Jak oczyścić olej roślinny z odzysku ;) ???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tidit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 11, 2006 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Jak oczyścić olej roślinny z odzysku ;) ???

Post autor: tidit » śr wrz 13, 2006 00:26

Witam,

Zdobyłem niedawno trochę oleju roślinnego już przesmażonego, znajduje się w nim trochę śmiecia czyli zarówno drobnych fragmentów przypraw jak i kawałków ziemniaków, mięs i niewiadomo czego jeszcze ;)

Ogólnie chciałem poradzić się jakimi metodami można skutecznie przywrócić olej do życia ( -> wykorzystania w baku ) tak aby za bardzo nie zaszkodzić autku.

Myślałem też profilaktycznie żeby zamontować dodatkowy filtr paliwa szeregowo przed orginalnym, tak aby wyłapywał grubsze śmiecie, które by sie regularnie czyściło.

Proszę o poradę, myśle że wiele osób zainteresuje się tym tematem, tematem likwiadacji oleju, który normalnie miałbybyć zutylizowany.

Punkciki czekają, pozdrowionko, Tom



Awatar użytkownika
Robson
Szalony Driver
Szalony Driver
Posty: 291
Rejestracja: czw lip 06, 2006 19:32
Lokalizacja: Wellingborough/ Opolskie
Kontakt:

Post autor: Robson » śr wrz 13, 2006 00:34

tidit, przepuści przez rajstope ;) metoda sprawdzona albo przez bardzo drobne sito - pszczelarze do miodu takich urzywają


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1849665#1849665

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » śr wrz 13, 2006 01:01

nie chce sklamac ale na ktoryms forum czytalem ze najlepiej filtrowac filtrem o oczkach 1 mikron o ile dobrze pamietam tak zeby dobrze wszystko odcedzic i miec pewnosc zeby wtryskow nie zapchalo


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

maximanek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pn sie 29, 2005 14:13
Lokalizacja: Dębica

Post autor: maximanek » śr wrz 13, 2006 06:36

tak jak pisze Robson86, najlepiej przez rajstopę - podwójna a nawet potrójna warstwa i wystarczy, a co do sita 1 µm to jest bardzo drobne i nie wiem czy przejdzie chyba że pod ciśnieniem. Ja operuję sitami 45 µm i jest ciężko przepuścić coś z konsystencją wody a co dopiero olej i to na 1µm.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Jak oczyścić olej roślinny z odzysku ;) ???

Post autor: RobertP » śr wrz 13, 2006 07:59

tidit pisze:Myślałem też profilaktycznie żeby zamontować dodatkowy filtr paliwa szeregowo przed orginalnym, tak aby wyłapywał grubsze śmiecie, które by sie regularnie czyściło.
zrob podwójne filtrowanie włóż filterek takie co używają lakiernicy samochodowi na niego rajstopę przepuść do drugiej czystej bańki i będzie OK :bigok:



Awatar użytkownika
tidit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 11, 2006 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak oczyścić olej roślinny z odzysku ;) ???

Post autor: tidit » śr wrz 13, 2006 11:57

RobertP pisze:
tidit pisze:Myślałem też profilaktycznie żeby zamontować dodatkowy filtr paliwa szeregowo przed orginalnym, tak aby wyłapywał grubsze śmiecie, które by sie regularnie czyściło.
zrob podwójne filtrowanie włóż filterek takie co używają lakiernicy samochodowi na niego rajstopę przepuść do drugiej czystej bańki i będzie OK :bigok:
Tzn. myślałem o tym, żeby przed filtrem paliwa w moim golfie zamontować dodatkowy filtr który mógłby zatrzymać większe cząstki zanieczyszczeń, tak aby nie nadwyrężać filtra paliwa. Ten dodatkowy filtr powiniem być stosunkowo łatwy w czyszczeniu, coś w rodzaju wkładu który można wyjąć i przepłukać np. benzyną.

A co do filtrowania zewnętrznego (mam go w 5 litrowych bańkach) to gdzie można dostać taki filtr o bardzo małym przekoju oczka? I ile to może kosztować?

