Wzrost poziomu oleju

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Wzrost poziomu oleju

Post autor: black raven » czw paź 16, 2014 14:58

Z tego co wiem to taki nalot pod korkiem pojawia się wtedy gdy się jeździ na krótkich trasach gdy silnik nie zdąży się zagrzać i to jest normalne.



Rav656
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt maja 27, 2014 22:35

Wzrost poziomu oleju

Post autor: Rav656 » czw paź 16, 2014 15:07

No właśnie na bagnecie nie mam nalotu... Lecz dlaczego olej nie jest czarny? Moim zdaniem powinien być czarny a jest ciemnozielony... Sami zobaczcie (tak wygląda kolor po wytarciu bagnetu w chusteczkę higieniczną):

Obrazek

W ciągu ostatnich 2 miesięcy wlewałem olej 3 razy. Raz wymiana i 2 razy stłuczona misa olejowa. Ostatni raz wlewałem olej jakiś miesiąc temu. Wyciekł cały po uszkodzonej misie.. Możliwe że silnik się przepłukał i dlatego nie przepala tak oleju? Z drugiej strony olej który wlewałem CHYBA miał żółty kolor... Już sam nie wiem...
I gdy pójdzie woda w olej to zrobi się on zaraz kawa z mlekiem?

Chyba że ciągnie jednak tą ropę i olej jest zielony a biały osad tak czy tak robi się z krótkich tras...



Awatar użytkownika
bombelek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 14:09
Lokalizacja: KOS/SZY

Wzrost poziomu oleju

Post autor: bombelek » czw paź 16, 2014 16:46

Rav656, a ubywa Ci płynu chłodzącego ?? Ropa może dostawać się do oleju przez oringi na pompkach lub vacum pompę i tak samo będzie Ci przybywać oleju :) Przy uwalonych oringach z rana mógłbyś mieć problemy z odpaleniem samochodu - w sensie trzeba dłużej pokręcić silnikiem (zapowietrza się układ). Nie czuć w oleju zapachu ropy??



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wzrost poziomu oleju

Post autor: jhosef » czw paź 16, 2014 16:53

Płyn chłodniczy i olej nie mieszają się ze sobą tworząc mieszaninę jednorodną. Płyn chłodniczy o dużej zawartości wody to rozpuszczalnik polarny, z olejem może wytworzyć emulsję - czytaj majonez.



Rav656
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt maja 27, 2014 22:35

Wzrost poziomu oleju

Post autor: Rav656 » czw paź 16, 2014 17:14

Nie ma ani emulsji, płynu chłodniczego jeżeli ubywa to nieznacznie (nie zauważyłem), ropą nie śmierdzi a rano pali od strzała... Nie wiem co robić. Jeździć? Najbardziej mnie zastanawia dlaczego olej jest zielony, jeżeli wlałem żółty (sprawdziłem teraz resztki oleju w butelkach) a powinien raczej być czarny...



Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Wzrost poziomu oleju

Post autor: -michau- » sob paź 18, 2014 02:32

ja bym jednak sprawdził jak kolega wyżej napisał vacum pompę


GTB... :satan:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości