Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: wron » pn lip 21, 2014 00:15

MarsNapada, wybacz, ale jakoś nie uwierzę w zużyte poduszki po 150tys. No, chyba że auto ma 450 w tedy tak. Mój ma niedługo 250tys i żadnych drgań na poduchach nie zaobserwowałem tak więc myślę że u Ciebie opisywanym problemem musiało być zupełnie co innego a niepotrzebna wymiana poduch to zbieg okoliczności że akurat coś tam pomogło



MarsNapada
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr cze 19, 2013 15:51
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: MarsNapada » pn lip 21, 2014 10:52

wron pisze:MarsNapada, wybacz, ale jakoś nie uwierzę w zużyte poduszki po 150tys. No, chyba że auto ma 450 w tedy tak. Mój ma niedługo 250tys i żadnych drgań na poduchach nie zaobserwowałem tak więc myślę że u Ciebie opisywanym problemem musiało być zupełnie co innego a niepotrzebna wymiana poduch to zbieg okoliczności że akurat coś tam pomogło

to nie jest kwesti twojej wiary, piszę jak było nie mam powodu żeby tu kogokolwiek okłamywać. Fakt że ja dużo wymagam od auta i jak tylko coś się zaczyna dziać to lece i wymieniam. W moim przypadku to były poduchy na 100% nie mówię że nie dało się jeszcze na nich jeździć bo się dało, ale te wibracje mnie denerwowały więc szukałem przyczyny wymieniłem poduchy na ślepy strzał (nie wyglądały na zużyte o czym pisałem już wcześniej) bo nie miałem już pomysłów i obiaw zniknął nie mówie że w waszych przypadkach są to poduszki opisuję tylko mój przypadek nie po to żeby siać jakiś zamęt tylko po to że może komuś to pomoże.
Poza tym jeżeli wierzysz że po przebiegu 150 tyś km poduszki w dieslu (gdzie wszystko lata i klekocze) nie mają żadnych oznak zużycia to twoja sprawa są tacy co na seryjnych amortyzatorach robią 150 tyś km i mówią, że jeszcze da się na nich jeździć - pewnie że się da... ;)


176 Km 340 Nm
Hamulce 312 mm przód 256 mm tył

black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: black raven » wt lip 22, 2014 07:09

Panowie mam pytanie z trochę innej beczki. Mianowicie czy silnik na zużytych poduszkach może pracować głośniej?



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: wron » wt lip 29, 2014 00:29

MarsNapada pisze:są tacy co na seryjnych amortyzatorach robią 150 tyś km i mówią, że jeszcze da się na nich jeździć - pewnie że się da...
150? Proszę nie mow tytlko ze wymieniales już po takim przebiegu amorki? :rotfl:
tak jak mowie. mam na blacie sporo ponad 200 i cale zawieszenie jest w ori stanie. oBardzo latwo to zweryfikować :) prócz gumowych tulei sabilizatora bo trzeszczały ale ten co wie, to standard. Ale amorki, poduszki silnika ????????



OktuST
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 19:22

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: OktuST » ndz sie 10, 2014 10:53

Witam w moim 1.9 TDi też jest problem z draniami silnika objawiają się przy 3,4,5 i 6 biegu kiedy jedzie się na "pół gazie", przy przyśpieszaniu i po puszczeniu gazu całkowicie wibracje zanikają... Dodam jeszcze ze przy zmianie biegów slychac dzwięk jakby był jakiś luz na silniku czy skrzyni biegów, :? ruch lewarka zmiany biegów podczas wciskania i puszczania gazu tez jest obecny... Czy to poduszki ?? :?



mateusz8884
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sty 19, 2015 11:15
Lokalizacja: Września

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: mateusz8884 » ndz kwie 12, 2015 09:35

witam. Mam drgania silnika wymieniona dwumasa mam pytanie czy pompki sprawdze vagiem 4.9 ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości