[mk 2] Komputerek pokładowy. Pomiar przepływu paliwa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

[mk 2] Komputerek pokładowy. Pomiar przepływu paliwa

Post autor: Darayavahus » sob wrz 16, 2006 18:04

Zastanawiam się czy jest w tym silniku jakikolwiek układ kontrolujący ilość dostarczanego paliwa do silnika. Czy może wtryskiwacze są w jakiś elektryczny sposób sterowane. Chciałbym zrobić komputer pokładowy do tego samochodu mierzący chwilowe zużycie paliwa ale nie wiem pod co mógłbym się podpiąć. Może ktoś zrobił podobne urządzenie do tego samochodu?


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

Awatar użytkownika
fructo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 17:18
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: fructo » sob wrz 16, 2006 18:16

dolanczam sie do tematu tylko z silnikiem 1Z---wiem ze mozna zorbic MFA--ale czy mozna zrobic jakis wyswietlacz w innym miejscu i poprowadzic kabelki od czegos w silniku ?:)



Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » sob wrz 16, 2006 20:10

Wyświetlacz według mnie można wsadzić gdzie się tylko chce.
Posiadacze silników z elektronicznym wtryskiem mają ułatwione zadanie bo wystarczy im tylko zmierzyć długość sygnału podawanego na wtryskiwacz i znaleźć ilość paliwa podawanego w jednostce czasu. Stąd interesuje mnie czym pompowtryskiwacze są sterowane.
Alternatywną drogą pomiaru zużywanego paliwa jest przepływomierz, niestety mniej wygodną i dużo droższą.

@Fructo:
Masz silnik 1.9. On prawie na pewno był sterowany przez komputer. Najprościej znajdź sobie licznik z FMA na Allegro. Wystarczy go wtedy tylko podłączyć prawdopodobnie gdyż wszystkie kable i układy już są zamontowane na potrzeby komputera sterującego silnikiem. Niestety będzie wtedy ciężko przenieść wyświetlacz. Nie ma sensu robić pod to specjalnie komputera.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 110 gości