Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: black raven » pn paź 13, 2014 19:20

Witam.

Problem jest następujący. Ostatnio wymieniany był EGR na fabrycznie nowy ponieważ przepuszczał olej. Sprawdzany był też luz na wirniku turbo które okazało się być w stanie perfekcyjnym ( przewody suche jak pieprz ). Po przejechaniu 100 km ( sto km ) od wymiany EGR i sprawdzenia stanu turbo na bagnecie ubyło ok 3 mm oleju. Przed wymianą ubywało ok 1 mm na 1000 km ( tysiąc km ) włączając w to wspomniany wyciek na EGR.

Teraz pytanie. Co mogło spowodować tak drastyczny wzrost zużycia oleju ??? :blush:

Nie zaobserwowałem żadnych zmian w pracy silnika oraz osiągach pojazdu. Pytanie dotyczy silnika ASZ.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: ciachotdi » pn paź 13, 2014 19:38

jedno wyklucza drugie
jedyne miarodajne mierzenie oleju to po nocy na równym terenie


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: black raven » pn paź 13, 2014 22:47

To znaczy co wyklucza co? Olej był mierzony na równym terenie po nocy po 1 uruchomieniu auta , wyjechaniu z garażu i postoju 30 minutowym po zgaszeniu silnika.



Eizon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt mar 26, 2013 10:16
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: Eizon » wt paź 14, 2014 00:28

Tylko że EGR ma się ni jak do poboru oleju. Nawet nigdy obok siebie nie stali co dopiero ze sobą siedzieć.

Olej jest pobierany w dieslu zazwyczaj albo przez turbinke albo przez pierścienie. Jaki przebieg autka?

Popatrz jeszcze na ten olej na bagnet posprawdzaj to.



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: black raven » wt paź 14, 2014 07:03

Przebieg 251 tys km pewny, na 100%. Nijak mi na bagnecie inaczej nie chce wychodzić jak napisałem w 1 poście. Turbinę tak jak pisałem można wykluczyć. Czyżby pierścień tak nagle walnął? Czy skoro był wyciek oleju na starym EGR to nie miał on wpływu na zużycie oleju? Myślałem ze teraz będzie mniejsze, a tu masz babo placek :blush:

Jaki może być koszt ewentualnej wymiany pierścieni? I co przy okazji takiego remontu należy jeszcze zrobić?



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: ciachotdi » wt paź 14, 2014 09:33

black raven pisze:Turbinę tak jak pisałem można wykluczyć
no nie do końca gdyż brak luzu na wirniku nie daje 100% pewności że turbina nie pije
black raven pisze:Czyżby pierścień tak nagle walnął
zwykle trzeba porządnie przegrzać auto by auto spalało olej.
silnik ma swoje lata i swoją historię także na razie obserwuj służycie tego oleju i tyle.

Raz na dwa miesiące jak wlejesz liter oleju to nie zbiedniejesz a oliwa zawsze będzie świeża. :grin:


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: munior » wt paź 14, 2014 09:39

Eizon pisze:Tylko że EGR ma się ni jak do poboru oleju.
ciachotdi pisze:jedno wyklucza drugie
Dokladnie...rownie dobrze można dopatrywac sie zwiększonego zużycia oleju po zmianie zaworu EGR ,co po wymianie klockow hamulcowych :chytry:
black raven pisze:Czy skoro był wyciek oleju na starym EGR to nie miał on wpływu na zużycie oleju?
Jaki tam wyciek ...co najwyżej sie tam pocilo :hmm: a olej w tym miejscu ,pojawia się zwykle z dolotu ,wiec wywala go odmą ,albo turbiną ...i tam szukaj przyczyny ubywania oleju ...jest tez mozliwosć że olej ubywa ,bo dostaje sie tam gdzie nie powinien...czyli problem albo z uszczelniaczami zaworow ,albo z pierscieniami ...choc i jedne i drugie ,zwykle nie padaja nagle


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: black raven » wt paź 14, 2014 17:41

ciachotdi a co daje pewność że turbina nie pije skoro luzu na wirniku brak, a przewody suche jak pieprz ? Nie uśmiecha mi się dolewać liter oleju co 400 km :chytry:
munior nie znam się na tym, ale z zewnątrz EGR był uwalony olejem jakby go w błocie wykulał. Poza tym też mi się wydaje że uszczelniacze i pierścienie nie padają nagle. Przejechałem kilka tys km i regularnie brał niecałą 100 na 1000 km, aż tu nagle taki bajer po wymianie EGR.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: munior » wt paź 14, 2014 22:55

black raven pisze:munior nie znam się na tym, ale z zewnątrz EGR był uwalony olejem jakby go w błocie wykulał.
Zajrzyj do IC ,chłodnicy powietrza doładowania ...jak tam nie bedzie oleju ,to albo ci sie wydaje że silnik bierze olej ,albo bierze go "górą " czyli głowicą ...ewentualnie dołem ,czyli pierscienie..innych opcji nie ma ...chyba że wyciek :hmm:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: black raven » wt paź 14, 2014 23:23

Zrobię przegląd tak jak piszesz, ale nie wydaje mi się żeby mi się wydawało :)



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: Sztomel » śr paź 15, 2014 07:25

najpierw to stwierdzenie
black raven pisze:przewody suche jak pieprz
a dalej to
black raven pisze:ale z zewnątrz EGR był uwalony olejem jakby go w błocie wykulał
Jedno przeczy drugiemu - skoro w dolocie powietrza doładowanego nie ma sladów oleju to skąd wycieki z EGR, których powodem była jego wymiana ?


Obrazek

grunder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 21:06
Lokalizacja: Lubelskie

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: grunder » śr paź 15, 2014 17:51

To że turbina jest sztywna, nie znaczy że nie bierze oleju.

Ostatnio mieliśmy bardzo interesujący problem przy turbinie. Cała była sztywna, świeżo regenerowana. A błąd leżał w pierścieniu olejowym turbiny. Był pękniety i stąd turbina ciągnęła znacznie olej.

Sprawdź na dzień dzisiejszy czy w rurze intercoolera nie ma przypadkiem oleju.



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: black raven » czw paź 16, 2014 07:49

Sztomel no właśnie skąd? Gdzie może leżeć problem? Z tego co wiem EGR w tych silnikach po jakimś czasie zawsze przepuszcza olej na grzybku czy jak to się tam nazywa i to było powodem wymiany bo z tego powodu był uwalony olejem. Niestety nie jestem fachowcem żeby dokładnie i precyzyjnie opisać usterkę. Po wyjęciu EGR było w nim sporo nagaru co jest chyba normą w każdym aucie. Miał być wyciągany właśnie z zamiarem czyszczenia z nagaru ale po zwróceniu na niego uwagi okazało się że trzeba go wymienić. Gdyby nie zamiar czyszczenia pewnie nikt by na to uwagi nie zwrócił.

grunder chodzi Ci o tą rurę Obrazek ? Jeśli tak to jest ona sucha, ani kropli oleju.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR

Post autor: Sztomel » czw paź 16, 2014 08:15

black raven pisze:Sztomel no właśnie skąd? Gdzie może leżeć problem? Z tego co wiem EGR w tych silnikach po jakimś czasie zawsze przepuszcza olej na grzybku czy jak to się tam nazywa i to było powodem wymiany bo z tego powodu był uwalony olejem
Zgadza się, w każdym EGR z biegiem czasu wyrabia się tuleja w której porusza się trzonek jego siłownika i tamtędy przecieka olej pod membranę a następnie wydostaje się otworkami po bokach zaworu ale EGR przecieka olejem tylko wtedy kiedy olej znajduje się w dolocie powietrza doładowanego idącego do kolektora ssącego przez zawór EGR a skoro u Ciebie dolot jest bez śladów oleju - kompletnie suchy bez tzw. "filmu olejowego" na ściankach wewnętrznych rur i węży dolotu to nie może być mowy o przeciekaniu EGR. Skoro masz ten dolot suchy to dlaczego nie założyłeś ponownie starego EGR po jego wyczyszczeniu z nagaru i wymyciu z zacieków oleju ? Przy suchym dolocie nie powinien z niego wyciekać olej mimo wyrobienia tulei trzonka.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 129 gości