Myślę, że podgrzanie oleju bardzo ułatwi przepuszczenie przez filtr o tak małym oczku. :P



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Jak oczyścić olej roślinny z odzysku ;) ???

Post autor: RobertP » śr wrz 13, 2006 12:04

tidit pisze:A co do filtrowania zewnętrznego (mam go w 5 litrowych bańkach) to gdzie można dostać taki filtr o bardzo małym przekoju oczka? I ile to może kosztować?

Myślę, że podgrzanie oleju bardzo ułatwi przepuszczenie przez filtr o tak małym oczku. :P
takie filtry do farb kupisz w sklepach a raczej w mieszalaniach lakierów gdzie zaopatrują się lakiernicy-blacharze samochodowi ...
myślę że to nie kosztuje więcej niż 1,50zł/1szt :-)
podgrzanie owszem pomoże ale nie wolno za mocno podgrzewać (więcej jak 50stopni C) jeśli byś miał użyć filterka tego co używają lakiernicy bo możliwe żeby ten plastki się stopił czy wykrzywił a może i pękł i odpadł od reszty filterka który jest z papieru ...



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » śr wrz 13, 2006 14:01

a a mam z koliei do Ciebie pytanko czy masz moze jakies dojscie do takiego oleju i w jakiej cenie :D chcetnie bym sie podlaczyl :D :bigok:


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » śr wrz 13, 2006 21:55

a moze tak uzyc gazy ?


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

Awatar użytkownika
tidit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr sty 11, 2006 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tidit » śr wrz 13, 2006 23:18

PGrzemek pisze:a moze tak uzyc gazy ?
no nie wiem czy ta gaza sie nie rozpadnie... ale spróbuję ;)
Adamm pisze:a a mam z koliei do Ciebie pytanko czy masz moze jakies dojscie do takiego oleju i w jakiej cenie :D chcetnie bym sie podlaczyl :D :bigok:
no to trzeba podnieść się z siadzenia i pytać po małych barach/pubach/smażalniach ale tam ciężko bo często olej jest zarezerwowany dla regularnego odbiorcy. mi udało się zdobyć trochę, gdyż pewien reguylarny odbiorca wyjechał na dłużej a mi przypadło 30 litrów ciemnobrązowej cieczy. powodzenia w poszukiwaniach ;)



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » śr wrz 13, 2006 23:24

hehe chyba ze tak

ale trzeba sie dowiadywac czy przypadkiem nie uzywaja frytury do smazenia bo to ma stan staly przed podgrzeniem :D


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Tegesik

Post autor: Tegesik » pt gru 01, 2006 22:41

A mam takie pytanko: wiem, że w zimie nie wolno lać rzepaku, ale czy jadąc w trasę przez całą Polskę mogę dolać tyle, ile spali mi po drodze, tak że nie będę na nim rano odpalał? Czy nie schłodzi się za bardzo w baku?
ps: lejecie inny olej niż rzepakowy czy sojowy?



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pt gru 01, 2006 23:48

wez sobie OR w kanisterku, jezdz az sie auto rozgrzeje, wlej OR gdzies na postoju i jedz dalej :D jak wypalisz go to uzupelnij wiecej ON i juz :)

jesli nie zostanie w przewodach paliwowych to git :D

ja tak robilem jak jezdzilem do Bialegostoku, kupowalem OR jechalem troche zalewalem i jechalem tam troche siedzialem i wracalem i praktycznie w baku zostawalo tyle paliwa co przed wyjazdem, dolewalem troche ON i bylo cacy (jezdzilem w listopadzie / grudniu)

a lalem najtanszy OR jaki znalazlem (najczesciej sojowy)


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
moordaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 02, 2007 20:55
Lokalizacja: wyszków

Post autor: moordaa » pt wrz 04, 2009 14:41

A czy filtr do kawy wystarczy do przefiltrowania olju?
Do czego są używane filtry 1u?
Gdzie je kupić?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 233 gości