Benzyna w dislu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dziab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 27, 2014 10:42

Benzyna w dislu

Post autor: Dziab » czw lut 27, 2014 13:08

Witam od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem vw golfa 4 1.9tdi 110 km 98rok. Miałem juz kilka aut i wszystkie w dizlu. Zawsze tankowalem na stacji Bp dzisiaj cos mnie skłoniło i pojechałem na shela, No i sie zaczęło zatankowalem 13l benzyny nie odpaliłem auta bo porę sie zorientowałem próbowałem wypompowywać to paliwo lecz z zerowym skutkiem mianowicie udało mi sie wypompowac z pół litra, w golfiscie świeżo zapalił mi sie Żyd. Do tych 13l dolalem 37l ropy. Auto działa jeździ ale podczas uruchomienia silnika długo kręci wczesniej tego nie było wydaje mi sie tez ze ma mniej mocy i troche głośniej chodzi zrobiłem na tej mieszance 50 km. Pytanie moje to czy ktoś z was miał juz podobne ekscesy co ja i czy sie tym przejmować czy raczej jak juz bak bedzie pusty to wszystko wróci do normy. Pytałem po znajomych to jedyne co mi podpowiedzieli to to zebym jeździł i co jakiś czas dolewal ropy procze was o opinie. Mój golfista nie jest na pompowtryskach. Z góry dziękuje i pozdrawiam



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Benzyna w dislu

Post autor: Tomos15 » czw lut 27, 2014 13:20

Moim zdaniem najlepiej wypompować to co masz w baku, ale od biedy jeździj i tankuj co chwilę dobrą ropę z dodatkami lub zwykłą ropę i dolej jakiś STP do dieslów. Dobrze że jest na pompie a nie na PD.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Benzyna w dislu

Post autor: Adamm » czw lut 27, 2014 15:00

dolej z 5 - 10 litrow oleju roslinnego, jest gestszy i bardziej tlusty, i pilnuj by bak byl ciagle pelen normalnego paliwa, wtedy tak ilosc nie zaszkodzi


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Dziab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 27, 2014 10:42

Benzyna w dislu

Post autor: Dziab » czw lut 27, 2014 15:15

Ok zaraz bede wracać z pracy to doleje dzieki za propozycje oby wszystko było ok :/



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Benzyna w dislu

Post autor: Shmatan » czw lut 27, 2014 16:25

VP przepali - dolewaj regularnie do pełna on



Dziab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 27, 2014 10:42

Benzyna w dislu

Post autor: Dziab » czw lut 27, 2014 19:06

Ok juz dolewalem 2x mocy ma strasznie mało czy jak przepali to kupa to moc wróci ?



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Benzyna w dislu

Post autor: Tomos15 » czw lut 27, 2014 19:22

Powinna wrócić moc, ale wiedz że jakiś tam swój ślad odciśnie na silniku i pompie, ale podejrzewam że to będzie problem następnego właściciela za jakiśczas :P


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Dziab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 27, 2014 10:42

Benzyna w dislu

Post autor: Dziab » czw lut 27, 2014 20:19

Mam taka nadzieje dzieki bardzo troche sie uspokoilem szkoda tylko ze mam auto niecały miesiac :/ No ale za nieuwagę sie płaci



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Benzyna w dislu

Post autor: munior » czw lut 27, 2014 20:37

Shmatan pisze:VP przepali - dolewaj regularnie do pełna on
A pewnie że przepali ,tylko obawiam się, że mixtury ropy z benzyną w tej proporcji
Dziab pisze:zatankowalem 13l benzyny
Dziab pisze: Do tych 13l dolalem 37l ropy.
pompa może nie przetrzymać bez szwanku ,jak nie od razu ,to po kilku tygodniach :hmm: bo benzynka poszła jako pierwsza ,a smok w zbiorniku ,ciągnie z samego spodu ,więc pompa dostała mocno "suchego " paliwa ...mimo że dolałeś do pełna ropy ,to na pewno szybko się nie zmieszała :hmm: To że pużniej dolewałeś ,nie zmieni faktu że pompa pracowała jakiś czas na zbyt "suchym " paliwie ,a tego niestety gładzie na wewnętrznych trących elementach pompy ,jak rolki i fala ,mogą nie przeżyć bez szwanku, i zwykle w takim przypadku ,pompa zaczyna w szybkim czasie "produkować " nadmierne ilosci opiłków ,które "zawalają " nastawnik ...rekord jaki widziałem,to nastawnik po czyszczeniu , zawalony opiłkami po ok.miesiacu .Daj znać za jakiś czas ,czy nic się nie dzieje ...w sumie pomp do tdi jest duży wybór i ceny są przystępne,więc w najgorszym przypadku wydasz kiklaset złotych na drugą pompę ,albo bedziesz musiał co jakiś czas czyscić nastawnik ...Pożyjemy zobaczymy ...jak po kilku tygodniach nic się nie bedzie działo ,to miałeś szczęście :chytry:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Re: Benzyna w dislu

Post autor: owcy2 » pt lut 28, 2014 10:25

Dolej jeszcze z 0,5l mixolu. Na pewno nie zaszkodzisz.



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Benzyna w dislu

Post autor: Tomos15 » pt lut 28, 2014 12:24

owcy2 pisze:Dolej jeszcze z 0,5l mixolu. Na pewno nie zaszkodzisz.
To może do tego jeszcze setkę denaturatu, a resztę przesączyć przez bułeczkę? Niech lepiej nie kombinuje i po prostu dolewa dobrego paliwa, ewentualnie jakiś dodatek zwiększający liczbę cetanową ropy.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

kasztanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lis 09, 2012 02:00

Benzyna w dislu

Post autor: kasztanek » sob mar 01, 2014 20:33

jak temperatura spada, to do oleju słonecznikowego/rzepakowego dolewam około 25% benzyny i jeżdzę na takiej mieszance, ogólnie czasem w ziemie dolewam benzyny i nic się nigdy nie działo. Wiem, że nie powinno się tak robić, ale nie demonizujmy aż tak bardzo - jak pomyłkowo autor wlał benzynę to nic się nie stanie jak doleje ropy do pełna i będzie tak jeździł. Odnośnie spadu mocy to może być niefortunny zbieg okoliczności bądź autosugestia.



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Re: Benzyna w dislu

Post autor: owcy2 » pn mar 03, 2014 08:52

Tomos15 pisze: To może do tego jeszcze setkę denaturatu, a resztę przesączyć przez bułeczkę? Niech lepiej nie kombinuje i po prostu dolewa dobrego paliwa, ewentualnie jakiś dodatek zwiększający liczbę cetanową ropy.
Kolego, mixol poprawia smarność paliwa, co zapobiegnie zatarciu pompy, niektórzy dolewaja go do ON czystego, więc twój komentarz jest bez sensu.
Jak ma zrobić jak się patrzy to niech smoka wyciągnie, paliwo całe spuści i zaleje ON - wtedy jest OK.

Denaturat stosowano dawniej by związać wodę znajdującą się w baku z paliwem aby nie zamarzła w filtrze gdyż C2H5OH jest współrozpuszczalnikem dla paliwa i wody - warunkiem jest by był on czysty (96,5%) a nie obecnie sprzedawany (80%).



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Benzyna w dislu

Post autor: Adamm » pn mar 03, 2014 13:08

owcy2, zamiast mixolu lepiej lac OR :) wiecej paliwa lepsze smarowanie :) i zdecydowanie cichsza praca


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości