest w Katowicach na ul. Truskawkowej 1, facet, który robił diagnozę VAGiem sprawia wrażenie, że wie o czym mówi i co robi, znalazł mi przyczynę niedomagania silnika. Jeśli chodzi o części to nie jestem pewien czy dają swoje ale chyba tak. Jedna rzecz mnie tylko zastanowiła a jest związana z wymianą rozrządu, mianowicie kąt wtrysku - nie wiem jakiego programu gość używał ale wyszło mu, że mam przestawiony kąt o 0,2 stopnia i jest to tak mało, że nie warto nic ruszać, natomiast jak byłem u Uysego to jemu wyszło, że kąt jest bardzo przestawiony, ustawił mi pompę tak jak ma być i autu się od razu polepszyło co z resztą wyszło na hamowni. Nie wiem co o tym myśleć, dlaczego temu w Katowicach na kompie wyszło dobrze, chociaż nie było. Wymiana rozrządu czeka mnie za kilka miesięcy ale szczerze mówiąc to nie wiem gdzie to będę robił.


...życie to nie bajka, nie smyra nas po jajkach...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości