Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
peter_86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: wt sie 15, 2006 09:27
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Jaki olej?

Post autor: peter_86 » czw lip 24, 2014 20:17

black raven pisze:Raz do roku jakoś dam rade wyskrobać te 2 stówki. Mam tylko jeszcze pytanko odnośnie wymiany oleju. Mianowicie czy warto odsysać stary olej z podstawy filtra ( podobno tam go sporo zalega ), czy to gra niewarta świeczki?
dla typowego warsztatu to strata czasu, jeżeli wymieniasz olej sam to poswiecisz na oczyszczenie podstawy oleju kilka minut, ja odsysam strzykawka, pozniej wycieram szmatką, ostatnio przy wymianie oleju zastosowalem plukanke i bylo z tym mniej roboty, bo olej ladnie splynal po sciankach. Wedlug mnie gra warta swieczki bo jakas 100 sciagniesz ;)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » czw lip 24, 2014 20:37

Jeszcze polece wymienić powietrze w kołach z zimowego na letnie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Jaki olej?

Post autor: black raven » czw lip 24, 2014 20:40

To zrobilem juz z marcu :)



Awatar użytkownika
tomassss24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: czw sty 17, 2008 20:11
Lokalizacja: Trzebiatów Zachodniopomorskie
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: tomassss24 » czw lip 24, 2014 21:12

Nie ma co bic piany niech kazdy robi jak uważa :) ale nie oszukujmy sie w podstawie siedzi jeszcze sporo starego oleju a jak jeszcze ktos robi 20 tys na oleju i zostawi 0,5L w tej podstawie to ja dziekuje taką zmiane :)



pioterazo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pt lut 04, 2011 23:45
Lokalizacja: Gliwice

Jaki olej?

Post autor: pioterazo77 » czw lip 24, 2014 22:17

W podstawie filtra a konkretniej chlodniczce oleju zalega prawie 300ml oleju bo tyle za każdym razem wysysam strzykawką przy wymianie.Niech każdy osądzi sam czy warto go odsysać. Moim zdaniem warto.



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Jaki olej?

Post autor: lwlw » pt lip 25, 2014 22:26

Właśnie mnie zawsze to wkurzało, że tyle oleju tam zostaje. Będę też odsysał.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » sob lip 26, 2014 06:56

Głupiego robota bo pod pokrywa zaworowa się znajdzie więcej oleju a jeszcze są inne miejsca, przewód do turbo, pompa oleju, misa itd.
Czemu każdy musi być mądrzejszy od tych co to wymyślili. Owszem nie zaleca się wymiany oleju przez odciaganie bagnetem ale już bez przesady nic to nie zmieni to odciaganie z filtra.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Jaki olej?

Post autor: lwlw » sob lip 26, 2014 09:08

No właśnie - tu zostaje, tam zostaje - więc przydałoby się go jak najwięcej usunąć, a nie dolewać nowy do starego.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Jaki olej?

Post autor: wesol » sob lip 26, 2014 09:29

Powiem wam tak. Jako mechanik to brechtam z tego. Teraz to nawet żona brechta bo jej powiedziałem. Innym mechanikom też jakby powiedzieć to by było tak samo.
Jako człowiek myślący to wam podpowiem coś. Zakupcie sobie olej jakiś tańszy i róbcie sobie nim plukanke po spaniu starego oleju. Plukanka na parę minut nawet bez filtra oleju. Ten olej po spuszczeniu wykorzystywać wielokrotnie. Na koniec właściwy olej i filtr.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Jaki olej?

Post autor: lwlw » sob lip 26, 2014 10:18

Jak dla mnie możesz nawet nie spuszczać całego oleju z miski tylko szybko zakręcić korek - przecież to nic, że zostanie z pół litra. Zawsze trochę czasu zaoszczędzisz. A i na oleju będziesz do przodu.



Awatar użytkownika
peter_86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: wt sie 15, 2006 09:27
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Jaki olej?

Post autor: peter_86 » sob lip 26, 2014 10:29

Panie wesol, jeżeli pijesz do mojego posta to przemyśl 2x zanim coś mądrego napiszesz, jeżeli ktoś ma czas i bierze się samodzielnie za wymianę oleju, bądź innych części eksploatacyjnych, robi to dokładniej niż większość warsztatów pt. "będzie Pan zadowolony", nie Tobie oceniać czy ktoś ma na to czas czy nie, nie jest to chyba temat tego działu.
Jeżeli masz udzielać rad jak np. na forum mastersa:
http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=7309" onclick="window.open(this.href);return false; 4post to Chyba Ty?, to odpuść.
W tym temacie chyba chodzi o pomoc i doradzenie a nie szyderę.
Pozdrawiam, Piotr.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » sob lip 26, 2014 11:14

wykonywales takie plukanki na ropie?? pewnie nie. Ja wykonywalem i wyobraz sobie ze ani beznnowy silnik doladowany oplowski nie skonczyl zywota ani moj poprzedni tdi VP tez smigal poprawnie po tym zabiegu. Tak nawiasem mowiac to nie byl moj pomysl z ta ropą tylko innego kolegi i tylko poszedlem tym jego tropem myslenia. To ze komus sie on nie podoba okej nie musi. Ale nie pisz mi tu ze sie cos wykrzaczy od tego bo sie nie wykrzaczy. Nikt tu po zalaniu zamiast oliwa ropa silnik nie byl traktowany pod obciazeniem. Jedynie auto bylo odpalone na kilka minut i na tym koniec. Mikstura pluczaca na bazie ropy( mikstura bo resztki oleju z ropa tworza taka miksture) wystarczaja by ani panewki ani inne elemnety zakonczyly żywot. Znam rozne procedury i rozne bzdety ktore w aso tez sie praktykuje. Nie wiem czy wiesz ale dosc czestą sprawa w srwisach jest tez wizyta aut z racji ze zamiast ON zalał ktos benzyne do auta, odpalil i pojechal az silnik stanął. Serwisy w takiej sytuacji praktykuja wymiane wszystkich wtrysków ( mowa raczej o autach nowych na gwarancji i np w lizingu), przeowdów icalej reszty. CO ci powiem?? Ano ze wiele przypadków w oplu gdzie auto mialo juz kilka lat i taka opcja nie wchodzila w gre bo przerastala naprawa wartosc auta. Po wymianie w 1.3 cdti filtra, spuszczeniu calosci z baku i zalaniu świeżego ON autko smiga do dziś.
Czemu zalanie silnika ON mialo by byc szkodliwe a zalewanie dziwnymi specyfikami roznych marek- lepszych lub gorszych, znanych lub nieznanych mialoby nie byc szkodliwe?? Czmu ojciec kolegi zalal do baku specyfiku do czyszczenia ukladów paliwowych i po tej operacji ujechal poze z 10 km i koniec. Wyczyscil filtr paliwa i znowu pare km i koniec. Puki nie zdemntowal bak i nie oczyscil go kompletnie to nie dalo sie tym autem jezdzić.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
peter_86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: wt sie 15, 2006 09:27
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Jaki olej?

Post autor: peter_86 » sob lip 26, 2014 11:33

wesol pisze:Ale nie pisz mi tu ze sie cos wykrzaczy
proszę wskaż miejsce w którym to napisałem
wesol pisze: ze zamiast ON zalał ktos benzyne do auta
mój teść do 2.0 TDI zalał benzynę, jechał do momentu zaciągnięcia benzyny, po zlaniu z baku benzyny, kilka razy włączona na zapłonie pompka w baku wypluła złe paliwo i zassała zalaną ropę bez wyciągania filtra, po 3min kręcenia auto odpaliło, jeździ do dziś od 2lat bez problemów. Także nie uważam, że benzyna w dieslu narobi większego bałaganu
wesol pisze:Czmu ojciec kolegi zalal do baku specyfiku do czyszczenia ukladów paliwowych
też raz dolałem, żadnych zmian nie zaobserwowałem, ale jak układ paliwowy jest brudny i próbujemy preparatem go oczyścić, niczym Fairy talerze, to możemy narobić jeszcze większego bałąganu, i wymienić po drodze 3x filtr paliwa



Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » sob lip 26, 2014 11:44

W ramach ciekawostki dot. czyszczenia silników:
The shitty sludge wont just be restricted to the sump - ATF has very high detergent levels need to keep gboxes clean so cleans well - add diesel to act as a solvent and oil as a lube
1/3 cheap oil 1/3 derv 1/3 ATF (6 lts)- run at high idle for 20 mins and then dump it and fit new filter = 1 clean engine
Znalezione na forum Mini Cooperów.
Lejemy ON, olej i ATF w równych proporcjach, po kilkunastu minutach silnik jak nówka. Ktoś chętny na takie eksperymenty? :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości