TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: wesol » ndz sie 25, 2013 09:33

kąt od kątownik. kont to moze byc wiele bankowych kolego.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

lysyat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob paź 25, 2008 21:46
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: lysyat » ndz sie 25, 2013 12:16

pozno bylo wiem wiem byk jak stad do Japoni przez Ameryke :D



micham
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 05, 2012 14:34
Kontakt:

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: micham » pn sie 26, 2013 13:55

Witam,
od kilku dni walczę z moim passatem. Silinik 1,9tdi 1z 90KM chip na 110.

Jakiś czas temu pojechałem na uszczelnienie pompy wtryskowej bo lała jak wściekła. Robota wykonana i wyjechałem. Następnego dnia zauważyłem dziwny objaw - mianowicie gdy mam delikatnie wciśnięty gaz to szarpie silnikiem, wystarczy zdjąć nogę z gazu lub wcisnąć ciut mocniej i problem znika. Nie miałem czasu wrócić z tym to warsztatu bo autko było potrzebne więc stwierdziłem że jak będzie chwila to wrócę. Przejechałem ok 500km i podczas jazdy, gdy próbowałem przyspieszyć, nie dało się. Samochód jakby nie reagował na gaz. Stało się tak dwa razy potem dojechałem do domu. Następnego dnia dojechałem do pracy, wróciłem nic dziwnego się nie działo. Kolejnego dnia rano nie odpalił. Rozrusznik kręcił z wydechu leciał siwy dym i nic. Po chwili walki podłączyłem kompa - wyskoczył błąd 00550. Zadzwoniłem do warsztatu, powiedzieli żebym podjechał bo trzeba ustawić kąt wtrysku. Zajechałem, ustawili, przejechałem 100km i znowu to samo. Błąd 00550 i samochód nie odpala. Jedyny sposób żeby ruszyć go, to odłączenie czujnika temp, co powoduje, że grzeje dość długo świece i wtedy po dłuższym kręceniu załapie. Na początku obroty skaczą miedzy 300-800, silnik jakby nie pracował na wszystkich garach, kopci na siwo i tak przez ok. 20-30 sekund - dawka paliwa 1.8-2.0, kąt wtrysku 38-41. Jechać się da, z tym że na gaz reaguje z opóźnieniem oraz czasem gdy puszczam gaz i próbuję wcisnąć ponownie samochód nie ma siły jechać a z tyłu kopci na siwo, aż wstyd jechać.
Pytanie o co chodzi, czy spieprzyli pompę przy wymianie uszczelek, czy po prostu przyszedł już jej koniec, może coś z nastawnikiem albo jeszcze coś zupełnie innego?
Szukałem na innych forach ale nic konkretnego nie znalazłem. Ale nigdzie nie piszą co może być przyczyną że regulacja kąta wtrysku wystarczyła na 100km i wróciła do stanu przed regulacją.

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i pomoc.



Jackos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 19:38

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: Jackos » wt wrz 24, 2013 08:18

