Dwa problemy (zanik mocy + kontrolki ABS i ESP).

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DHR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 04, 2008 18:12
Lokalizacja: Gdynia

Dwa problemy (zanik mocy + kontrolki ABS i ESP).

Post autor: DHR » wt lis 04, 2008 18:54

Witam bardzo serdecznie znawców marki Volkswagen, a także wszystkich użytkowników VW.

Ciesze się, że udało mi się trafić na forum przeznaczone dla posiadaczy marki VW.

W moim Golfie od pewnego czasu mam trapią mnie dwa problemy:

1. Zanik mocy. Mój samochód po rozwinięciu prędkości 90-110 km/h traci moc. Gdy spuszczę auto w trakcie jazdy do momentu zapłonu ta moc powraca, ale po chwili znowu jest to samo. Byłem u mechanika i stwierdził on, że moim problemem na pewno jest turbina. Drugi z kolei stwierdził, że regeneracja nie jest potrzebna, gdyż w pewnym momencie w okolicach którejś z części turbiny zbiera się nagar (mam nadzieję, że dobrze zapamiętałem nazwę), który blokuje dopływ powietrza. Czy jest to możliwe ?

2. Problem. Jakiś czas temu przy zapalaniu auta nie zgasły mi kontrolki od ABS-u i ESP. Dodatkowo po ok. 5 sekundach włączyła się kontrolka od hamulca ręcznego oddając przy tym trzy piknięcia (takie same jak kontrolka paliwa). Zgasiłem auto i kontrolki pogasły. Minęły 3 dni i znowu kontrolki dały znać o sobie. Teraz po kilku tygodniach zapalają się już zawsze przy odpalaniu (raz na 50 przypadków nie zapalają się gdy dłużej jeżdzę i tylko na chwilę zgaszę silnik). Stan jest taki, że na mojej desce mam palące się kontrolki od ABS i ESP i ciągle migającą kontrolkę od hamulca ręcznego. Byłem u mechanika, który podłączył komputer pod auto. Szukał tego problemu i pewnych sterowników i po 2 dniach stwierdził, że problemem są sterowniki od AIRBAGU... których u mnie nie ma w ogóle i, że ktoś musiał mi je wykręcić gdyż został tylko bezpiecznik (okolice skrzyni biegów na wysokości Climatronic). Moim autem jeżdzę tylko ja i nikt nie mógł mi ich wykręcić... dość zagadkowa sprawa, facet ma do mnie zadzwonić na dniach i dać namiar na gościa, który sprzedaje takie sterowniki. Czy to aby na pewno to ?

Dziękuję wszystkim z góry za pomoc!

Pozdrawiam, Robert.



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » wt lis 04, 2008 22:16

1. wpisz w szukajce słowo NOTLAUF lub PRZEŁADOWANIE i znajdziesz sporo tematów o podobnej treści. Drugiemu mechanikowi chodziło o kierownice turbiny które lubią się zapiekać przez co auto przy większym obciążeniu wpada w tryb awaryjny (w efekcie spadek mocy, aż do ponownego uruchomienia silnika). Jeśli diesla nie przegoni się czasem żeby mu tam ten cały nagar przedmuchało i rozruszało te kierownice w turbinie to po prostu zaczynają się zapiekać

2. co do drugiego problemu.. zwróciłbym uwagę na stan płynu hamulcowego i czy nie masz zapowietrzonego układu.. ale co do tego może jeszcze ktoś inny się wypowie ;)
Ostatnio zmieniony wt lis 04, 2008 22:17 przez EnJoy, łącznie zmieniany 1 raz.



fialson1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt gru 26, 2006 22:25
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: fialson1 » wt lis 04, 2008 23:08

Miałem to u siebie , .Przedewszystkim sprawdz masę na akumulatorze :bigok: u mnie po tym wszystko przeszło , klema była lużna i ot co



Awatar użytkownika
Marecccki'85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 22, 2008 17:29
Lokalizacja: 3 - MIASTO
Kontakt:

Post autor: Marecccki'85 » wt lis 04, 2008 23:12

Mam ten sam problem ze spadkiem mocy .. Rozmawialem z mechanikiem, doradzil mi wymiane filtru powietrza no i zeby podjechac na komputer ... ale jak mysle, ze to moze byc cos z turbina to nieciekawie ...

[ Dodano: 04 Lis 2008 22:20 ]
P.S. Chłopaki w podobnym poście piszą, że można samemu sobie z tym "NOTLAUF" poradzic ale nie koniecznie wiem jak sie za to zabrac ...



Lookap

Post autor: Lookap » wt lis 04, 2008 23:37

Hej,nie wiem jaki masz motor,ja w swoim mam 2.0 Tdi/(CRD) 140KM
I mialem problem kontrolek,jedna czerwona cos z przepustnica zwiazana + ESP ABS zolte.Ale silnik pracowal normalnie,same kontrolki swiecily.
W ASO wymienili mi turbine bo podobno byla do bani,ale po wymianie ten sam objaw.Pojechalem drugi raz i okazalo sie ze mialem malo plynu hamulcowego....jakim cudem to nie wiem,auto ma przejechane 10000 km...ale nieistotne,naprawili i teraz wszystko ok.Wymienili turbine bez potrzeby :) nie moja strata bo auta na gwarancji...
Tylko sie cieszyc.

Pzdr



lukasz.g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 23, 2008 02:11
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: lukasz.g » śr lis 05, 2008 01:37

mam mk4 tdi 110km co do kontrolek to nic nie wiem ale jesli chodzi o spadek mocy to przerabiam to juz trzeci raz na przestrzeni 8tys, km pojawia mi sie blad turbiny przy ok 3tys. obrotow na 4biegu bylem dwa razy u mechanika czyscil mi turbine( drugi raz w ramach gwarancji) teraz trzeci raz to samo slyszalem ze moze to byc przyczyna paliwa wiec zalalem na innej stacji na razie zrobilem niespelna 200km na tej ropie ale jak dzisiaj go pociaglem na 4 biegu to blad sie nie pojawil ale to dopiero jedna proba wiec jeszcze nie wiem na 100% czy tu jest przyczyna moich problemow podsumowujac wiem ze blad turbiny (spadek mocy) wcale nie oznacza ze to wlasnie ona jest zepsuta
Ostatnio zmieniony śr lis 05, 2008 01:41 przez lukasz.g, łącznie zmieniany 1 raz.



wolf1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 18:47
Lokalizacja: wrocaw / london

Post autor: wolf1984 » śr lis 05, 2008 03:33

Ja posiadam mk4 tdi 4motion 130km miałem u siebie ten sam problem spadem mocy silnika po zgaszeniu samochodu i odpaleniu na nowo wracało wszystko do normy ale nie na długo? I jeden z moich znajomych podpowiedział mi żebym wymienił zawór ciśnienia doładowania
Turbosprężarki N75 i pomogło
:bigok:



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » śr lis 05, 2008 12:57

Jezeli po czyszczeniu kierownic na turbinie problem pojawia sie znow po niedlugim czasie to, sprawdzcie sobie przewod podcisnieniowy ktory idzie od serwa hamulcow.
Generalnie te przewody sa wykonane z badziewnego plastiku i maja tendencje do pekania na zlaczce (zarowno na wejsciu do servo jak i przy zaworku i rozgalezniku).
Eefektem jego uszkodzenia jest gorsza praca hamulcow (i momentalnie twardnienie pedalu hamulca zaraz po wylaczeniu motoru) oraz brak poprawnego sterowania turbina, ze wzgledu na uciekajace tam podcisnienie.
Sztanga turbiny nie chodzi w pelnym zakresie i znow zaczyna sie przycierac



Awatar użytkownika
dark972
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 15:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: dark972 » śr lis 05, 2008 18:37

Czy można wyczyścić N18 jak N75 by wykluczyć powód Notlauf/a przed czyszczeniem turbiny / zapieczonych kierownic ?
VAG wykazał błąd 462D czyli przeładowanie. Sztanga chodzi ok i ciśnienie w przewodach robione na szybko przez fachowca jakąś pompką pod przewód N75 jest też ok. czyli szczelne. Chcę wykluczyć uszkodzenie obu elektrozaworów, z których N75 juz czyściłem.
Ostatnio zmieniony śr lis 05, 2008 18:40 przez dark972, łącznie zmieniany 1 raz.



DuuuGi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn cze 09, 2014 02:18

Re: Dwa problemy (zanik mocy + kontrolki ABS i ESP).

Post autor: DuuuGi » ndz lip 27, 2014 18:53

Obrazek

Witam!
Tak to wyglada. U mnie wszystko pracuje normalnie. Kupilem auto tylko z ta wada i juz sam nie wiem jak sie jej pozbyc... Wypadaloby mase czujnikow posprawdzac i wogole nie wiem jak to ugrysc. Poprzedni wlasciciel (moj znajomy) mial go pod kompem i nie wiele to dalo ale elektromechanik zdefiniowal usterke jako blad tasmy pod kierwnica ESP. Wymiana wsumie tania i oprocz kalibracji tego czujnika prosta. Brac sie za wymiane tej tasmy czy problem lezy gdzie indziej?



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Dwa problemy (zanik mocy + kontrolki ABS i ESP).

Post autor: piotrek233 » ndz lip 27, 2014 19:06

Sprawdź czujnik przyspieszenia poprzecznego G200



DuuuGi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn cze 09, 2014 02:18

Dwa problemy (zanik mocy + kontrolki ABS i ESP).

Post autor: DuuuGi » ndz lip 27, 2014 19:25

patrzylem na allegro i taki czujnik kosztuje 100 zl co niebylo by wielkim problemem. jak sprawdzic ten czujnik w warunkach domowych?



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Dwa problemy (zanik mocy + kontrolki ABS i ESP).

Post autor: piotrek233 » ndz lip 27, 2014 20:03

Szukałeś w ogóle informacji na forum?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 0#p6544894" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja około 3 lat temu wysłałem swój czujnik na naprawę, gość naprawił odesłałem i do tego czasu działa
http://allegro.pl/czujnik-esp-g200-shar ... 44423.html" onclick="window.open(this.href);return false;



DuuuGi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn cze 09, 2014 02:18

Dwa problemy (zanik mocy + kontrolki ABS i ESP).

Post autor: DuuuGi » ndz lip 27, 2014 20:33

piotrek233,

Miałes ten sam problem co ja?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 221 gości