Golf V koło dwumasowe

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
markus-wielki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 12:22
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: markus-wielki » czw mar 04, 2010 20:46

Duzo roboty z tym jest aby wymienic to kolo ? czy ktos jest z okolic Kalisza kto to zrobi dobrze i tanio?

[ Dodano: 06 Mar 2010 12:45 ]
Witam teraz sa takie objawy ze jak zaplam to slychac takie walniecie i glosniej auto chodzi jak nie zlapie 90stopni chyba juz pada to kolo jak cakiem sie rozleci rozumiem ze nie bede mial napedu ?

[ Dodano: 15 Mar 2010 19:38 ]
No i kupiłem kolo używane za 450zl za przełożenie skasowali mnie 400zl.
Na razie Oki. Stare było wyjechane. Luz na około 2cm.Tarcz również już śmieć prawie nity już zrywała. Diagnoza trafiona 100%



dream 80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 13:22
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: dream 80 » sob kwie 17, 2010 13:32

Witam
Miałem ten sam problem ze swoim golfem V (przebieg 168tys km)po zakupie i tygodniowej eksploatacji koło dwu masowe rozsypało się i zakończyłem swoją jazdę na trasie w środku nocy. Zakończyło się na wymianie koła i sprzęgła (za części Sachs zapłaciłem 2 tys zł). W tej chwili przejechane mam 230 tys. km i wszystko jest ok. Przy 225 tys km wymieniłem łożysko z tyłu (koszt 360zł) oraz napinacz paska wielorowkowego ( koszt 260zł). Nie jest to tani samochód w eksploatacji no ale zobaczymy jak dalej będzie się sprawował.
:)



neeo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 22:33
Lokalizacja: Lomianki

Post autor: neeo » wt kwie 27, 2010 14:33

Kupiłem Seata Altea '05 2.0TDI DSG (podobno konstrukcyjnie jest to VW Golf V) i od jakiegoś miesiąca na "P" lub "N" słychać nieregularne grzechotanie ze skrzyni biegów. Jak włączę "D" lub "R" efekt znika. Auto przyspiesza normalnie.
Czy wiecie może co to może być?



Awatar użytkownika
markus-wielki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 12:22
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: markus-wielki » pt cze 11, 2010 00:02

Witam 'Panowie mam teraz taki problem z sprzeglem :( jest bardzo ostre bierze przy samej podladze i jak ruszam to kola drża no i sprzeglo ciezko sie wciska co znowu padlo :(. czy moze to byc wodzik wybierak czy jak to sie tam nazywa przy skrzyni ?

[ Dodano: 11 Cze 2010 00:24 ]
chodzilo mi o wysprzeglik

[ Dodano: 14 Cze 2010 16:24 ]
czyli mam rozumiec ze nikt nie mial nigdy uszkodoznego wysprzeglika ? jakie objawy mieliscie czy naleyz do wymiany wyciagac skrzynie biegow?

[ Dodano: 19 Cze 2010 11:22 ]
Witam.zrobilem sam to sprzeglo.rozebralem wszytko z opisem ktore jest w necie .wymienilem docisk i lozysko i jest teraz oki :).jak czlowiek sam nie zrobi to juz nikt nie ruszy.wymiana jest prosta tylko duzo checic i samozaparcia



kaukasus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 22, 2014 11:37

Golf V koło dwumasowe

Post autor: kaukasus » pn wrz 22, 2014 12:20

Przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale mam obecnie podobny problem.

Mam co prawda Octavię 110KM z 2002 roku, ale z silnikiem od Golfa :-) i potrzebuję wymienić koło dwumasowe, a z tego co wiem, kosztuje około 1100 PLN, natomiast w zestawie SACHSa 1219 PLN.

Mam pytanie, czy zetknęliście się ostatnio z wymianą takiego zestawu, bo kolega mi mówił, że ostatnio kupił Sachsa do 1.4, a w środku był LuK.

Poczytałem i nic na ten temat nie znalazłem w opisach producentów:
http://www.sprzeglo....kol-dwumasowych" onclick="window.open(this.href);return false;

Na co zwrócić uwagę? :-)



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Golf V koło dwumasowe

Post autor: ciachotdi » pn wrz 22, 2014 14:14

sachsa a luk praktycznie to samo (robione nawet w tej samej fabryce)
już nie jeden był zaskoczony pewno będzie :bajer:

kupuj to za 1100pln i bedzie gites

na twoim miejscu bym wstawił sztywne koło i pieniążków by zostało trochę na :kufel:
Ostatnio zmieniony pn wrz 22, 2014 17:43 przez ciachotdi, łącznie zmieniany 1 raz.


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

Awatar użytkownika
Weso
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 190
Rejestracja: wt paź 11, 2005 10:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Golf V koło dwumasowe

Post autor: Weso » pn wrz 22, 2014 17:35

bierz co tańsze, jakościowo będzie to samo:)
Często tak jest że dany producent nie robi jakiejś referencji i podkupuje od kogo innego.


Nowe części samochodowe, Opony. Niskie ceny. Oleje Premium Motul, Penrite. Warsztat. Zapraszamy
tel. 888-530-456
gg 3543322
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=32&t=548383
www.expressparts.pl

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Golf V koło dwumasowe

Post autor: wesol » pn wrz 22, 2014 17:51

nie tak do konca. Sachs do VP raczje byl zawsze lepszy. Z tej samej fabryki to troszke smieszne bo sa duze roznice wygladowe w zestawach miedyz sachsem a lukiem wiec jek to mozliwe ze to ta sama fabryka robi. To za dobre potentaty by byly robione tymi samymi rękoma. Obie sa dobre to fakt.
Zakladaj jednomas bo bedzie taniej i sobie smigasz niepatrzac na to co masz w bagazniku czy w przyczepce. Ja tam teraz to potrafie sobie na trójce z 1300 obrotów sie bujac gdzie kiedys to nie bylo mowy o tym. Oczewiscie to tak czasami robie bardziej dla bajeru ale fajnie ze nie trzeba sie juz bać. Jednomas skompletujesz za 500 zl wiec chyba warto.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości