Głośna praca silnika buczenie podczas jazdy.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rav656
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt maja 27, 2014 22:35

Głośna praca silnika buczenie podczas jazdy.

Post autor: Rav656 » czw paź 02, 2014 12:25

Panowie a poduszki sprawdzone? U mnie buczał jak mi zerwała się jedna z poduszek silnika ;)



marcin08041978
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 15:59
Lokalizacja: Radzyń Podl

Głośna praca silnika buczenie podczas jazdy.

Post autor: marcin08041978 » ndz paź 05, 2014 08:31

Buczenie występuje przy 1800-2300obr na wszystkich biegach niezależnie od prędkości opony to standardowe 195-65 R15 także je raczej wykluczam.Układ wydechowy przeglądany wielokrotnie nic tam się nie obluzowało i nie dzwoni nie wiem czego mam się czepić.Poduszki sprawdzałem prawą i lewą ta od strony skrzyni biegów ma tak jakby większy luz niż ta od strony rozrządu cały ruch tej poduszki to jakiś 1cm także myślę że to norma porusza się dość sprężyście, nie sprawdzałem jeszcze tej pod silnikiem czy jej uszkodzenie może powodować to buczenie i lekkie wibracje wyczówalne w kabinie?



marzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pn lis 09, 2009 09:44
Lokalizacja: Wrocław

Głośna praca silnika buczenie podczas jazdy.

Post autor: marzio1 » pn lis 03, 2014 08:26

Ja wymieniłem wszystkie tzn silnik skrzynia kupiony orginał w aso natomiast pod skrzynia biegow lizak lemforder- jak buczalo i drhało tak jest dalej efekt mizerny kiera drzy na postoju czasami widac jak podskakuje i drza siedzenia.



Awatar użytkownika
pawlo1123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 15:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Głośna praca silnika buczenie podczas jazdy.

Post autor: pawlo1123 » śr lis 05, 2014 18:15

Mi tez buczało swego czasu, u was może to nie będzie to ale nie zaszkodzi napisać. Rura która idzie od filtra powietrza i łączy się z rurą idącą do turbo nie była wsunięta do samego końca. Brakowało może 0,5mm ale swoje to robiło. Wystarczyło popuscić opaske i wcisnąć rure bardziej i już nie buczało a też początkowo myślałem że może plecionka bo odgłos charakterystyczny jak dla plecionki był.


1Z + 0.216 + 16bit + chip + EGR out + wolna odma + KAT out
E46 330D M57

marzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pn lis 09, 2009 09:44
Lokalizacja: Wrocław

Głośna praca silnika buczenie podczas jazdy.

Post autor: marzio1 » sob lis 15, 2014 22:26

Opony oponami tez mam opony w choinke jednakze buczenie głosna praca pochodzi z samego silnika a nie układu napedowego, jest to cieżkie do wyeliminowania, ja zainwestowałem naprawde sporo pieniedzy i czasu.



marcin08041978
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 15:59
Lokalizacja: Radzyń Podl

Głośna praca silnika buczenie podczas jazdy.

Post autor: marcin08041978 » ndz lis 16, 2014 10:24

Witam ponownie a ja wczoraj pokusiłem się o wymianę tego http://allegro.pl/rura-kolektorowa-kata ... 67594.html" onclick="window.open(this.href);return false; czytając rozmaite posty związane z buczeniem silnika i o dziwo w czasie jazdy przy obrotach 1700 - 2300 już nie ryczy jak stary wół jest o wiele ciszej występuje minimalne buczenie ale jest dla mnie akceptowalne powyżej obrotów 2300 słychać tylko szum opon i świst wiatru, silnika prawie nie słychać.U mnie po zdjęciu starej rury z plecionką bez katalizatora bo go wyciołem myśląc że to od niego tak buczy jednak się myliłem(kata sprzedałem za 600zł) plecionka sama się uginała po przechyleniu rury w prawo lub w lewo zero sprężystości tego łącznika wyglądało to tak jakby w środku plecionki nic nie było sama plecionka nie byłą pęknięta czy rozerwana,a w nowej rurze trzeba użyć delikatnej siły żeby ją lekko zgiąć po puszczeniu wraca ona do pierwotnego stanu tzn że jest sprężysta.No i wygląda na to że ja zlikwidowałem swoje buczenie i mam nadzieje że już tak zostanie i nie będzie mnie to więcej wk****ać. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Głośna praca silnika buczenie podczas jazdy.

Post autor: Sztomel » ndz lis 16, 2014 22:04

Zazwyczaj takie buczenie ma związek z oporami zasysanego powietrza i słychać jak dochodzi z obudowy filtra powietrza. Proponuję na próbę wyjąć z obudowy filtr powietrza i się przejachać. Jeśli buczenie ustanie to znakiem tego nie jest już drożny sam filtr. Jeśli mimo to buczenie nadal będzie występować to proszę sobie sprawdzić czy macie na dolocie do obudowy filtra powietrza zamontowany filtr siatkowy zwany "snow screen", krótki element dolotu świeżego powietrza zaopatrzony w metalową siateczkę stanowiącą wstępny filtr zasysanego powietrza - jeśli tak (dotyczy to samochodów sprzedawanych na rynki państw o chłodnym klimacie) to proszę sprawdzić (po wymontowaniu tego odcinka) czy ten filtr jest drożny czy też zawalony owadami i innymi zanieczyszczeniami.
Tu przykładowe foty snow screena : viewtopic.php?t=269651" onclick="window.open(this.href);return false;
Najczęściej właśnie słyszalne buczenie jest spowodowane oporami zasysanego z dolotu powietrza przez zawalony snow screen lub sam zasadniczy filtr powietrza.


Obrazek

seba899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt gru 28, 2007 22:56
Lokalizacja: Mazury

Głośna praca silnika buczenie podczas jazdy.

Post autor: seba899 » wt lis 18, 2014 21:58

Może pomoże, w moim AXR też tak buczało i pomogła dopiero wymiana kpl sprzęgła.



marcin08041978
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 15:59
Lokalizacja: Radzyń Podl

Głośna praca silnika buczenie podczas jazdy.

Post autor: marcin08041978 » czw lis 20, 2014 10:23

Autor postu pisał o tym że wymienił całe sprzęgło z dwumasem ale niestety nic to nie dało jak buczał tak buczy.



marcin08041978
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 15:59
Lokalizacja: Radzyń Podl

Głośna praca silnika buczenie podczas jazdy.

Post autor: marcin08041978 » czw gru 11, 2014 11:28

Witam ponownie moja radość po zlikwidowaniu buczenia nie trwała zbyt długo po kilku dniach jazdy buczenie powróciło.Nawiązując do porad kolegi Sztomela postanowiłem wyczyścić snow scren filtr wstępny. Jak się okazało u mnie go nie ma tak że to odpada natomiast po wyjęciu filtra powietrza zasadniczego i przejechaniu się bez niego buczenie jest jeszcze głośniejsze to znaczy że pochodzi z układu dolotowego powietrza a w zasadzie to obudowa filtra tak buczy.Jaka może być przyczyna buczenia z układu powietrznego ???.W sumie to buczenie występuje ale nie zawsze czasami jest tak że nie buczy wcale a silnika prawie nie słychać a czasami buczy że szlak trafia dodam jeszcze że na buczenie jak zaobserwowałem ma wpływ temperatura i wilgotność powietrza np jak jest chłodniej i występuje mgłą i jest duża wilgotność powietrza buczenie nie występuje a silnik pracuje cichutko a jeśli jest sucho i temp na plusie to tak buczy.Co może być przyczyną tego buczenia wydobywającego się z puszki filtra powietrza silnika 1, 9 TDI AXR na pompowtryskach???Zaobserwowałem jeszcze że gdy odpalam silnik po nocnym postoju w temp -5*C silnik odpala natychmiast po jednym grzaniu świec lecz przez 2,3 sek nie pracuje na wszystkich cylindrach świece żarowe wymienione na nowe więc one odpadają a na pewno grzeją bo to sprawdzałem czy to może oznaczać słabsze ciśnienie na którymś garnku (trzeba by je zmierzyć) tzn że głowice trzeba by zwalić i sprawdzić szczelność zaworów i teraz pytanie czy przez nieszczelność któregoś z zaworów może występować to buczenie z filtra powietrza??? Czekam na wszelkie rady związane z tym problemem bo cały czas to buczenie psuje mi nastrój i nerwy podczas jazdy.Pozdrawiam.



marcin08041978
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 15:59
Lokalizacja: Radzyń Podl

Głośna praca silnika buczenie podczas jazdy.

Post autor: marcin08041978 » wt gru 16, 2014 22:13

Halo pomorze ktoś bo już szlak mnie trafia jak jadę tym samochodem.Może te logi coś podpowiedzą http://vaglog.pl/log_194697.html" onclick="window.open(this.href);return false; http://vaglog.pl/log_194698.html" onclick="window.open(this.href);return false; http://vaglog.pl/log_194699.html" onclick="window.open(this.href);return false; czekam na wszelkie sugestie i rady dotyczące tego cholernego buczenia.



Awatar użytkownika
BoostLogic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt lut 01, 2011 12:38
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Głośna praca silnika buczenie podczas jazdy.

Post autor: BoostLogic » sob gru 20, 2014 15:06

Zobacz na rure idaca od filtra powietrza (ta aluminiowa czy z czego ona tam jest) czy o blache nie klepie moze jest poluzowana.



Ryszard190
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 04, 2015 16:14

Głośna praca silnika buczenie podczas jazdy.

Post autor: Ryszard190 » ndz sty 04, 2015 19:25

Czesc!!

I jak kolego coś wymysliłeś ? Ja u siebie mam to samo buczenie przy obrotach 2700-3 tys jak przyspieszam .Jesli przy tych obrotach puszcze gaz to buczy jeszcze głosniej .Ale na luzie przy tych samych obrotach nic nie buczy .Jest cisza.

Borykam jest z tym od roku i nie mogę dojść do przyczyny

Zastanawiam sie jeszcze nad złączem tym co idzie od kolektora do kata. Tłumik wymieniony na orginał koncowy jak i srodkowy .

Moze ktos miał cos podobnego

GOLF III AFN



marcin08041978
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 15:59
Lokalizacja: Radzyń Podl

Głośna praca silnika buczenie podczas jazdy.

Post autor: marcin08041978 » pn sty 19, 2015 10:34

Temat trochę przymarł więc pozwolę sobie odświeżyć.Z moich obserwacji wynika że to buczenie powstaje wtedy kiedy turbo zaczyna dmuchać tą najwyższą wartość tzn w moim przypadku gdzieś od 1800 obr do 2300obr silnika widać to po logu ciśnienia turbo który zamieściłem dwa posty wyżej i dokładnie w tych obrotach buczy.Wskazywało by to na jakąś nieszczelność w układzie doładowania-powietrza jednak po organoleptycznej ocenie układu doładowania ,wydechowego żadnej nieszczelności nie widać i nie słychać . Tak jak pisałem wcześniej buczenie występuje tylko w czasie jazdy a sprawdzałem to wiadomo na postoju z kanału widocznie w czasie jazdy ten cały układ zachowuje się inaczej(silnik ma opór) i tak właściwie to nie wiem co można jeszcze zrobić wymienić żeby nie buczało.Mile widziane jakieś podpowiedzi.Pozdro.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości