Golf III 1.9 GTD resetuje sie zegar czasu i ...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » sob wrz 09, 2006 02:18

coliniak pisze:
dziechu pisze:Coliniak - piszesz od poczatku niezbyt jasno a to podstawa.
To znaczy ze podczas jazdy nie liczy kilometrow??? Predkosciomierz nie dziala podczas jazdy???

Na poczatku tylko sie resetowal zegar czasu w momencie odpalenia. Potem kolega wykasowal mi inspekcje i chyba w powrotnej drodze to sie stalo lub po kolejnym uruchomieniu przestal dzialac predkosciomierz zatrzymal sie licznik km i TRIP na 0.0. Obrotomierz i cala reszta wskaznikow z kokpitu dziala prawidlowo. Radio polaczylem wg schematu i tez wszystko dziala (mowiac dokladniej nie wszystko bo objaw taki, ze czasami tak jak by w trakcie jazdy przechodzilo w stan czuwania - wyczailem, ze problem jest chyba w stacyjce, bo jak ruszam kluczykiem (gdy auto pracuje) to jest taki sam objaw jak na dziurze). Moze calym problemem jest stacyjka i jakis luxny przewod a my gonimy za Bog wie czym :grrr:
sprawdź jeszcze raz ten schemat - radio (oryginalne) ma kabel po którym dostaje sygnał prędkości jazdy - dzięki temu samo zgłaśnia się wraz z prędkościa jazdy (czytaj - większą ilością dB wewnątrz auta) - byc moze gdzieś popełniłeś błąd - i stad wariacje w szafie (zegarach) ... niezaleznie od tego - pierwsze objawy wskazują na słaby AQ ...
pozdro



bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » sob wrz 09, 2006 09:00

coliniak pisze:
dziechu pisze:Coliniak - piszesz od poczatku niezbyt jasno a to podstawa.
To znaczy ze podczas jazdy nie liczy kilometrow??? Predkosciomierz nie dziala podczas jazdy???
Na poczatku tylko sie resetowal zegar czasu w momencie odpalenia. Potem kolega wykasowal mi inspekcje i chyba w powrotnej drodze to sie stalo lub po kolejnym uruchomieniu przestal dzialac predkosciomierz zatrzymal sie licznik km i TRIP na 0.0. Obrotomierz i cala reszta wskaznikow z kokpitu dziala prawidlowo. Radio polaczylem wg schematu i tez wszystko dziala (mowiac dokladniej nie wszystko bo objaw taki, ze czasami tak jak by w trakcie jazdy przechodzilo w stan czuwania - wyczailem, ze problem jest chyba w stacyjce, bo jak ruszam kluczykiem (gdy auto pracuje) to jest taki sam objaw jak na dziurze). Moze calym problemem jest stacyjka i jakis luxny przewod a my gonimy za Bog wie czym :grrr:

pozdro
teraz tak mysle o tym ze nie pokazuje ci predkosci, powiedz jaki masz rocznik golfika, moze to byc problem (zbieg okolicznosci, ze akurat w tym samym momencie ci sie to stalo) z czujnikiem predkosci, moze kostka sie wypiela, albo czujnik uszkodzil.


Pozdrawiam Bizak

coliniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sie 28, 2006 21:00
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy

Post autor: coliniak » sob wrz 09, 2006 20:58

Chlopaki temat z resetowaniem zegara czasu zostal zalatwiony - problemem była słaba masa na silniku. Aku jest jak najbadziej sprawne. Dodatkowo wymieniłem wklad do stacyjki bo mi zasilanie radia w czasie jazdy na dziurach uciekało (koszt 10 zeta). Predkosiomierz stoi jednak twardo na O, TRIP jest cały czas na 0.0 a licznik glowny nie zlicza km

Bizak mam listopad 92 rocznik modelowy 93 gdzie jest ten czujnik i jak go moge sprawdzic?


Coliniak

Failure is not an option...

asmodeusz29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 11:49
Lokalizacja: łódż

Post autor: asmodeusz29 » sob wrz 16, 2006 15:03

:pub: Miałem ten sam problem.Zrób tak jak ja wyjmi wszystkie bezpieczniki tylko ułóz je sobie abys potem nie pomylił i włóż ten który sie przepala.i wkładaj pojedynczo bezpieczniki i sprawdzaj.U mnie okazało sie ze przepala sie czwarty bezpiecznik od konca to jest check egeine oile dobrze pamietam.I poprawiłem tam przewody na tym bezpieczniku i wszysko wróciło do normy.Pozdrawiam i zanim piwko wypijesz juz bedziesz miał zrobione.około 20 minut.



FAZZOU
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 01, 2013 23:29

Golf III 1.9 GTD resetuje sie zegar czasu i ...

Post autor: FAZZOU » sob cze 01, 2013 23:51

a jeśli sie jeszcze radio nie włącza ? :banghead:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 233 gości