Drgania silnika, nierówna i głośna praca.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

voycio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 12:03
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Drgania silnika, nierówna i głośna praca.

Post autor: voycio » pt kwie 25, 2014 11:36

A czyściłeś kiedykolwiek kolektor? Bo ja miałem podobne objawy w tdi agr i mi to pomogło.



marzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pn lis 09, 2009 09:44
Lokalizacja: Wrocław

Drgania silnika, nierówna i głośna praca.

Post autor: marzio1 » sob kwie 26, 2014 16:10

Mysle ze masz na mysli kolektor ssacy nie byl czyszczony ale wymienialem ostatnio zawor egr ze wzgledu ze stary ciekl dosc mocno zajrzalem do niego i bylo widac ze brak praktycznie jakiegokolwiek nalotu w srodku ma pelny przekroj.



voycio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 12:03
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Drgania silnika, nierówna i głośna praca.

Post autor: voycio » ndz kwie 27, 2014 22:05

Tak miałem na myśli kolektor ssący, a najwięcej syfu zbiera się w nim nie przy egr tylko przy silniku. Przynajmniej u mnie tak było, egr prawie czysty, kolektor przy egr też spoko, a po odkręceniu od silnika :shock:



afrance
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 16, 2011 21:09

Re: Drgania silnika, nierówna i głośna praca.

Post autor: afrance » wt cze 10, 2014 11:02

Witam!

Mam problem z nierówną pracą silnika na wolnych obrotach oraz przy jeździe bez gazu na biegu I i II szarpie, dodam iż miałem regenerowany rozrusznik bo słabo kręcił oraz wymieniany tłumik końcowy,wcześniej wszystko było dobrze. Na wysokich obrotach jest wszystko ok, moc jest w porządku. Biegi wchodzą tak samo jak przed remontem.Przy ruszaniu lub cofaniu słychać dziwne piski, których wcześniej nie było. Co to może być?. Czy za te dziwne objawy może odpowiada rozrusznik. Dodam ze po włączeniu lub wyłączeniu klimy efekty są podobne. Chyba ze pada sprzęgło :(, ale tak z miejsca to dziwne jest!



marzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pn lis 09, 2009 09:44
Lokalizacja: Wrocław

Drgania silnika, nierówna i głośna praca.

Post autor: marzio1 » pn lis 03, 2014 08:19

Witam pokusiłem sie o czyszczenie kolektora ssacego tak jak koledzy sugerowali. Ku mojemu zdziwieniu kolektor po demontazu czsciutki brak jakiegokolwiek najmniejszego nagaru takze nie on jest przyczyna drgan nierownej pracy itp podobnych rzeczy.
Odnosnie kolego Afrance bardziej skupiłbym sie u ciebie na samym sprzegle i kole dmf. Sam mam podobny przypadek ok 60 tys km temu wymienione kompletne sprzegło koło dmf, łozysko oporowe załozony komplet sachs przez pierwsze 10 tys jedzilo sie idealnie pozniej zaczely sie dziac dziwne rzeczy po puszczeniu sprzegła piszczało jakby łozysko oporowe sie miało skonczyc, dotego zaczeły dochodzic dziwne wibracje na postoju jak i podczas jazdy, teraz drzy kierownica i siedzenia na postoju jest to tak irytujace ze czasami mam dosć, z racji tego wymieniłem wszystkie poduchy pod silnikem i skrzynia dwie glowne ori vw natomiast pod skrzynia tzw lizak lemforder- efekt mizerny. Zimny silnik do momentu nagrzania pracuje fatalnie tzn jakby wypadał zapłon z cylindra pomaga wcisniecie sprzegła ktore praktycznie niweluje przypadłości nierownej pracy, Zaczyna sie rownie to odczuwac na rozgrzanym silniku jednaj jest to w mniejszym stopnu, dlatego skłania mnie to ku temu ze przyczyna jest ferelnie dmf. podczas tej nierownej pracy podpinany komputer w celu wyeliminowania pompek brak jakich kolwiek przyczyn nierownej pracy pompki korekcje maja idealne od 0,0 do 0,4 mg/ suw, niedlugo sciagam skrzynie i zakladam zwykle kolo i sprzegło. Doszedlem tylko do jednego wniosku albo kolo jest wadliwe albo po prostu wszstkie zestawy sprzedawane na rynku posiadaja kola po regeneracji a nie sa nowe chociaz na takie wyglądaja,



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości