Napinacz paska wielorowkowego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mikee_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn lut 13, 2012 16:29
Lokalizacja: Polska

Napinacz paska wielorowkowego

Post autor: mikee_87 » pn mar 17, 2014 20:34

Kolego z tego co piszesz to na 99% masz ten sam objaw co ja 1,5 roku temu. Po naciśnięciu palcem amortyzatora napinacza lub po paru minutach pracy kiedy spada obciążenie alternatora (świece żarowe przestają grzać) dźwięk ustaje. Powodem tego jest uszkodzona tulejka dolna w amortyzatorze napinacza. Możliwości są dwie a w zasadzie trzy:
1. Wymiana samego amortyzatora - wątpliwa jakość zamienników.
2. Wymiana całego napinacz - dość kosztowa w przypadku wymiany na dobrej jakości zamiennik.
3. Wyjęcie amortyzatorka i próba naprawy - sprawa dość prosta, kawałek cienkiej blaszki (najlepiej puszka od piwa) i wsunięcie blachy między tulejkę a gniazdo amortyzatora. Godzina roboty bez wyciągania napinacza - należy wyciągnąć tylko sam amorek.



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Napinacz paska wielorowkowego

Post autor: Detektor » śr mar 19, 2014 19:42

pkolo86 pisze:ja mam taki problem chyba z napinaczek paska wieloklinowego w golf Iv jak go odpalam troszke grechocze ale jak pochodzi silnik troche i sie nagrzeje to juz go nie slychac
równie dobrze może to być też wina sprzęgiełka alternatora, ja też miałem podobny objaw gdy ono było uwalone. Jak silnik się już rozgrzał to sprzęgięłko cichło i nie było słychać tych dźwięków. Ludzie najczęściej zwalają winę na napinacz a najczęściej jest to wina sprzęgła rolki w alternatorze. Wymieniają napinacz ,który też lubi padać gdy jest uwalona rolka alternatora i na tym kończą naprawę bo po wymianie napinacza czasami cichną dźwięki a uwalone sprzęgło altka nadal zostaje w aucie i po niedługim czasie napinacz ponownie się psuje przez uwaloną rolkę alternatora. Proponuję Ci zrzucić pasek na początek i sprawdzić rolkę alternatora. Ma ona się obracać tylko w jedną stronę gdy sprzęgło działa a jeżeli można nią obracać w obydwie strony to znaczy ,że sprzęgiełko się rozleciało i wtedy w pierwszej kolejności wymieniamy rolkę alternatora a napinacz wymieniamy jeżeli faktycznie jest padnięty. Ja na początku myślałem, że napinacz też dostał po :ass: i zakupiłem sobie nowy a przy wymianie rolki alternatora okazało się ,że napinacz jest jeszcze dobry. Pewnie dlatego ,że długo nie czekałem z wymianą sprzęgiełka alternatora odkąd mi padło ale skoro już kupiłem nowy napinacz to wymieniłem go od razu przy okazji zrzuconego paska.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

mikee_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn lut 13, 2012 16:29
Lokalizacja: Polska

Napinacz paska wielorowkowego

Post autor: mikee_87 » śr mar 19, 2014 20:20

Miałem identyczne objawy - podejrzenie sprzęgiełko alternatora. Po zdjęciu wszystkie okazało się że sprzęgło w porządku, wyrobiła się tulejka w amortyzatorze napinacza - moim zdaniem to jest przyczyna.
Spróbuj zaobserwować dokładnie w którym momencie ten dźwięk ustaje?



adijed
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 22:50
Lokalizacja: Biłgoraj

Napinacz paska wielorowkowego

Post autor: adijed » czw kwie 03, 2014 13:30

Witam ja w swoim golfie wymieniłem pasek alternatora bo był już popękany oraz napinacz paska, gdyż nie chodził na sprężynie (mam napinacz w wersji bez amortyzatorka tylko na sprężynie).
Przez jakiś czas był spokój teraz pod obciążeniem myślę, że to pasek znowu piszczy pod obciążeniem przykładowo przy kierunkowskazach na światłach słychać wzrasta natężenie pisku podczas migania kierunkowskazów. Czytając ten temat dowiedziałem się, że może to być sprzęgło alternatora tylko zastanawia mnie czy wszystkie golfy iv to mają cze nie bo z tego co pamiętam u mnie rolka kręciła się w obie strony. Mój golf to GOLF IV 1.9 SDI AGP bez klimatyzacji. Proszę o pomoc bo ten dźwięk mnie dobija



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości