Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: hudy8 » wt lut 04, 2014 17:03

Byłem dziś u mechanika sprawdzić jeszcze raz na jego zegarze.wyszło tak jak u mnie 1bar na wolnych i 1,9-2bary przy 2tys obrotów.Przy max obrotach 6bar.Motor oczywiście zagrzany a temp oleju spokojnie ponad 80-90 stopni.Mechanik stwierdził że wszytko jest ok i że za dużo czytam książek typu sam naprawiam.Twierdzi ze przy tak rozgrzanej oliwie ciśnienie musi być niskie a gdyby pompa siedziała to by ciśnienia nie było w ogóle.kolejna sprawa to czujniki.U mnie są dwa czujniki.Jeden dla wolnych obrotów który załącza się gdy ciśnienie spadnie poniżej 0,3bara a drugi dla obrotów wysokich i załącza się gdy ciśnienie spadnie poniżej 1bar (na czujniku napis 0,75-1,05bar) Także jeśli takie są wartości na czujnikach to chyba na razie wszystko jest ok.Jutro jeszcze sprawdzę u znajomego gdyż ma taki sam silnik i jak będzie podobne jak u mnie to zostawię temat.



Awatar użytkownika
on6222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr paź 07, 2009 21:06
Lokalizacja: NiemodliN

Re: Odp: Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: on6222 » wt lut 04, 2014 17:24

Witam ja jakis czas borykalem sie z octavia 1.9 tdi takze cykalo klepalo jak zwal tak zwal, na poczatek oczywiscie popychacze, nie pomoglo
nastepnie pompa olejowa, nie pomoglo
Okazalo sie ze walek tez wytarty wymiana ale dalej nie pomoglo okazalo sie ze wina lezy po stronia tloka, wymienilem i jak reka odial takze polecam sprawdzic luzy na tlokach, u mnie okazalo sie ze mial luz w tulei
pozdrawiam

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2



hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: hudy8 » wt lut 04, 2014 17:36

Tylko że u mnie cyka tylko na zagrzanym a u ciebie tłok pewnie caly czas napierdzielał.



banshee12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lis 05, 2013 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: banshee12 » wt lut 04, 2014 17:48

No ja już w pierwszych wypowiedziach podejrzewałem tłok.
Tłok nie napierdziela, tylko potrafi przy małym już luzie stukać metalicznie.
zaraz zapytasz, to czemu dopiero po chwili go słychać? Dlatego, że dawka oleju z dysz pod tłokami na wolnych obrotach nie wypełni tak szczelnie luzu pomiędzy nim a cylindrem. Gdy olej jest gęsty na zimno również odgłosu nie powinno być.
Również taki temat już przerabiałem w jednym z tdi kumpla.
Wymieniliśmy wszystko naokoło bloku silnika wraz z regeneracją głowicy.
Na końcu wszystko wraz z głowicą od tego silnika oprócz bloku z tłokami przełożyliśmy do innego dołu i pomogło.
Stare tłoki miały wymiar 0,05mm w minusie + luz w cylindrze, razem dawało 0,13mm, a 0,15mm to już luz kwalifikujący tdi do remontu.


ASV+dół ASZ, wałek 38E, pompa 11, turbo ASZ, sprzęgło G60

banshee12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lis 05, 2013 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: banshee12 » wt lut 04, 2014 17:50

Ciśnienie sprężania było po 30bar i moc była. Jedyny objaw to denerwujące cykanie po osiągnięciu minimum 60st.C.


ASV+dół ASZ, wałek 38E, pompa 11, turbo ASZ, sprzęgło G60

Awatar użytkownika
on6222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr paź 07, 2009 21:06
Lokalizacja: NiemodliN

Re: Odp: Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: on6222 » wt lut 04, 2014 18:00

Ja mysle ze i tak warto sprawdzic bo luzy byly na tloku, a za sprezanie chyba glownie odpowiadaja pierscienie, ale to moje domysly
Jeszcze dodam ze cykanie czasem ucichalo ale wracalo po wymianie 3 tloka jak reka odial

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2



hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: hudy8 » wt lut 04, 2014 18:49

No cóż jeśli jest tak jak Panowie myślicie to będę z tym robił ale dopiero jak padnie uszczelka bo nie chcę rozbierać silnika puki jest sprawny.A oprócz metalicznego stukotu może coś więcej się stać?



banshee12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lis 05, 2013 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: banshee12 » wt lut 04, 2014 20:05

Znany mi przypadek jeździł tak ok.1,5 roku i nic głośniej, nic ciszej.
Najprościej zdjąć miskę i poruszać od dołu tłokami, najtanszy sposób, tylko trochę pracy.


ASV+dół ASZ, wałek 38E, pompa 11, turbo ASZ, sprzęgło G60

hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: hudy8 » śr lut 05, 2014 19:55

banshee12, a powiedz mi czy zastosowanie innego oleju np 10w60 mogło by coś poprawić? Wiem że z valvoline 10w60 jest jako olej półsyntetyczny i w wysokich temperaturach powinien mieć lepsze właściwości jak 10w40 na którym teraz jeżdżę.



banshee12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lis 05, 2013 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: banshee12 » śr lut 05, 2014 20:09

oj, tego nie wiem. Nie praktykowałem takich sposobów.


ASV+dół ASZ, wałek 38E, pompa 11, turbo ASZ, sprzęgło G60

hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: hudy8 » ndz lut 16, 2014 11:50

Witam.Z racji tego że pociła mi się lekko uszczelka pokrywy zaworów zdjąłem przy okazji wałek rozrządu by jeszcze raz spojrzeć na popychacze.Popychacze wymieniałem jakieś 3tys km temu.Popychacze na pierwszy rzut oka wyglądają normalnie,są twarde nie uginają się.Jednak zauważyłem że dwa popychacze są wyklepane w miejscu styku z krzywką wałka.Czuć to tylko po przejechaniu palcem po powierzchni popychacza.Pozostałe 6 popychaczy jest równa.Te dwa które posiadają te ślady były przy 4 cylindrze właśnie w tym miejscu gdzie słychać stukanie.Wałek w tym miejscu nie posiada śladów zużycia.Tylko popychacze są wyklepane.No i chyba teoria mechaników którzy słyszeli stukanie że słychać popychacze ma rację bytu.Tylko że nie stukają z powodu że sa uszkodzone tylko z innej przyczyny.Jeszcze raz trzeba będzie pomierzyć gniazda popychaczy i zastanowić się nad tą teorią z przytkanym kanałem olejowym.



Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: karol8114 » ndz lut 16, 2014 21:39

Kolego Hudy 8, informuj nas na bieżąco o dalszych poczynaniach, przyda się potomnym.



hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: hudy8 » wt lut 18, 2014 19:14

Jutro oddaję samochód do quattro service w Krakowie.Niektórzy z forum wiedzą o kim mówię bo naprawiają tam swoje samochody.Myślę że chłopaki poradzą sobie z problemem gdyż ja sam już więcej nic nie jestem w stanie zrobić.Zresztą już u nich robiłem z samochodem i byłem zadowolony.
Rozmawiałem z jednym z mechaników i z mojego opisu stwierdził że wiesza się hydraulika.Musi zdjąć pokrywę i sprawdzić jak wszytko pracuje itp.Zobaczymy co to będzie.Mam nadzieje że nic co mnie zrujnuje ;-) Jak będę wiedział coś więcej to napiszę co i jak...



hudy8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt lut 13, 2007 01:11
Lokalizacja: wawa

Stukanie popychaczy - nic nie pomaga

Post autor: hudy8 » śr lut 19, 2014 20:29

Byłem dziś w QS.Stwierdzili że problem może nie leżeć po stronie silnika gdyż nie podoba mu się jego praca.Ogólnie praca silnika jest twarda.W przewodach paliwowych pojawiają się bąble powietrza.Gdy samochód popracował w jego warsztacie to cały zakopcił na siwo (o tym wiem bo u mnie w garażu też tak kopcił) mimo że oleju nie bierze.Jest również dziwny smród spalin który tez zauważyłem.Stwierdził bym najpierw zlikwidował nieszczelność i podjechał do pompiarza sprawdzić wtryski i pompę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 236 gości