[mk3] Litr oleju na 200 km, pomóżcie.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

stranger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 06, 2006 11:05
Lokalizacja: Zakroczym
Kontakt:

[mk3] Litr oleju na 200 km, pomóżcie.

Post autor: stranger » pn wrz 11, 2006 20:09

Tak jak w temacie - MK3 variant mojego wuja pali 1litr oleju na 200km. Silnik 1,9 75KM '94r. Nawet przy wolnych obrotach chmura dymu itd... Nie jeździ na opale. Robić silnik? Regeneracja turbiny (wstępna diagnoza) do tego pierścienie? Czy dać sobie spokój i wymienić silnik? Ale czy nie trafię na podobny...
Ostatnio zmieniony pn wrz 11, 2006 20:48 przez stranger, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damian24
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 29, 2006 21:22
Lokalizacja: Częstochowa/Białystok/Hildesheim
Kontakt:

Post autor: damian24 » pn wrz 11, 2006 20:30

stranger pisze:MK3 variant mojego wuja pali 1litr oleju na 200km
:panna: :panna: :panna: :panna: :panna:
Toz to padło niesamowite. Ile ma ten golfik stukniete (jesli nie licznikowo to tak na oko). To wojek sobie go kupił czy tak zajezdził? Zalerzy jak kondycja reszty bebechów. Jesli wszystko jest tak zmasakrowane to chyba szkoda robic. Ja bym chyba nie robił tylko poszukał jakiegos TDI ze sprowadzonego. Pojemnosc ta sama wiec nikt sie nie doczepi :bigok: .
stranger pisze:Kupię kompletny rozrząd do MK3 ADZ!
To tak dla jaj chyba napisane??



Awatar użytkownika
piecu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 18:38
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: piecu » pn wrz 11, 2006 20:34

ja bym wymienij silnik ale brac tylko z rozbitka, tak by dalo sie go uruchomic i sprawdzic jak pracuje, ja tak zrobilem, ale mam stary typ silnika i mi sie to oplacalo, silnik kosztowal mnie 500 wraz ze sprzeglem i skrzynia :bajer: nie wiem po ile stoja nowsze dieselki


SPRZEDAM CZESCI DO MK1 GTI i nie tyko http://www.vw-youngtimer.pl/forum/viewtopic.php?t=4606&start=0

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56976 Posiadacze mk1 łączcie się ;)

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Litr oleju na 200 km, pomóżcie.

Post autor: RobertP » pn wrz 11, 2006 20:35

stranger pisze:Tak jak w temacie - MK3 variant mojego wuja pali 1litr oleju na 200km. Silnik 1,9 75KM '94r. Nawet przy wolnych obrotach chmura dymu itd... Nie jeździ na opale. Robić silnik? Regeneracja turbiny (wstępna diagnoza) do tego pierścienie? Czy dać sobie spokój i wymienić silnik? Ale czy nie trafię na podobny...
na początek popraw treść tematu (bo zostanie usunięty) dodając na początek: [mk3]
skorzystaj z funkcji szukaj w górnym menu, znajdziesz wiele dobrych opisów np. "bierze olej"
1l/200km od cholery ... !!!
czy bierze aż tyle czy częśc się wylewa ? masz plamy na ulicy ?
jakiego koloru jest dym ?



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn wrz 11, 2006 20:36

stranger pisze: Robić silnik?
Pierwsze to go zdjagnozować a potem dopiero leczyć. Więc trzeba sprawdzić gdzie ten olej jest konsumowany - też myślę że turbina, ale trzebaby zmierzyć ciśnienie sprężania czy czasem sam silniczek nie ma luzu zbytniego.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

stranger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 06, 2006 11:05
Lokalizacja: Zakroczym
Kontakt:

Post autor: stranger » pn wrz 11, 2006 20:50

RobertP pisze:czy bierze aż tyle czy częśc się wylewa ? masz plamy na ulicy ?
jakiego koloru jest dym ?
Nic się nie wylewa, chyba że wydechem, a wujek mówi, że jak zdejmie rurę od turbiny to jest cała mokra i cieknie olejem. Chmura dymu czarna.

[ Dodano: 11 Wrz 2006 20:51 ]
damian24 pisze:stranger napisał/a:
Kupię kompletny rozrząd do MK3 ADZ!


To tak dla jaj chyba napisane??
ADZ to mój golf 1,8, a ten opisywany w temacie to TD variant mojego wuja rozklekotany totalnie. . .



Awatar użytkownika
spons
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt sie 04, 2006 11:08
Lokalizacja: Siewierz
Kontakt:

Post autor: spons » wt wrz 12, 2006 01:12

Sciagnij waz, odpal fure, przystaw reke (tylko paluchow w wirnik nie wloz ;)) i zobacz czy rzyga olejem. Przyczyn moze byc wiele, np. dziura w tloku ;/


www.seat-racing.pl

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt wrz 12, 2006 07:30

Jeśli turbawa do wymiany to koszt około 8 stówek
Ciekawe jak reszta silnika ? Jeśli oki to można zainwestować w turbo i dalej śmigać :bigok:
Najpierw trzeba dobrze zdiagnozować a nie odrazu myśleć o wymianie silnika.
Tak to mechanicy tylko silniki by zmieniali zamiast naprawiać.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt wrz 12, 2006 10:15

twardy pisze:Tak to mechanicy tylko silniki by zmieniali zamiast naprawiać.
masz racje twardy tyle ze oni nie powinni się już nazywać mechanikami tylko jakimis amatorami
bo wymienić na drugi silnik to chyba nie trzeba być mechanikiem, przynajmniej tak jest ze mną nie jestem a wymiany robiłem nie raz i nie tylko sobie ...
mechanik powinien zdiagnozowac problem a nie od razu mówić silnik do wymiany, równie mógł powiedzieć że samochód jest uszkodzony i jest cały do wymiany dlatego w pełni się z Tobą zgadzam !



Awatar użytkownika
piecu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 18:38
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: piecu » śr wrz 13, 2006 10:47

RobertP pisze:
twardy pisze:Tak to mechanicy tylko silniki by zmieniali zamiast naprawiać.
masz racje twardy tyle ze oni nie powinni się już nazywać mechanikami tylko jakimis amatorami
bo wymienić na drugi silnik to chyba nie trzeba być mechanikiem, przynajmniej tak jest ze mną nie jestem a wymiany robiłem nie raz i nie tylko sobie ...
mechanik powinien zdiagnozowac problem a nie od razu mówić silnik do wymiany, równie mógł powiedzieć że samochód jest uszkodzony i jest cały do wymiany dlatego w pełni się z Tobą zgadzam !
ale sie czepiacie :jezor: :jezor: mi sie oplacilo wymienic, za remont powiedzial mi gostek 1200 zl a silnik z dodadkami kupilem za 500 no to sierozumiesamo przez sie co lepiej wybrac, ale tak jak pisalem nie wiem jak to jest z nowszymi konstrukcjami silnikow i kosztami ich nepraw :green_fuck:


SPRZEDAM CZESCI DO MK1 GTI i nie tyko http://www.vw-youngtimer.pl/forum/viewtopic.php?t=4606&start=0

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56976 Posiadacze mk1 łączcie się ;)

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr wrz 13, 2006 11:02

piecu pisze:mi sie oplacilo wymienic, za remont powiedzial mi gostek 1200 zl a silnik z dodadkami kupilem za 500 no to sierozumiesamo przez sie co lepiej wybrac,
a z drugiej strony jak wyremontujesz swój to co masz a jak kupujesz to nie wiesz co ... :hehe: :finga: :mlotek: :pub: :kufel:



Awatar użytkownika
piecu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 18:38
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: piecu » śr wrz 13, 2006 12:16

RobertP pisze:
piecu pisze:mi sie oplacilo wymienic, za remont powiedzial mi gostek 1200 zl a silnik z dodadkami kupilem za 500 no to sierozumiesamo przez sie co lepiej wybrac,
a z drugiej strony jak wyremontujesz swój to co masz a jak kupujesz to nie wiesz co ... :hehe: :finga: :mlotek: :pub: :kufel:
tez racja, nie mowie ze nie ale ja lubie wyzwania,pozatym ciezko bylo u mnie z kasa a silnik na gwalt byl potrzebny :satan: :satan: :satan:


SPRZEDAM CZESCI DO MK1 GTI i nie tyko http://www.vw-youngtimer.pl/forum/viewtopic.php?t=4606&start=0

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56976 Posiadacze mk1 łączcie się ;)

Awatar użytkownika
fryta79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw sty 27, 2005 15:39
Lokalizacja: Gostynin

Post autor: fryta79 » śr wrz 13, 2006 13:52

W pierwszej kolejności to sprawdź cićnienie na cylindrach, to dużo ci powie o kondycji tego silnika. Jerzeli nie gubi oleju to musi go przepalać, albo przez pierścienie albo przez turbinę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 195 gości