Miałem podobne problemy w moim Golfie 1.9 TDI, który ciężko odpalał jak był zimny oraz ciepły. Pierwsze przypuszczenia to świece żarowe, jednak problemy z nimi występują zazwyczaj tylko na zimnym silniku. Ale cóż, dokonałem podmianki świec żarowych i zgodnie z oczekiwaniami, nic się nie zmieniło. Koleją diagnozą był rozrząd. Chciałem wykluczyć przestawienie paska i okazało się, że na pompie doszło do przestawienia o jeden ząbek. Odstawiłem więc pojazd już do warsztatu, w którym wymieniono cały rozrząd na nowy i dokonali próbnego odpalenia. Auto nie odpaliło. Słychać jedynie, jakby jeden cylinder coś próbował się uruchomić ale nic więcej. Mechanicy zabrali się więc za test przelewu na wtryskiwaczach. Wszystkie dosłownie lały. Warsztat wysyła wszystkie wtryskiwacze do
zaufanej firmy, więc postanowiłem że również wyślę. W ciągu kolejnych kilku dni, serwis zajmujący się moimi wtryskiwaczami, poinformował mnie, że wtryskiwacze są mocno zużyte, ale głównym problemem i zarazem przyczyną jest pompa, która opiłkuje. Mechanicy po zdemontowaniu jej wysłali do nich ją i potwierdzono - bardzo mocne zużycie pompy. Koszt naprawy nie kalkulował się kompletnie, więc zakupiłem używaną do takie samego silnika i wysłałem do serwisu w celu sprawdzenia i wymiany uszczelnień itp. Po nie całych 2 tygodniach, wszystkie części wróciły, czyste jak nowe. Otrzymałem jeszcze telefon, że należy wymienić filtr paliwa oraz sprawdzić filtr i pompkę łopatkową w baku. Mechanicy wymienili wspomniane rzeczy, zamontowali wszystko i następnego dnia wieczorem mogłem się już cieszyć normalną jazdą. Auto ma znacznie więcej mocy, nie kopci, odpala od strzału a co ciekawsze, jest ciszej.
Do czego zmierzam, serwis który zregenerował mi wtryskiwacze oraz po części pompę, wskazał bezbłędnie, że przyczyną może być głupi filtr paliwa oraz pompa paliwa w baku. O filtrze to muszę się przyznać, że zapomniałem wymieniać..



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: lukasz_bliw » wt wrz 24, 2013 12:18

patrząc po fiszkach w aaz jakoś nie mogę zlokalizować pompy w baku ... chyba że na necie wybrakowane są. Wtryski wykluczam - auto nie kopci, pali tyle samo, ciągnie tak samo. @Jackos - jaki masz silnik w końcu ?


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
badbug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr mar 17, 2010 22:35
Lokalizacja: Łódź

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY ! Regulamin/porada str 112

Post autor: badbug » pt wrz 27, 2013 10:48

Witam,

widzę, że temat rzeka, ale nie mogę konkretnie znaleźć tego co mnie spotkało...

Golf 3 1.9 TD 75km. Od jakiegoś czasu po normalnym odpaleniu chodził chwilę i obroty zaczynały spadać jakby nie dostawał paliwa aż gasł.. pogarszało się powoli, ale myślałem że to przytkany filtr paliwa... wczoraj wymieniłem, ale niestety jeszcze gorzej... teraz już problem jest nawet z odpalaniem.

Jak już uda mi się odpalić (pomagam gazem choć niewiele to daje) i pokręci się na wolnych to w końcu chodzi normalnie.. wtedy jak zgaszę i odpalę od razu to jest ok i można jeździć. Po nocy czy dłuższym postoju w dzień jest to samo :(

Jedyne co udało mi się zaobserwować to to, że w przewodzie paliwowym powrotnym z pompy przy silniku do filtra paliwa idzie piana przez parę chwil - przez ten czas jaki silnik ma problem... potem pieni się coraz mniej i w końcu idzie samo paliwo. Pompa jest sucha i nigdzie nic nie wycieka. Podczas prób odpalania na tyle siwy dym z niespalonej ropy.

Proszę o pomoc bo za chwile nie będę miał czym jeździć :(
Dzięki


Ass or Gas... No Free Rides! ;)
Zerknij ma mojego bloga: http://www.amatoraut.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ;)

Awatar użytkownika
wojti2001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: wojti2001 » ndz paź 05, 2014 10:33

Chciałbym opisać wszystkim moje przeboje z ciężkim odpalanie mojego AJM'a z 99roku. Silnik ciężko palił na zimnym jak i na ciepłym silniku. Zrobiłem następujące rzeczy:
1/ Uszczelnienie układu paliwowego wraz z wymiana podgrzewacza we filtrze
2/ Wymiana filtra paliwa
3/ Wymiana świec żarowych
4/ Ustawienie kąta wtrysku (synchronizacja czy coś tak na około -3 stopnie)
5/ Wymiana pompy vacum z LUKa na świeżego BOSCHA
6/ Założenie elektronicznej pompy paliwa
7/ Wymiana uszczelniaczy pompowtrysków

Niestety auto tak jak źle paliło tak ciągle źle paliło. Pompę paliwa miałem podłączoną przez zwykły przekaźnik więc chciałem to zmienic. Nowsze (po 2000r.) AJMy miały już elektryczną pompę paliwa więc stwierdziłem, że zakupie taki komputer, gdyż mój dotychczasowy 038 906 019 AM nie obsługiwał sygnału do pompy paliwa (pojawiało się na przewodzie ciągłe 7v). Kupiłem nowszy zamiennik mojego komputera tj. 038 906 019 CJ. Po podłączeniu i adaptacji immo silnik odpalił od strzała. Czy to na zimnym czy to na ciepłym. Nie wiem co się stało ze starym komputerem, czy to mapa się rozjechała czy coś innego. Ważne, że problem został usunięty za całe 50zł bo tyle kosztował mnie nowy komputer :)

Pozdrawiam


MK IV AJM

paweldzwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 22, 2014 18:06

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: paweldzwo » pn paź 06, 2014 10:08

Witam serdecznie,

Mam problem mianowice, zakupiłem golfa, standardowa 90KM i mam problem z odpalaniem, jak już odpali raz to już kolejne odpalenia są wzorowe.
Dotąd:

-zmieniłem kąt wtrysku z 38 na idealne 51-52
-sprawdziłem świece,są sprawne
-podładowałem akumulator
-zmieniłem dawkę startową na większą z 32... na 33... ale mam wrażenie że po zmianie dawki odpala gorzej czy jest to możliwe??

Acha i ważna uwaga, jak odpali to OSTRO kopci na biało, czy lekko niebiesko:)

Co jeszcze??? Rozrusznik??



robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: robert14-83 » pn paź 06, 2014 15:12

sprawdź ciśnienie sprężania...



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Re: TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: lukasz_bliw » czw paź 09, 2014 12:25

belcho99 pisze:
paweldzwo pisze:Witam serdecznie,

Mam problem mianowice, zakupiłem golfa, standardowa 90KM i mam problem z odpalaniem, jak już odpali raz to już kolejne odpalenia są wzorowe.
Dotąd:

-zmieniłem kąt wtrysku z 38 na idealne 51-52
-sprawdziłem świece,są sprawne
-podładowałem akumulator
-zmieniłem dawkę startową na większą z 32... na 33... ale mam wrażenie że po zmianie dawki odpala gorzej czy jest to możliwe??

Acha i ważna uwaga, jak odpali to OSTRO kopci na biało, czy lekko niebiesko:)

Co jeszcze??? Rozrusznik??
Biały dym może sugerować UPG, a ewentualny płyn chłodzący na tłoku nie ułatwia rozruchu...
Jak sprawdziłeś świece ? Kopci na biało bo wtryski cały czas leją ropę czy slnik odpalił czy nie i po odpaleniu ją po prostu spalasz.
Ostatnio zmieniony czw paź 09, 2014 17:31 przez lukasz_bliw, łącznie zmieniany 1 raz.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: lukasz_bliw » pt paź 10, 2014 17:47

To zrób tak jak pisałem. Znajdź kogoś z testerem do akumulatorów.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
gedeon77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt lis 06, 2007 23:38
Lokalizacja: Czersk

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: gedeon77 » sob paź 11, 2014 10:07

Mam problem z moim mk4 1.9tdi 98r 90km, zimny odpala super, gdy się rozgrzeje trzeba go kręcić kilka sekund żeby zaskoczył. Po odłączeniu czujnika temperatury odpala lepiej, VAG wywalił błąd elektrozaworu n243 (nie jestem na 100% pewien czy to ten nr). Mechanik twierdzi że mapa paliwa do wgrania na nowo. Poradzicie coś koledzy?



Awatar użytkownika
AGR90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 09:06
Lokalizacja: Darłowo

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: AGR90 » czw paź 23, 2014 20:32

Panowie jak jest temperatura 2 stopnie to silnik słabo odpala trzeba trochę dłużej kręcić rozrusznikiem. Świece nowe aku sprawny ,ostatnio był robiony rozrząd.Co to może być za problem?



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY.

Post autor: lukasz_bliw » pt paź 24, 2014 07:27

agr - post 1 w tym temacie i viewtopic.php?f=35&t=369183" onclick="window.open(this.href);return false;


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości