Koło sztywne zamiast koła dwumasowego w silniku AJM z 6 bieg

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kwasiu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 11, 2008 21:58
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Kwasiu » czw kwie 22, 2010 18:54

Muszę przyznać że troche przepłaciliście za JM. U mnie w Katowicach za komplet Valeo (tarcza, docisk, łożysko i JM) zyczą sobie 1100 pln. Natomiast w czym sęk, w moim AHFie padł wczoraj DM, chcę taki sam, oryginalny jak wiadomo najlepiej LUK bądź też SACHS no i ku mojemu zdziwieniu proszę, niżej podaje link do wzorowego allegrowicza i do jego zestawu który dziś zamówiłem po konsultacji z nim. Części są oryginalne takie jak montowano na 1 start w naszych TDIkach. Na pytanie dlaczego cena jest taka niska odpowiedział: że ich sklep nastawia się na większą ilość sprzedanych sprzęgieł po niższej cenie niż mniejszą ilość po cenie większej. Przez taki system mają wypracowane duże zniżki u producenta. Dzisiaj zamówiłem zestaw kuriwerem i będzie jutro. Co do allegrowicza zerknijcie sobie na jego komentarza a dokłądniej na ich ilość, same pozytywy.
Jutro demontaż skrzyni i sprzęgła. Dodam dla zainteresowanych także że ten zestaw SACHSA na allegro kosztuje ok 1500-1800 zł w zależności od regionu.

[ Dodano: 22 Kwi 2010 18:55 ]
link kompletu z kołem dwumasowym SACHS

http://moto.allegro.pl/item999148341_dw ... _iv_4.html

[ Dodano: 22 Kwi 2010 18:59 ]
jak wiadomo sprzęgło w AHFie jest hydrauliczne i nie miałem jeszcze do czynienia z demontażem także jeżeli ktoś posiada jakąś foto-instrukcje lub jakieś cenne wskazówki to był bym bardzo wdzięczny i stawiam piwo w Katowicach ;)


Turbodiesel Direct Injection :)

Bora_TDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 06, 2009 22:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bora_TDI » czw kwie 22, 2010 19:52

Kwasiu pisze:Muszę przyznać że troche przepłaciliście za JM. U mnie w Katowicach za komplet Valeo (tarcza, docisk, łożysko i JM) zyczą sobie 1100 pln.
Chyba pomylilo Ci sie sprzeglo 228mm(skrzynia 5biegowa) z 240mm(skrzynia 6 biegowa) ;)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
szwari
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: sob lis 08, 2008 21:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: szwari » czw kwie 22, 2010 21:33

davidson6, koledze objawy ustąpiły a Tobie też ustąpiły czy cały czas masz takie objawy..???????????


http://patrz.pl/filmy/kierowco-nie-badz-bezmyslny

davidson6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt kwie 10, 2009 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: davidson6 » czw kwie 22, 2010 23:30

jeszcze mu nie przeszło ale ja 2 tyg temu zakładałem JM wiec jeszcze troche brakuje do 3 miesięcy. Pojeździmy zobaczymy co z tego bedzie :chytry:



Jacko15
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt mar 03, 2009 14:39
Kontakt:

Post autor: Jacko15 » pn kwie 26, 2010 01:34

kolego co do chrobotania jak jedziesz na pierwszym biegu, to, to są sprężynki tłumiące w tarczy, jest to praktycznie standardowy objaw zmiany z DM na JM. Zmieniałem u siebie w AJM-e i słyszę to samo, a co do innych objawów, to ja na początku miałem przy 1850obr tak do 1950obr takie dziwne delikatne buczenie(w tych obrotach AJM ma największy moment obr.) tak było to słychać jak byś miał za niski bieg do tych obrotów, ale ta dolegliwość ustała. A co do tego żegotania, to po prostu musisz się przyzwyczaić :bigok:


Moje MK IV http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3808756#3808756
Było:VW POLO 6N1 AEX 1996->MK III GT Specjal AFN 1997->MK III CL ABD 1994 ->MK IV AJM+ 2001->MK III GT specjal ABS 1992
Jest:VW T4 2,4D 1996->Passat B5 FL AVF 2002

wp_ck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 11:01

Re: Koło sztywne zamiast koła dwumasowego w silniku AJM z 6

Post autor: wp_ck » ndz paź 10, 2010 11:12

WItam!!! mam pytanie posiadam golfa IV z silnikiem tdi 115km ajm i mi pada kolo dwumasowe i mam mozliwosc kupienia kola dwumasowefgo ze sprzeglem od 130km skrzynia tez 6 bieg czy bedzie pasowalo i nic nie bedzie przeszkadzac? przypominam ze silnik 130km to nie oznaczenie ajm prawdopodobnie ale tez 6 skrzynia



kaukasus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 22, 2014 11:37

Koło sztywne zamiast koła dwumasowego w silniku AJM z 6 bieg

Post autor: kaukasus » pn paź 06, 2014 10:28

Odświeżę, bo chcę się podzielić swoim sukcesem :D

W swoim 110 konnym Golfie IV przerobionym na 150 KM postanowiłem załozyć coś, co podoła mocy i będzie trwałe i zdecydowałem się na VALEO 821764. Kupiłem zestaw za niecałe 1100 PLN.

Sprawuje się wyśmienicie.

nie wie, jak w silnikach nowej generacji, ale u mnie jest git majonez :D

Polecam taką publikację dla niezdecydowanych:
http://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-por ... umasowego/" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Koło sztywne zamiast koła dwumasowego w silniku AJM z 6 bieg

Post autor: wesol » pn paź 06, 2014 10:47

co do tłumienia halasu to sie nie zgodze jedynie. Na jednomasie jest ciszej. Sam dwumas w sobie jest okej tylko to ze go robia tak ze ma znosic powiedzmy 300 Nm to na tyle jest zaprojektowany. Nie mozna byloby go zrobic tak by wytrzymywal 450 Nm zeby byl spory zapas?? Nie mowie o uslizgu tylko o tym ze taki dwumas nowy katujac toszke auto idzie zajechac bardzo szybko. Z tego co widzialem to niektore dwumasy maja uozyskowanie centralne miedzy masami a akurat przy DM do tdi jak wiemy tego nie ma, Dosc szybko sie wyrabia ta część w tych naszych DM. Gdyby standardowo zakladali taki dwumas od BTB do tdi z moca powiedzmy do 115 koni to mozna by powiedziec ze to jeszcze jakos by to wygladalo a tak to lipton.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości