Paliwo pod wtryskami - wysokie spalanie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

xitt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt gru 30, 2011 18:08

Paliwo pod wtryskami - wysokie spalanie

Post autor: xitt » ndz lip 13, 2014 18:36

Witam, podnoszę maskę do góry coś czuć ropę, myślałem że wcześniejszy właściciel wymienił filtr paliwa bo widać że był wymieniany. Po odkręceniu osłony silnika ewidentnie widać jak wtrysk sterujący się poci i pod nim widać ropę. No i czytam już i czytam od wczoraj, wymienić wężyki przelewowe - okej, wymienione i wyczyszczone gniazda ze starej ropy, zagrzałem silnik, szybsza jazda po mieście spalanie wskoczyło na kompie do 14,5 l/100km, myślę jazda po mieście jeszcze szybsza to skoczyło spalanie. Ale rzeczywiście nawet później na trasie pokazuje 7 - 8 litrów i tyle pali, podnoszę później maskę, znów wywalam osłonę no i znowu ropa dookoła wtrysku sterującego po szybszej jeździe to już że tak powiem kałuża się lekka robi na bloku, wężyki przelewowe niby że nowe, ale też lekko mokrawe, lecz to dosłownie raptem nalot ropy. No dobra gdzieś w internetach wyczytałem że wtryski padają, z tym że samochód jak zimny nic nie dymi, nawet na wyższych obrotach wszystko ok, odpala czy ciepła czy zimna za pierwszym, równo chodzi. Tylko to spalanie po prostu przeraża za 9 litrów ja robię koło 120km. Co to może być? Każdy obstawia te wężyki przelewowe, wymienia i jest git, nikt nie miał tak jak ja. Wymieniłem też podkładkę pod tym wtryskiem, wyczyściłem gniazdo i niestety dalej to samo, na postoju po jeździe testowej tak bardziej żwawej jak chłodziłem turbo to widać było jak spod podstawy wtrysku wychodzą bąble powietrza. Nie mam żadnych pęknięć w głowicy - sprawdzane lupą itd. Jak to też coś pomoże to mam spaloną świecę na tym garze.
Pacjent to 1.9 TDI ASV



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Paliwo pod wtryskami - wysokie spalanie

Post autor: munior » ndz lip 13, 2014 23:07

xitt pisze:Wymieniłem też podkładkę pod tym wtryskiem, wyczyściłem gniazdo i niestety dalej to samo, na postoju po jeździe testowej tak bardziej żwawej jak chłodziłem turbo to widać było jak spod podstawy wtrysku wychodzą bąble powietrza. Nie mam żadnych pęknięć w głowicy - sprawdzane lupą itd. Jak to też coś pomoże to mam spaloną świecę na tym garze.
Swiece możesz mieć wszystkie spalone :hmm: bez związku z czymkolwiek o tej porze roku bo i tak nie grzeją :chytry: Skoro bombelkuje spod wtrysku ,to sprawa jest ewidentna,a to że czyściłeś gniazdo i wymieniłeś podkładkę ,nie oznacza że musi tam być szczelnie ...bo jak widać ,nie jest....tyle że w przypadku nieszczelnosci ,zwykle dmucha tam sadzą i cały wtrysk jest okopcony ,a nie mokry w ropie ...jak sadzi ropą ,to może ktoś rozkręcał wtryskiwacz i wtrysk jest zle skręcony


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

xitt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt gru 30, 2011 18:08

Paliwo pod wtryskami - wysokie spalanie

Post autor: xitt » pn lip 14, 2014 00:19

No właśnie też mi się tak wydaje ponieważ jak wyciągnąłem ten wtrysk to widać było że po prostu od spodu tak jakby jakaś uszczelka końcówki wtryskiwacza przy której jest nakrętka którą się nakręca na cały ten wtrysk gdzie są te sprężyny i iglica po prostu mokra, na drugim wtrysku tego nie było. Wtrysk jest czyściutki, po prostu ropa. Oddać gdzieś do sprawdzenia ten wtrysk i żeby ktoś go rozkręcił i zobaczył co tam się dzieje czy od razu kupować jakąś używkę?



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Re: Paliwo pod wtryskami - wysokie spalanie

Post autor: owcy2 » pn lip 14, 2014 13:42

Kolego na 90% masz te wężyki od przelewów nieszczelne i ropa się leje z nich na wtryski, sprawdź też tą zaślepkę gumową na 1 wtrysku może jest pęknięta. Jak masz nieszczelność na wtrysku to trzeba by "odpuścić" najpierw tą podkładkę miedzianą (zagrzać na gazie do czerwoności i wrzucić do zimnej wody), wtedy lepiej się układa.



xitt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt gru 30, 2011 18:08

Paliwo pod wtryskami - wysokie spalanie

Post autor: xitt » pn lip 21, 2014 11:50

Sprawę załatwił stary dobry pompiarz, sprawdziliśmy wtrysk, wyczyścił po swojemu, podgrzał, gdzieś na jakiś wysokotemperaturowy silikon, ale to dosłownie aby tylko się trzymała podkładka wtrysku. Wtrysk wkręcony w pacjenta i po dłuższej trasie i po ostrzejszej jeździe nie ma nic, wszystko jest tak jak miało być :) tak więc do zamknięcia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości